|
Бөлімі: |
4С. Нысандардың орналасуы және бағыты |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нені үйрендің? / Спорт түрлері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.3.2.4 геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтау (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа) 1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Алған біліміңді қолданасың |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ЫнталандыруСоңғы сабақта мұғалім Қорытынды эстафетаны өткізуді ұсынады. Мұғалім балалардың «эстафета» сөзін түсінетін-түсінбейтінін нақтылайды. Бұл – бірнеше кезеңнен тұратын спорттық жарыс түрі. Онда белгілі бір кезеңде бір спортшы, ауыса отырып, басқасына шартты затты береді. Мұғалім математикалық эстафетаның да бірнеше кезеңнен өтетінін айтады. Жарысқа 3 команда қатысады (сыныптағы қатар санына қарай, мұғалім кез келген бөлу принципі бойынша өзіне ыңғайлы команда санын құрастыра алады). |
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
4-6 |
Өзектендіру. Эстафетаның бірінші кезеңі – ауызша есептеу – «Жылдам әрі дұрыс санаймыз» тізбегі. Мұғалім команданың әрқайсысына қосу мен азайтудың өткен жағдайларына ауызша есептеу үшін карточкалар дайындайды (әр командадағы бала санына қарай). Команданың әр ойыншысы өз мысалын шешіп, карточканы келесі ойыншыға жылдам беруі керек. Тапсырманы жылдам да дұрыс орындаған команда жеңіп шығады.
|
Жылдам әрі дұрыс есептеуді орындап сайысқа түседі. |
|
«Жылдам әрі дұрыс санаймыз» тізбегі |
||||||||||||||||||||
|
7-10 |
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Алған біліміңді пысықтайсың. |
Мәселелік жағдаятты түсінеді |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Мағынаны тану 10-15 |
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Оқулықтағы №1тапсырманы орындайды. Өзіңе таныс спорт түрлерін ата.
Диаграммаға қара. Әлияның сыныптастарына спорттың қай түрі ұнайды? Диаграммадағы мәліметтер бойынша теңдік пен теңсіздік құрастыр. Достарыңның арасында сауалнама жүргіз. Диаграмма құр.
Оқулықтағы №2тапсырманы орындайды. Есептерді шығарады. Оқулықтағы №3тапсырманы орындайды Теңдеулерді шеш. 80-y=30 x-70=10 x+20=90 x=80-30 x=10+70 x=90-20 x=50 x=80 x=70 80-50=30 80-70=10 70+20=90 Оқулықтағы №5 зерттеушілік тапсырманы орындайды. |
Диаграмма бойынша теңдіктермен теңсіздіктер құрастырады. Футбол – 3 Велоспорт -6 Жүзу – 9 Жүгіру – 4 Гимнастика – 10 Күрес – 7 Бокс – 2 3<6 9>4 10>2 6<9 10>7 9<10
Өз сыныбыңдағы спорт түрлері
туралы диаграмма
Есептерді шығарады.
А Содан кейін– 8 а. ? а. Шешуі: 10+8=10 (а.) Жауабы: 10 адам
Теңдеулерді шешеді. |
|
Оқулық. Дәптер.
|
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 32-35 |
«Алмаағашы» әдісі. Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны Алмаағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл күйім көтеріңкі. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ. |
Оқушылар сабақ соңында оны Алмаағашына ілу керек. |
|
«Алмаағашы» әдісі. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нені үйрендің? / Спорт түрлері
Нені үйрендің? / Спорт түрлері
|
Бөлімі: |
4С. Нысандардың орналасуы және бағыты |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нені үйрендің? / Спорт түрлері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.3.2.4 геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтау (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа) 1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Алған біліміңді қолданасың |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ЫнталандыруСоңғы сабақта мұғалім Қорытынды эстафетаны өткізуді ұсынады. Мұғалім балалардың «эстафета» сөзін түсінетін-түсінбейтінін нақтылайды. Бұл – бірнеше кезеңнен тұратын спорттық жарыс түрі. Онда белгілі бір кезеңде бір спортшы, ауыса отырып, басқасына шартты затты береді. Мұғалім математикалық эстафетаның да бірнеше кезеңнен өтетінін айтады. Жарысқа 3 команда қатысады (сыныптағы қатар санына қарай, мұғалім кез келген бөлу принципі бойынша өзіне ыңғайлы команда санын құрастыра алады). |
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
4-6 |
Өзектендіру. Эстафетаның бірінші кезеңі – ауызша есептеу – «Жылдам әрі дұрыс санаймыз» тізбегі. Мұғалім команданың әрқайсысына қосу мен азайтудың өткен жағдайларына ауызша есептеу үшін карточкалар дайындайды (әр командадағы бала санына қарай). Команданың әр ойыншысы өз мысалын шешіп, карточканы келесі ойыншыға жылдам беруі керек. Тапсырманы жылдам да дұрыс орындаған команда жеңіп шығады.
|
Жылдам әрі дұрыс есептеуді орындап сайысқа түседі. |
|
«Жылдам әрі дұрыс санаймыз» тізбегі |
||||||||||||||||||||
|
7-10 |
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Алған біліміңді пысықтайсың. |
Мәселелік жағдаятты түсінеді |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Мағынаны тану 10-15 |
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Оқулықтағы №1тапсырманы орындайды. Өзіңе таныс спорт түрлерін ата.
Диаграммаға қара. Әлияның сыныптастарына спорттың қай түрі ұнайды? Диаграммадағы мәліметтер бойынша теңдік пен теңсіздік құрастыр. Достарыңның арасында сауалнама жүргіз. Диаграмма құр.
Оқулықтағы №2тапсырманы орындайды. Есептерді шығарады. Оқулықтағы №3тапсырманы орындайды Теңдеулерді шеш. 80-y=30 x-70=10 x+20=90 x=80-30 x=10+70 x=90-20 x=50 x=80 x=70 80-50=30 80-70=10 70+20=90 Оқулықтағы №5 зерттеушілік тапсырманы орындайды. |
Диаграмма бойынша теңдіктермен теңсіздіктер құрастырады. Футбол – 3 Велоспорт -6 Жүзу – 9 Жүгіру – 4 Гимнастика – 10 Күрес – 7 Бокс – 2 3<6 9>4 10>2 6<9 10>7 9<10
Өз сыныбыңдағы спорт түрлері
туралы диаграмма
Есептерді шығарады.
А Содан кейін– 8 а. ? а. Шешуі: 10+8=10 (а.) Жауабы: 10 адам
Теңдеулерді шешеді. |
|
Оқулық. Дәптер.
|
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 32-35 |
«Алмаағашы» әдісі. Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны Алмаағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл күйім көтеріңкі. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ. |
Оқушылар сабақ соңында оны Алмаағашына ілу керек. |
|
«Алмаағашы» әдісі. |
шағым қалдыра аласыз














