|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2А бөлімі-Крест жорықтары |
Мектеп: « №27 жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||
|
Күні: 5.11.18 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Гулзира |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні: Дүниежүзі тарихы |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Неліктен еуропалық христиан-католиктер ислам мемлекетіне крест жорықтарын ұйымдастырды |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.2.6.-картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарларын анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Еуропа феодалдарының әскери жаулаушылық жорықтар жасағанын анықтайды Оқушылардың басым бөлігі: Тарихи картадан крест жорықтары бағыттарын көрсетеді Кейбір оқушылар: Крест жорықтарының себеп-салдарын зерттейді. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Бірінші, екінші, үшінші, төртінші крест жорықтарының себеп-салдары мен қорытындыларын анықтайды. Крест жорықтары бағыттарын кескін картада белгілейді. Крест жорықтарының тиімді және тиімсіз жақтарыны талқылайды. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Термин сөздер: крест жорығы, рыцарь,Рим папасы Оқылым – жазылым: мәтінмен жұмыс. Айтылым-тыңдалым: постер қорғау барысында ойларын баяндайды, өзгенің пікірін тыңдайды. Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Крест жорықтары не үшін ұйымдастырылды? 2.Неге бірнеше рет крест жорықтары жүргізілді? 3.Қайсы крест жорығы крестшілердің анық мақсатын көрсетті. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» 6 құндылығы. Тарихтың, мәдениет пен көзқарастарына құрметпен қарау; қарым-қатынас жасау қабілеті; шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, Қазақстан тарихы |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта және карта қолданылады |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Дүниежүзі тарихы 5сынып.2А бөлімі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Саралау |
Сабақ барысында барлық оқушыларға жаңа тақрыпты меңгертуге арналған тапсырмалар беремін. «Т» кестесі әдісі арқылы зияткерлік қабілеті жоғары оқушылар жорықтардың тиімді тиімсіз жақтарын зерттеп, пікірталасқа түседі. «картамен жұмыс» әдісі арқылы орта деңгейдегі оқушылар крест жорықтары бағыттарын көрсетеді. |
|||||
|
Бағалау |
Бағалау критерийлеріне сәйкес жасалған тапсырмалардың дескрипторлары арқылы бағалап отырамын. Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Толық жауап бере алмаған оқушыларға жетелеу сұрақтарын қойып ынталандырып отырамын. Қосымша жауаптары үшін мадақтаулар мен ынталандыру жасаймын. |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,зейіндерін сабаққа аудару, сабақтың мақсатымен таныстыру. Мазаика әдісі арқылы үш топқа бөлемін Үй тапсырмасын сұрау. «Сақ құлақ» әдісі Мақсаты: Оқушылар параллел орналасып, бір-біріне өтілген тақырып бойынша түсінік айтып береді. Ортада бір оқушы әрі бері жүріп, басқалардың не айтқанын тыңдайды. Кейін сол оқушыдан не естігендігі сұралады. |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар |
||||
|
Сабақтың ортасы (сабақтың негізгі бөлімі) 27мин |
Мәтін алды жұмыс «Суретті сөйлет» әдісі арқылы жаңа тақырыптың мазмұнын ашу. Мақсаты: суретте берілген крест, рыцарь туралы не білетіндіктерін айтқызу. Жаңа сабақ 2. Тапсырма.Топтық жұмыс. Оқулық мәтінімен жұмыс. Мақсаты:Оқушылар жеке,жұптасып,топтасып талқылайды, постермен жұмыс жасайды. 1. Шіркеу не себепті Крест жорықтарының ұйымдастырушысы болды? 2. Неге крест жорықтары бірнеше рет өткізілді? 3. Крест жорықтарының салдарын анықтаңыз? Дескрипторлар.
анықтайды.
3-тапсырма. Жұпта кескін картада жұмыс жасау. Мақсаты:Оқушылар жорықтар бағыттарын көрсетеді.
