«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«С.Керімбеков атындағы орта мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Неліктен қоғам «қызылдар» мен «ақтарға» қақ жарылды?
|
Бөлім: |
Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқар Серік Ишанқұлұлы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.11.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
8 А |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады? |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау 8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипатта Қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 минут
Жаңа тақырып 15 минут |
М.Кемал туралы бейнебаян көрсетіледі. Оқушылардың беріліп отырған кезеңдегі ұлт жанашырының болуы мен жалпы тарих парақтарындағы әрбір оқиғаның маңызын ұғынуына ықпал жасаңыз Ой шақыру. Мұғалім: - Оқушылар, бұл тұлғаның түрік тарихындағы рөлі қандай? - Қандай қасиеттерге ие адам ұлт-зиялы көшбасшысына айналады? - Мұстафа Кемалды ұлт-зиялы көшбасшысы деп атауға болама? -Қазақстан тарихынан өткен, ұлт-зиялы көшбасшыларынан кімдерді білесіңдер? (сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылар негізгі сұраққа жауап беруге уәжденеді).
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс жүреді. |
Тақырып тық суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 10 минут |
1-тапсырма Салыстыру кестесі
2-тапсырма «Төрт сөйлем тәсілі» Мемлекет пен діннің өзара қатынасын оқушылар төрт сөйлем тәсілі арқылы талдап меңгереді. Пікір- негізгі идеяны бір сөйлеммен келтіру. Дәлел- келтірген пікірді дәлелдеу. Логикалық тұрғыда дәйектеу. Мысал.Тағы мысал келтіріп дәлелдеу. Қорытынды. Төрт сөйлеммен қорытындылау. 3-тапсырма Мәтінмен жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі мәтінді пайдаланып, «Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі» кестесін толтырыңдар.
|
Мәтінмен жұмыс
1.Бейнематериалды көріп, кеңестердің ұрандары қандай әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын түсіндіріп үлгіге сәйкес кестені толтырады
|
Дескриптор -1-тапсырма Салыстыру кестесі
2-тапсырма «Төрт сөйлем тәсілі» Мемлекет пен діннің өзара қатынасын оқушылар төрт сөйлем тәсілі арқылы талдап меңгереді. Пікір- негізгі идеяны бір сөйлеммен келтіру. Дәлел- келтірген пікірді дәлелдеу. Логикалық тұрғыда дәйектеу. Мысал.Тағы мысал келтіріп дәлелдеу. Қорытынды. Төрт сөйлеммен қорытындылау. 3-тапсырма Мәтінмен жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі мәтінді пайдаланып, «Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі» кестесін толтырыңдар. - |
Презентация Дидактикалықматериал: ақ және қызыл қозғалыстарының бағдарламасы
Таратпа материалдар
Тақырытықтық ақпараттық мәтін
5R маңыздылық кестесі
Талдау шеңбері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үй тапсырмасы |
Сабақты қорытындылау «Үш минуттық эссе»
Үйге тапсырма Сунь Ятсеннің мен М.Кемалдың алғашқы мазмұнын жаңа мазмұнмен салыстыру. |
Сұраққа жауап бере отырып, не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады |
Сұраққа жауап бере отырып, не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады 1 балл |
А4, конспект |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады .docx
Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады .docx
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«С.Керімбеков атындағы орта мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Неліктен қоғам «қызылдар» мен «ақтарға» қақ жарылды?
|
Бөлім: |
Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқар Серік Ишанқұлұлы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.11.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
8 А |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Неліктен Мұстафа Кемалді «Ататүрік» деп атады? |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.1.1 тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипаттау 8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи кезеңдердің ерекшеліктерін салыстыру арқылы мемлекет пен діннің өзара қатынасын сипатта Қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 минут
Жаңа тақырып 15 минут |
М.Кемал туралы бейнебаян көрсетіледі. Оқушылардың беріліп отырған кезеңдегі ұлт жанашырының болуы мен жалпы тарих парақтарындағы әрбір оқиғаның маңызын ұғынуына ықпал жасаңыз Ой шақыру. Мұғалім: - Оқушылар, бұл тұлғаның түрік тарихындағы рөлі қандай? - Қандай қасиеттерге ие адам ұлт-зиялы көшбасшысына айналады? - Мұстафа Кемалды ұлт-зиялы көшбасшысы деп атауға болама? -Қазақстан тарихынан өткен, ұлт-зиялы көшбасшыларынан кімдерді білесіңдер? (сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылар негізгі сұраққа жауап беруге уәжденеді).
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс жүреді. |
Тақырып тық суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 10 минут |
1-тапсырма Салыстыру кестесі
2-тапсырма «Төрт сөйлем тәсілі» Мемлекет пен діннің өзара қатынасын оқушылар төрт сөйлем тәсілі арқылы талдап меңгереді. Пікір- негізгі идеяны бір сөйлеммен келтіру. Дәлел- келтірген пікірді дәлелдеу. Логикалық тұрғыда дәйектеу. Мысал.Тағы мысал келтіріп дәлелдеу. Қорытынды. Төрт сөйлеммен қорытындылау. 3-тапсырма Мәтінмен жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі мәтінді пайдаланып, «Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі» кестесін толтырыңдар.
|
Мәтінмен жұмыс
1.Бейнематериалды көріп, кеңестердің ұрандары қандай әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын түсіндіріп үлгіге сәйкес кестені толтырады
|
Дескриптор -1-тапсырма Салыстыру кестесі
2-тапсырма «Төрт сөйлем тәсілі» Мемлекет пен діннің өзара қатынасын оқушылар төрт сөйлем тәсілі арқылы талдап меңгереді. Пікір- негізгі идеяны бір сөйлеммен келтіру. Дәлел- келтірген пікірді дәлелдеу. Логикалық тұрғыда дәйектеу. Мысал.Тағы мысал келтіріп дәлелдеу. Қорытынды. Төрт сөйлеммен қорытындылау. 3-тапсырма Мәтінмен жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі мәтінді пайдаланып, «Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі» кестесін толтырыңдар. - |
Презентация Дидактикалықматериал: ақ және қызыл қозғалыстарының бағдарламасы
Таратпа материалдар
Тақырытықтық ақпараттық мәтін
5R маңыздылық кестесі
Талдау шеңбері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үй тапсырмасы |
Сабақты қорытындылау «Үш минуттық эссе»
Үйге тапсырма Сунь Ятсеннің мен М.Кемалдың алғашқы мазмұнын жаңа мазмұнмен салыстыру. |
Сұраққа жауап бере отырып, не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады |
Сұраққа жауап бере отырып, не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады 1 балл |
А4, конспект |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













