|
Білім беру ұйымының атауы |
«Е. Берліқожаұлы атындағы №11 орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1917 жылғы Ресейдегі революция |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кенжебаева А. М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.11 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Неліктен қоғам «қызылдар» мен «ақтарға» қақ жарылды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.1.1 тарихи оқиғаның нәтижелерін анықтау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи оқиғаның нәтижелерін анықтау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан социалистік революциясының әсерін сипаттайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Өткен білімді еске түсіру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу Wordwаll платформасы арқылы тест орындату Бүгінгі тақырыбымызды анықтап алайық? «Әріптер мен түстер сөйлейді» әдісі Е Н Е Л К І Т Н – бұл жерде қандай сұ рақ жасырылынып тұр Ғ М О Қ А Қолдарына берген түстерді көтерейік, түстер бізге не айтқысы кеп тұр? АҚҚ Ж Д Р А Ы Л Ы? Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Амандасады.
Тест орындайды.
Оқушылар әріптерден сөз шығарады. Тақырыпты анықтайды.
Сабақ мақсатымен танысады. |
Оқушылар «Білім қуаты» бағалау парағына балл қойып отырады.
4 балл Дескрипторы: 8-9 ұпайға-4б 6-7 ұпайға-3б 4-5 ұпайға- 2б 1-2 ұпайға-1 б |
Слайд Wordwаll платфор-масы Түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
«Оқуға құштар» айдары Берілген мәтінді өздігінен оқып шығады. «Таққа талас, билік үшін күрес» ойыны Жұптық жұмыс: «Екі жақты палитра» әдісі
Топтық жұмыс 1 топ. «Қызылдар және Большевиктер» көтерілісі
Басшысы: Құрамы:
Мақсаты:
Жеңіске жету нәтижесі:
2 топ. Тапсырма: «Ақтар және Меньшевиктер» көтерілісі
Басшысы: Құрамы:
Мақсаты:
Жеңілу себебі:
3 топ.
Т Жер туралы жарғы:
Бітім туралы жарғы:
Билік туралы жарғы:
«Сыйлық сертификаты» ойыны |
Мәтінді өздігінен оқып шығады.
Ойын арқылы мәтіндегі негізгі, ойын ойнап өз әрекеттерінен байқайды, ойларын айтады.
Кестемен жұмыс жасайды.
Берілген тапсырманы топпен орындайды. Қорғайды.
Бір оқушы Үй тапсырмасын орындамауға мүмкіндік алады. Бір оқушы ға+1 балл алуға мүмкіндік туады.
|
Өзара кері байланыс
Дескрипторы: 3балл -Ақпан және Қазан революциясының сипатын анықтайды; 1 б
-Ақпан және Қазан
революциясы-ның салдарын анықтайды;
1б Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы «Е. Берліқожаұлы атындағы №11
орта мектебі» КММ
Пәні:
Дүниежүзі
тарихы
Бөлім:
1917
жылғы Ресейдегі
революция
Педагогтің
аты-жөні:
Кенжебаева А.
М.
Күні:
24.11
Сынып:
8а
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Неліктен
қоғам «қызылдар» мен «ақтарға» қақ
жарылды?
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
8.1.1.1
тарихи оқиғаның нәтижелерін анықтау арқылы әлеуметтік құрылымның
өзгеруіне Қазан төңкерісінің әсерін
сипаттау;
Сабақтың
мақсаты Тарихи оқиғаның нәтижелерін
анықтау арқылы әлеуметтік құрылымның өзгеруіне Қазан социалистік
революциясының әсерін
сипаттайды;
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурс-тар Сабақтың
басы 7
минут Өткен білімді еске
түсіру
Ұйымдастыру
кезеңі. Амандасу Wordwаll платформасы арқылы
тест орындату Бүгінгі тақырыбымызды анықтап
алайық? «Әріптер мен түстер
сөйлейді» әдісі Е Н Е Л К І Т Н – бұл жерде
қандай сұ рақ жасырылынып
тұр Ғ М О Қ
А Қолдарына берген түстерді
көтерейік, түстер бізге не айтқысы кеп
тұр? АҚҚ Ж
Д Р А Ы Л
Ы? Сабақтың мақсатымен
таныстыру
Амандасады.
Тест
орындайды.
Оқушылар әріптерден
сөз шығарады. Тақырыпты
анықтайды.
Сабақ мақсатымен
танысады. Оқушылар «Білім қуаты» бағалау
парағына балл қойып
отырады.
4 балл Дескрипторы: 8-9 ұпайға-4б 6-7 ұпайға-3б 4-5 ұпайға-
2б
1-2 ұпайға-1
б Слайд Wordwаll
платфор-масы Түрлі түсті
қағаздар Сабақтың
ортасы 35
минут «Оқуға құштар»
айдары Берілген мәтінді өздігінен
оқып шығады. «Таққа талас, билік үшін
күрес» ойыны Жұптық жұмыс: «Екі жақты
палитра» әдісі №
Ақпан
рев-сы
Қазан
Рев-сы
Сипаты
Буржуазия-лық-демократиялық
Социалистік Салдары 1.Соғыс туындатқан
экономика-лық күзейліс
2. Шешілмеген
аграрлық мәселелер 1. Соғыстың
жалғасуы
2. Жұмысшы және
ұлт мәселелерінің
шиеленісуі
Нәтижесі
Монар-хиялық билік
жойылды
Уақытша үкімет
жойылды. Қосүкімет орнады: Кеңес
билигі және уақытша үкімет
орнады.
Кеңес билігі
орнады.
Топтық
жұмыс
1
топ.
«Қызылдар және
Большевиктер» көтерілісі
Басшысы: Құрамы:
Мақсаты:
Жеңіске жету
нәтижесі:
2
топ.
Тапсырма: «Ақтар
және Меньшевиктер»
көтерілісі
Басшысы: Құрамы:
Мақсаты:
Жеңілу
себебі:
3
топ.
Т Жер туралы
жарғы:
Бітім туралы
жарғы:
Билік туралы
жарғы:
«Сыйлық сертификаты»
ойыны
Мәтінді өздігінен
оқып шығады.
Ойын арқылы
мәтіндегі негізгі, ойын ойнап өз әрекеттерінен байқайды, ойларын
айтады.
Кестемен жұмыс
жасайды.
Берілген
тапсырманы топпен
орындайды.
Қорғайды.
Бір оқушы Үй
тапсырмасын орындамауға мүмкіндік
алады.
Бір оқушы ға+1 балл
алуға мүмкіндік туады.
Өзара кері
байланыс
Дескрипторы:
3балл
-Ақпан және Қазан
революциясының сипатын анықтайды; 1
б
-Ақпан және Қазан
революциясы-ның салдарын анықтайды;
1б | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














