|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. Нені үйрендім? БЖБ №1 |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу 3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізеді Кейіпкерлерді басқа үлгідегі кейіпкерлермен салыстыру жасайды |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма 1.Сұраққа жауап жаз Мәтіннен ақбөкен туралы қандай ақпарат алдың? 2. Мәтінді оқып,мазмұнын айт
Жаңа тақырып 1-тапсырма Осы бөлімнен оқыған мәтіндердің мына тақырыптарға сай келетіндерін ата. Жауап:Табиғатқа қамқорлық.
2-тапсырма Түсініп оқы және жауап бер. Салыстыра сипаттап айтуға үйрен. Салыстыру: Ұқсастықтарын анықтау, айырмашы-лықтарын анықтау Көлемдерін анықтау Бірдей белгілерді анықтау, бөлек белгілерді анықтау
3-тапсырма Суретке қарап, оқыған шығарманы есіңе түсір. Қалай аталады? Авторлар жөнінде әңгімеле. Шегіртке мен құмырсқа Авторы: Иван Крылов Аударған: Абай Құнанбаев
Сергіту сәті
4-тапсырма Екі шығарманы салыстыру кестесін толтыр.
6-тапсырма Бөлімдегі құстардың таңғы тіршілігі туралы айтылған шығармалар жұбын ата. А.Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру» І.Жансүгіров «Күн шыққанда» Б.Соқпақбаев «Сен ұйықтап жатқанда»
7-тапсырма Түсініп оқы. Оқыған шығармаларыңдағы қай кейіпкерге осы өлеңді ақыл ретінде айтар едің? Түсіндір. Жауап: Жантасқа
Шыр-шыр еткен торғайды Қорғамасаң, болмайды. Кіп-кішкене торғайлар Ағаштарды қорғайды. Таспен атып торғайды, Ұя бұзған оңбайды. Құс өкпелеп кетеді, Бақшамызға қонбайды
БЖБ-1
Үй тапсырмасы Өткен тақырыптарды пысықтап келу.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Суретпен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Өз ақылын айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Сұраққа жауап жазады-1б Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Бөлімнен оқыған мәтіндердің тақырыптарға сай келетіндерін атайды-1б
Дескриптор: Түсініп оқы және жауап береді-1б Салыстыра сипаттап айта алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Сұрақтарға толық, нақты жауап береді-1б Шығарма мазмұнын,авторын біледі-б
Кереметсіңдер!
Сендер мықты екенсіңдер!
Дескриптор: Екі шығарманы салыстыру кестесін толтырады-1б Шығармалар мазмұнын біледі-1б
Керемет!
ДескриптоР: Бөлімдегі құстардың таңғы тіршілігі туралы айтылған шығармалар жұбын табады-1б
Дескриптор: Оқыған шығармаларындағы кейіпкерге осы өлеңді ақыл ретінде айтатынын біледі-1б .
Тамаша!
«Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Кесте
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нені үйрендім? БЖБ №1
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. Нені үйрендім? БЖБ №1 |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу 3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізеді Кейіпкерлерді басқа үлгідегі кейіпкерлермен салыстыру жасайды |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма 1.Сұраққа жауап жаз Мәтіннен ақбөкен туралы қандай ақпарат алдың? 2. Мәтінді оқып,мазмұнын айт
Жаңа тақырып 1-тапсырма Осы бөлімнен оқыған мәтіндердің мына тақырыптарға сай келетіндерін ата. Жауап:Табиғатқа қамқорлық.
2-тапсырма Түсініп оқы және жауап бер. Салыстыра сипаттап айтуға үйрен. Салыстыру: Ұқсастықтарын анықтау, айырмашы-лықтарын анықтау Көлемдерін анықтау Бірдей белгілерді анықтау, бөлек белгілерді анықтау
3-тапсырма Суретке қарап, оқыған шығарманы есіңе түсір. Қалай аталады? Авторлар жөнінде әңгімеле. Шегіртке мен құмырсқа Авторы: Иван Крылов Аударған: Абай Құнанбаев
Сергіту сәті
4-тапсырма Екі шығарманы салыстыру кестесін толтыр.
6-тапсырма Бөлімдегі құстардың таңғы тіршілігі туралы айтылған шығармалар жұбын ата. А.Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру» І.Жансүгіров «Күн шыққанда» Б.Соқпақбаев «Сен ұйықтап жатқанда»
7-тапсырма Түсініп оқы. Оқыған шығармаларыңдағы қай кейіпкерге осы өлеңді ақыл ретінде айтар едің? Түсіндір. Жауап: Жантасқа
Шыр-шыр еткен торғайды Қорғамасаң, болмайды. Кіп-кішкене торғайлар Ағаштарды қорғайды. Таспен атып торғайды, Ұя бұзған оңбайды. Құс өкпелеп кетеді, Бақшамызға қонбайды
БЖБ-1
Үй тапсырмасы Өткен тақырыптарды пысықтап келу.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Суретпен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Өз ақылын айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Сұраққа жауап жазады-1б Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Бөлімнен оқыған мәтіндердің тақырыптарға сай келетіндерін атайды-1б
Дескриптор: Түсініп оқы және жауап береді-1б Салыстыра сипаттап айта алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Сұрақтарға толық, нақты жауап береді-1б Шығарма мазмұнын,авторын біледі-б
Кереметсіңдер!
Сендер мықты екенсіңдер!
Дескриптор: Екі шығарманы салыстыру кестесін толтырады-1б Шығармалар мазмұнын біледі-1б
Керемет!
ДескриптоР: Бөлімдегі құстардың таңғы тіршілігі туралы айтылған шығармалар жұбын табады-1б
Дескриптор: Оқыған шығармаларындағы кейіпкерге осы өлеңді ақыл ретінде айтатынын біледі-1б .
Тамаша!
«Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Кесте
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







