|
Білім беру ұйымының атауы |
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Семей қаласы бойынша білім бөлімінің «Ыбырай Алтынсарин атындағы №37 гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
XІX ғасырдағы Қытай мен Еуропа елдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарылгасинова Ж. Г. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.02.2022 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 "А" |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Неліктен Апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.3 Еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің (Қытай, Үндістан, Жапония) әлеуметтік құрылымындағы ерекшеліктерді анықтау; 7.2.1.2 миссионерліктің міндеттерін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қытай мемлекетінің Англия империясының отарлау саясатына жүргізген апиын соғыстарының маңыздылығын анықтау.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру (1 мин.) (2 мин) Өткен білімді еске түсіру |
Топтастыру - «Пазл» әдісі 1-топ «қытайлықтар»; 2-топ «үнділіктер»; 3-топ «жапондықтар»;
Бастапқы ынталандырушы материал «Микрофон құқығы» -Еуропалықтар неге әлемді отарлауды күшейтті? -Еуропалықтарды Азия елдерінде не қызықтырды?
Сабақ тақырыбын, мақсаттар және бағалау критерийлерін анықтау |
«Пазл» әдісі арқылы топтасады
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Ауызша мадақтау |
Тақырыптық суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім (3 мин)
(8 мин.)
(7 мин.)
(8 мин)
(7 мин.) |
«Азия елдеріне саяхат»- картамен жұмыс (ИТ, ЭК) 1. Еуропалық державалардың Қытайды отарлау бағытын картадан көрсетіңіз? 2. Еуропалық державалардың Үндістанды отарлау бағытын картадан анықтап көрсетіңіз? 3. Еуропалық державалардың Жапонияны отарлау бағытын картадан көрсетіңіз?
Неліктен Апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде?
Оқушыларға бейне көрініс арқылы мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді.
"Жүйелік органайзер» - топтық жұмыс Апиын соғыстарының себептерін, салдарын, тарихи маңызын жазыңыз.
“Соғыс кейпі”- жұптық жұмыс
Екі апиын соғысын салыстырыңдар
Жеке жұмыс... «Сатылау» әдісі. Миссионерлердің негізгі міндетін анықтаңыз.
Миссионер дегеніміз кімдер?
Миссионер дегеніміз кімдер?
Миссионер дегеніміз кімдер?
|
Бағалау критерийі: - Еуропалық державалардың басқыншылық саясаты қай елдерде жүргізілгенін картадан анықтайды. Дескриптор: -Қытайды отарлау бағытын картадан көрсетеді. - Үндістанды отарлау бағытын анықтап картадан көрсетеді. - Жапонияны отарлау бағытын картадан көрсетеді.
Дескриптор: Апиын соғыстарының 3 себебін көрсетеді; Апиын соғыстарының 3 салдарын көрсетеді; Апиын соғыстарының тарихи маңызын көрсетеді;
Бағалау критерийлері: - айырмашылығы, - нәтижесі , - өзгерістері
Дескриптор: - І және ІІ апиын соғыстарын салыстыра отырып, сипаттама береді
Бағалау критерийі: - Миссионерлердің басты міндетін көрсетеді.
Дескриптор: - Миссионерлердің кім екендігін түсіндіреді. - Миссионерлердің басты міндетін анықтайды. - Миссионерлердің іс-әрекетіне мысал келтіреді.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Өзін өзі бағалау
Өзін өзі бағалау
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жарылгасинова Жанаргуль ГазизовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?"
Тақырып бойынша 11 материал табылды
"Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін Қытай халқының есінде?"Материал туралы қысқаша түсінік
Аталған ашық сабақ жалпы орта білім беретін мектептердің 7 сынып бойынша Дүниежүзі тарихы пәніне ыңғайлы әрі тиімді етіп жасалған.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