4.Тапсырма. «Т»кестесі әдісі. Мақсаты:Оқушылар крест жорықтарының тиімді және тиімсіз жақтарыны талқылайды. Дескриптор
|
Оқулық,флипчарт,стикер
карта
|
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс. «Бағдаршам» тәсілі арқылы оқушының тиісті рефлексия жасауына бағыт беремін:
Жасыл түс – осы секілді тапсырмалар көбірек болса Сары түс – ұнады, бірақ барлығы емес Қызыл түс – сабақ мүлдем ұнамады |
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі,неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Неліктен еуропалық христиан-католиктер ислам мемлекетіне крест жорықтарын ұйымдастырды
Неліктен еуропалық христиан-католиктер ислам мемлекетіне крест жорықтарын ұйымдастырды
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2А бөлімі-Крест жорықтары |
Мектеп: « №27 жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||
|
Күні: 5.11.18 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Гулзира |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні: Дүниежүзі тарихы |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Неліктен еуропалық христиан-католиктер ислам мемлекетіне крест жорықтарын ұйымдастырды |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.2.6.-картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарларын анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Еуропа феодалдарының әскери жаулаушылық жорықтар жасағанын анықтайды Оқушылардың басым бөлігі: Тарихи картадан крест жорықтары бағыттарын көрсетеді Кейбір оқушылар: Крест жорықтарының себеп-салдарын зерттейді. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Бірінші, екінші, үшінші, төртінші крест жорықтарының себеп-салдары мен қорытындыларын анықтайды. Крест жорықтары бағыттарын кескін картада белгілейді. Крест жорықтарының тиімді және тиімсіз жақтарыны талқылайды. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Термин сөздер: крест жорығы, рыцарь,Рим папасы Оқылым – жазылым: мәтінмен жұмыс. Айтылым-тыңдалым: постер қорғау барысында ойларын баяндайды, өзгенің пікірін тыңдайды. Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Крест жорықтары не үшін ұйымдастырылды? 2.Неге бірнеше рет крест жорықтары жүргізілді? 3.Қайсы крест жорығы крестшілердің анық мақсатын көрсетті. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» 6 құндылығы. Тарихтың, мәдениет пен көзқарастарына құрметпен қарау; қарым-қатынас жасау қабілеті; шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, Қазақстан тарихы |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта және карта қолданылады |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Дүниежүзі тарихы 5сынып.2А бөлімі |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Саралау |
Сабақ барысында барлық оқушыларға жаңа тақрыпты меңгертуге арналған тапсырмалар беремін. «Т» кестесі әдісі арқылы зияткерлік қабілеті жоғары оқушылар жорықтардың тиімді тиімсіз жақтарын зерттеп, пікірталасқа түседі. «картамен жұмыс» әдісі арқылы орта деңгейдегі оқушылар крест жорықтары бағыттарын көрсетеді. |
|||||
|
Бағалау |
Бағалау критерийлеріне сәйкес жасалған тапсырмалардың дескрипторлары арқылы бағалап отырамын. Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Толық жауап бере алмаған оқушыларға жетелеу сұрақтарын қойып ынталандырып отырамын. Қосымша жауаптары үшін мадақтаулар мен ынталандыру жасаймын. |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу,зейіндерін сабаққа аудару, сабақтың мақсатымен таныстыру. Мазаика әдісі арқылы үш топқа бөлемін Үй тапсырмасын сұрау. «Сақ құлақ» әдісі Мақсаты: Оқушылар параллел орналасып, бір-біріне өтілген тақырып бойынша түсінік айтып береді. Ортада бір оқушы әрі бері жүріп, басқалардың не айтқанын тыңдайды. Кейін сол оқушыдан не естігендігі сұралады. |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар |
||||
|
Сабақтың ортасы (сабақтың негізгі бөлімі) 27мин |
Мәтін алды жұмыс «Суретті сөйлет» әдісі арқылы жаңа тақырыптың мазмұнын ашу. Мақсаты: суретте берілген крест, рыцарь туралы не білетіндіктерін айтқызу. Жаңа сабақ 2. Тапсырма.Топтық жұмыс. Оқулық мәтінімен жұмыс. Мақсаты:Оқушылар жеке,жұптасып,топтасып талқылайды, постермен жұмыс жасайды. 1. Шіркеу не себепті Крест жорықтарының ұйымдастырушысы болды? 2. Неге крест жорықтары бірнеше рет өткізілді? 3. Крест жорықтарының салдарын анықтаңыз? Дескрипторлар.
анықтайды.
3-тапсырма. Жұпта кескін картада жұмыс жасау. Мақсаты:Оқушылар жорықтар бағыттарын көрсетеді.
4.Тапсырма. «Т»кестесі әдісі. Мақсаты:Оқушылар крест жорықтарының тиімді және тиімсіз жақтарыны талқылайды. Дескриптор
|
Оқулық,флипчарт,стикер
карта
|
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс. «Бағдаршам» тәсілі арқылы оқушының тиісті рефлексия жасауына бағыт беремін:
Жасыл түс – осы секілді тапсырмалар көбірек болса Сары түс – ұнады, бірақ барлығы емес Қызыл түс – сабақ мүлдем ұнамады |
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі,неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
шағым қалдыра аласыз
















