|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
4-бөлім. Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады?
|
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
М.Кемалдың билігіне дейінгі және сол кезеңдегі Түркияның дамуын салыстырып, Түрік үкіметінің дінге және зайырлы мемлекеттің қалыптасуына әсерін сипаттайды; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру |
«10 факт» тәсілі Сунь Ятсеннің үш қағидаты Қытайды қалайша өзгертті? Тақырыбы бойынша 10 факт жазыңыз, жұптасып ой бөлісіңіз. Кроссенс тәсілі арқылы Миға шабуыл. Суреттерді пайдалана отырып, бүгінгі тақырып және сабақтың мақсатын айтыңыз.
|
Оқушылар өткен тақырып бойынша 10 факт жазады, жұптасып ой бөліседі.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу, сабақтың мақсатын анықтайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мадақтау |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Ұсынылған бейнежазба арқылы Инсерт кестесін толтырыңыз.
2-тапсырма.Топтық жұмыс. Реттілік диаграммасы Тақырыпты оқып, кезеңдерге бөліңіз.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс Салыстыру кестесі Мұстафа Кемалдың билігіне дейінгі және кейінгі кезеңді салыстырыңыз.
|
Ұсынылған бейнежазба арқылы бұрыннан белгілі болған ақпаратты жазады, жаңа фактілер, басқаша ойларын, түсініксіз ақпаратты кестеге толтырады.
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасап, реттілік диаграммасы арқылы кезеңдерге бөледі.
Оқушылар Мұстафа Кемалдың билігіне дейінгі кезеңді және Мұстафа Кемал билігі кезіндегі өзгерістерді сипаттайды. Аталған кезеңдер бойынша ерекшеліктерді салыстырады
|
«Ең үздік жауап»
«Ең үздік жауап»
Жапондық бағалау |
QR- код АКТ құралдары
Оқулық
Салыстыру кестесі |
||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау ПТМС формуласы. М.Кемалдың Түрік үкіметінің дінге және зайырлы мемлекеттің қалыптасуына қосқан үлесін сипаттайды. П – позиция (мен солай ойлаймын...) Т-түсіндірме (себебі...) М-мысал (мен мына 3 мысал келтіремін...) С- салдар (айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын...)
Үйге тапсырма: п. 11. Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады? Тақырыбын оқу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Тақырып бойынша кері байланыс жасаңыз. 3 білгенім 2 түсінгенім 1 қолданамын
|
Тақырып бойынша оқушылар 3 білгенін 2 түсінгенін 1 қолданатының айтады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Бәйтерек бағалау
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Неліктен Мұстафа Кемалді “Ататүрік” деп атады?
Неліктен Мұстафа Кемалді “Ататүрік” деп атады?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
4-бөлім. Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады?
|
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
М.Кемалдың билігіне дейінгі және сол кезеңдегі Түркияның дамуын салыстырып, Түрік үкіметінің дінге және зайырлы мемлекеттің қалыптасуына әсерін сипаттайды; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру |
«10 факт» тәсілі Сунь Ятсеннің үш қағидаты Қытайды қалайша өзгертті? Тақырыбы бойынша 10 факт жазыңыз, жұптасып ой бөлісіңіз. Кроссенс тәсілі арқылы Миға шабуыл. Суреттерді пайдалана отырып, бүгінгі тақырып және сабақтың мақсатын айтыңыз.
|
Оқушылар өткен тақырып бойынша 10 факт жазады, жұптасып ой бөліседі.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу, сабақтың мақсатын анықтайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мадақтау |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Ұсынылған бейнежазба арқылы Инсерт кестесін толтырыңыз.
2-тапсырма.Топтық жұмыс. Реттілік диаграммасы Тақырыпты оқып, кезеңдерге бөліңіз.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс Салыстыру кестесі Мұстафа Кемалдың билігіне дейінгі және кейінгі кезеңді салыстырыңыз.
|
Ұсынылған бейнежазба арқылы бұрыннан белгілі болған ақпаратты жазады, жаңа фактілер, басқаша ойларын, түсініксіз ақпаратты кестеге толтырады.
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасап, реттілік диаграммасы арқылы кезеңдерге бөледі.
Оқушылар Мұстафа Кемалдың билігіне дейінгі кезеңді және Мұстафа Кемал билігі кезіндегі өзгерістерді сипаттайды. Аталған кезеңдер бойынша ерекшеліктерді салыстырады
|
«Ең үздік жауап»
«Ең үздік жауап»
Жапондық бағалау |
QR- код АКТ құралдары
Оқулық
Салыстыру кестесі |
||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау ПТМС формуласы. М.Кемалдың Түрік үкіметінің дінге және зайырлы мемлекеттің қалыптасуына қосқан үлесін сипаттайды. П – позиция (мен солай ойлаймын...) Т-түсіндірме (себебі...) М-мысал (мен мына 3 мысал келтіремін...) С- салдар (айтылған мәселе бойынша мынандай қорытынды жасаймын...)
Үйге тапсырма: п. 11. Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады? Тақырыбын оқу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Тақырып бойынша кері байланыс жасаңыз. 3 білгенім 2 түсінгенім 1 қолданамын
|
Тақырып бойынша оқушылар 3 білгенін 2 түсінгенін 1 қолданатының айтады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Бәйтерек бағалау
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















