Сабақ №1 Өнердегі заманауи техника мен ғылыми жетістіктер. |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||||||||
Күні: 8.09 11.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||||||||
Сынып: 7В,Г |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.1.1-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру |
||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіреді |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
Басы 5 минут |
-оқушыларменсабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету. 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру 1.Дизайн дегеніміз не? 2. Дизайнер деп кімді айтады? 3. Мозаика деген не? 4. Мозаика қай кезеңнен бастау алады? 5. Тігін бұйымының дизайны? 6. Құрақ құрау- орысша,ағылшынша қалай айтылады? 7. Мозаиканы қандай заттардан жасауға болады? 8. Негізгі түстер қандай түстер? 9. Туынды түстер қандай түстер? |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||||||||
Сабақтың ортасы
|
Сабақтың мақсатын құру. Экономика-материалдарды қайта өңдеу, үнемдеу.
Топтық жұмыс. Топқа бөлу үшін мозойка суреттері таратылып сол таратылған сурет қйындыларын құрастыру арқылы топка бөліну.Оқушыларға берілген тапсырмалар бойынша мәліметтер беріледі .1 топ Мозаиканың шығу тарихын талқылайды. 2 топ Мозаикамен айналысқан қазақ қолөнер шеберлерінің жұмысын талқылайды. 3 топ Мозаика жасаудың әдіс тәслдерін талқылайды. Қосымша тапсырма
|
Тапсырма Топтық жұмыс. Алдыңғы сабақта дайындалған эскиз бойынша топтық жұмыс жасау. 1топ-
2 топ мата мозаикасын жасау 3
топ
Жеке практикалық жұмыс Тастардан мысық мозаикасын құрастыру 1. Ұсақ тастар, ермексаз дайындау; 2. Ермексазды мысық пішініне келтіру 3. Сәйкесінше тастармен мозаикалау
|
|
Презентатция |
|||||||||
Соңы
|
Рефлекцияны төмендегі кестені толтыру арқылы жүргіземін.
Үйге тапсырма:20 ғасырдағы Қазақстандық суретшілердің мозаика жұмыстары туралы мәлімет дайындау |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
нердегі заманауи техника мен ғылыми жетістіктер.
Сабақ №1 Өнердегі заманауи техника мен ғылыми жетістіктер. |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||||||||
Күні: 8.09 11.09 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||||||||
Сынып: 7В,Г |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.1.1-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру |
||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіреді |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
Басы 5 минут |
-оқушыларменсабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету. 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру 1.Дизайн дегеніміз не? 2. Дизайнер деп кімді айтады? 3. Мозаика деген не? 4. Мозаика қай кезеңнен бастау алады? 5. Тігін бұйымының дизайны? 6. Құрақ құрау- орысша,ағылшынша қалай айтылады? 7. Мозаиканы қандай заттардан жасауға болады? 8. Негізгі түстер қандай түстер? 9. Туынды түстер қандай түстер? |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||||||||
Сабақтың ортасы
|
Сабақтың мақсатын құру. Экономика-материалдарды қайта өңдеу, үнемдеу.
Топтық жұмыс. Топқа бөлу үшін мозойка суреттері таратылып сол таратылған сурет қйындыларын құрастыру арқылы топка бөліну.Оқушыларға берілген тапсырмалар бойынша мәліметтер беріледі .1 топ Мозаиканың шығу тарихын талқылайды. 2 топ Мозаикамен айналысқан қазақ қолөнер шеберлерінің жұмысын талқылайды. 3 топ Мозаика жасаудың әдіс тәслдерін талқылайды. Қосымша тапсырма
|
Тапсырма Топтық жұмыс. Алдыңғы сабақта дайындалған эскиз бойынша топтық жұмыс жасау. 1топ-
2 топ мата мозаикасын жасау 3
топ
Жеке практикалық жұмыс Тастардан мысық мозаикасын құрастыру 1. Ұсақ тастар, ермексаз дайындау; 2. Ермексазды мысық пішініне келтіру 3. Сәйкесінше тастармен мозаикалау
|
|
Презентатция |
|||||||||
Соңы
|
Рефлекцияны төмендегі кестені толтыру арқылы жүргіземін.
Үйге тапсырма:20 ғасырдағы Қазақстандық суретшілердің мозаика жұмыстары туралы мәлімет дайындау |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


