|
Бөлім 5.3. |
Ежелгі Үндістан: буддизмнің гүлденуі мен индуизмнің салтанат құруы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
11.12.2024 |
|
Сынып: 5 «А», «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Дүниежүзі тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§15. Неліктен Ежелгі Үндістанда индуизм буддизмнен басым болды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.3 қоғамның әлеуметтік құрылымын түсіндіру үшін «касталық жүйе» ұғымын қолдану; 5.2.1.3 ежелгі қоғамның дамуына діндердің ықпалын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Тарихи-диктант» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын жазады. |
КБ 6 балл |
Оқулық, дәптер Слайд |
|||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: сурет көрсетіледі.
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар өз ойларын айтады |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. Үнділердегі алғашқы діни түсініктер:
|
Оқушылар негізгі мәліметтерді жазады. |
КБ «Сұрақ-жауап»
|
Оқулық, дәптер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс. Мәтін арқылы қоғамның әлеуметтік құрылымы «касталық жүйе» туралы кесте толтырады.
Дескриптор:
|
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды.
|
КБ «ТТТ»
|
Оқулық Кесте
|
|||||||||||||||
|
Талқылау |
Топтық жұмыс. Буддизм туралы негізгі 5 мәлімет жаз: 1_________________________________ 2_________________________________ 3_________________________________ 4_________________________________ 5_________________________________ Дескриптор:
|
Топ ішінде талқылау сұрақтарына жауап іздейді. |
КБ «Үш шапалақ» |
Оқулық Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
ҚБ тапсырмасы. «Ақиқат немесе жалған»
Бағалау. Үйге тапсырма беру. §15. Мазмұндау. Рефлексия. «Бір ауыз сөз» |
Тапсырманы жеке орындайды.
Үй жұмысын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер Слайд
күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Неліктен Ежелгі Үндістанда индуизм буддизмнен басым болды? 5 сынып
Неліктен Ежелгі Үндістанда индуизм буддизмнен басым болды? 5 сынып
|
Бөлім 5.3. |
Ежелгі Үндістан: буддизмнің гүлденуі мен индуизмнің салтанат құруы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
11.12.2024 |
|
Сынып: 5 «А», «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Пән: |
Дүниежүзі тарихы |
|
Сабақтың тақырыбы |
§15. Неліктен Ежелгі Үндістанда индуизм буддизмнен басым болды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.3 қоғамның әлеуметтік құрылымын түсіндіру үшін «касталық жүйе» ұғымын қолдану; 5.2.1.3 ежелгі қоғамның дамуына діндердің ықпалын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру |
Үй жұмысын сұрау. «Тарихи-диктант» |
Оқу-құралдарын дайындау. Үй жұмысын жазады. |
КБ 6 балл |
Оқулық, дәптер Слайд |
|||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Миға шабуыл: сурет көрсетіледі.
Бағыттаушы сұрақтар қою арқылы қарастыратын тақырыпқа шығады. Тақырып пен оқу мақсатын айту. |
Оқушылар өз ойларын айтады |
КБ «Жақсы» «Жарайсың» |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Мұғалімнің түсіндіруі. Үнділердегі алғашқы діни түсініктер:
|
Оқушылар негізгі мәліметтерді жазады. |
КБ «Сұрақ-жауап»
|
Оқулық, дәптер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жұптық жұмыс. Мәтін арқылы қоғамның әлеуметтік құрылымы «касталық жүйе» туралы кесте толтырады.
Дескриптор:
|
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды.
|
КБ «ТТТ»
|
Оқулық Кесте
|
|||||||||||||||
|
Талқылау |
Топтық жұмыс. Буддизм туралы негізгі 5 мәлімет жаз: 1_________________________________ 2_________________________________ 3_________________________________ 4_________________________________ 5_________________________________ Дескриптор:
|
Топ ішінде талқылау сұрақтарына жауап іздейді. |
КБ «Үш шапалақ» |
Оқулық Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
ҚБ тапсырмасы. «Ақиқат немесе жалған»
Бағалау. Үйге тапсырма беру. §15. Мазмұндау. Рефлексия. «Бір ауыз сөз» |
Тапсырманы жеке орындайды.
Үй жұмысын жазады. |
КБ «Көрші пікірі» |
Дәптер Слайд
күнделік |
шағым қалдыра аласыз















