№
9 ОҚЫТУ
ӘДІСТЕМЕСІ
1.Қолдану ерекшелігі мен орнына байланысты жаңалық енгізудің
түрлері
-
технологиялық,
әдістемелік,ұйымдастырушылық
-
бірізділік және
жүйелеу
-
сенімсіздік тудыру
2.Құқықтық тәрбие негізі
-
мектеп
-
отбасы
-
қоғам
3. Құқықтық тәрбие нәтижелілігінің басты
көрсеткіші болып табылады
-
құқықтық сананы қалыптастыру
деңгейі
-
күрделілікке деген
сүйспеншілік
-
оқу жоспарын
құру
4. Қызығушылықты арттыру үшін қиынырақ ойын мен
тапсырмаларға ұмтылатын окушыға тән өлшем
-
құқықтық сананы қалыптастыру
деңгейі
-
күрделілікке деген
сүйіспеншілік
-
оқу
жоспарын құру
5. Л.С.Выготский зерттеулерінің теориялық
атауы
-
күрделілікке деген
сүйспеншілік
-
мәдени-тарихи даму
теориясы
-
тәрбие жүмыстарыны
жүргізу
6.Л.Шульман құзырлы мұғалімге тән үш белгіні
көрсеткен. Соның бірі болып табылатын оқытудың тәжірибелік
дағдыларының сипаттамасы
-
оқушылардың білімін бағалау,
ынталандыру, сабақты жоспарлау әдістемелерін
меңгеруі
-
Білім беру
-
Сабақ жоспары
7.Латын тілінен аударғанда "бағалау"
термині
-
Білім беру
-
Оқыту
-
Білім алу
8. М.Чиксентмихайдың "Өзіндік мақсат" сызбасы
бойынша дағдысы жоғары оқушыға төмен міндет қоюдың
нәтижесі
-
Ұялу
-
Зерігу
-
сипаттау
9. Мақсатты аудитория сипаты мен бағалау
стратегияларын білуді қамтитын білім саласы
-
Педагогикалық
технология
-
Педагогикалық
білім
-
Педагогикалық мақсатты
іс-әрекет
10.Мектеп бітіруші түлектерге мемлекеттік емтихан
өткізудегі бағалаудың мақсаты
-
стандартты бақылау және
орындау
-
сергіту сәті
-
жеке және топпен
жұмыс
11. Мектеп жағдайында пайдаланып, арнайы
құралдармен жабдықталған кабинеттерде мұғалімнің басшылығымен
оқушылардың табиғи құбылыстарды, заттарды зерттеуін
қамтитын оқыту әдісі
-
білім беру
-
топтық жұмыс
-
лабараториялық
жұмыс
12. Мектеп шеберханасында, оқу-тәжірибе
участігінде, оқушылардың өндірістік бригадаларында оқытуды іске
асыруға бағытталған оқыту әдісі
-
практикалық
жұмыс
-
сезімталдық
-
білім беру
13. Мектептен және сыныптан тыс тәрбие
жұмыстарын ұйымдастырушының міндетіне жатпайды
-
білім беру
-
ойын сабағын жасау
-
сабақ кестесін
жасау
14. Мемлекет саясатының өзекті мәселелерінің
бірі
-
халыққа білім беру ісін
жетілдіру
-
сабақ жоспарын құру
-
жұптық жұмыс
ұйымдастыру
15. Меңгерген білім мен өмірлік тәжірибе
негізінде тез, нақты, саналы орындалатын практикалық және теориялық
іс-әрекетке даярлық
-
білім
-
білік
-
тәжірибе
16. Метатануды өлшеудің екінші
өлшемі
-
тапсырмаға
бағытталған
-
оқушыға бағытталған
-
жетекшіге
бағытталған
17. Мұғалім басты тұлға болу үшін оған
қойылатын талаптар
-
педагогикалық әдеп және
ұстаздық шеберлік
-
педагогикалық
шеберлік
-
цифрлық технология
18. Мұғалім іс-әрекетінің
нәтижелілігі
-
оқушыны тұлға қылып
қалыптастыру
-
Тиімділігімен
анықталады
-
педагогикалық
шеберлік
19. Мұғалім қызметіндегі оң нәтижелердің барынша
тұрақтылығын білдіретін педагогикалық инновацияның
критерийі
-
бағыттылық
-
нәтижелілік
-
сенімсіздік
20.
Мұғалім қызметіндегі сындырлы оқыту теориясына сәйкес маңызды
басымдықтардың бірі
-
Оқушылардың сабақты қабылдау
ерекшеліктерін түсіну
-
іс-әрекет пен мінез құлықты
жүйелік-модельдеуші деңгей
-
пайымдаушы-әдіскойлық
стилыі