|
Сабақ:сауат ашу |
Мектеп |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Мектебіме саяхат: Нн дыбысы мен әрпі |
||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.2.1 Мәтінде автордың кім? (не?) туралы айтқысы келгенін түсіну. 1.3.3.1 Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрып,оған ат қою. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар Мәтінді оқиды,мазмұнын түсінеді,сөздің буыннан тұратынын біледі.Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрады,оған ат қояды. Көптеген оқушылар: Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: Н дыбысынан келетін сөздерден өз бетінше сөйлем құрайды,сурет бойынша әңгімелейді. |
||
|
Бағалау критерийлері |
1)Сөздегі буын санын анықтайды. 2)Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді. 3)Сұрақтарға жауап береді. 4)Мәтінге жоспар құрады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
*ана-mather-мама *нан-bread-хлеб *күн-sun-солнце |
||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз не? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім алу |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,бейнелеу |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
интерактивті тақта,суреттер, слайд . |
||
|
Алдыңғы оқу |
Нн дыбысы мен әрпін біледі |
||
|
Жоспар |
|
||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Басы 3мин |
Психологиялық дайындық Балаларды реттеу Суреттер арқылы 3 топқа бөлу күн анар нан
|
Мазмұнды суреттер кесте, маркерлер суреттер, қима қағаздар сурет, оқулық |
|
|
Ортасы 7 мин
2 мин
5 мин 7 мин |
(Ұ) «Сөз ойла,тез ойла» әдісі Нн әрпінің орналасу орнына қарай сөз жазу,буын санын анықтау. «Күн»(ас-пан,он,сан,тон) «Анар»(а-нар,а-на,әй-нек,ай-на) «Нан» (нұр,нар,на-ға-шы) Дескриптор: Сөздерді жазды Буын санын анықтады
ҚБ: «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. (Т) «Джигсо» әдісі Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту. Бір-біріне түсіндіру Оқыған бөліктерін келесі топқа түсіндіру Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту. Бір-біріне түсіндіру Қазақта «Ас атасы - нан» деген сөз бар,яғни астың,дәмнің үлкені – нан. Бала ақ пен қараны ажыратып танымай тұрып –ақ оған оң қолына нан ұстауды,нанды баспауды,тастамауды үйретеді. Нан қасиетті.
ҚБ: «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Дескриптор:Бір-біріне түсіндірді Сергіту сәті: Секіреміз топ-топ, Шапалақтап көп-көп. Иiлемiз оңға қарай бiр,екi,үш, Иiлемiз солға қарай бiр,екi,үш.
(Т) «Топтастыру » әдісі. «Ана» сөзіне ассоциация құру
Дескриптор:топтастырды
ҚБ: шапалақтау арқылы
бағалайды. (Т) «Венн диаграммасы» әдісі Сюжеттік суретпен жұмыс Кім? Не? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді табу
Кім? Бала қыз
Не? Күн Үй Тау ағаш Дескриптор: -Кім? Не? сұрақтарын ажыратты -сұрақтарға нақты жауап берді. |
||
|
Соңы 5 мин |
ҚБ:Оқушылар смайликтер арқылы бірін – бірі бағалайды.
Рефлексия
|
||
|
Қосымша мәліметтер |
|
|
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тап-сырманы қалай түрлендіресіз? «Сөйлемді толықтыр» әдісі бойынша тапсырма беремін Қандай? Н....тағам Қандай?Н....дос Қандай?Н...күн Қандай?Н...бала Қиналған оқушыларға көмектесу үшін оқушылармен жеке жұмыс жүргізіп,бағыт беру арқылы көмектесу Үлестірме қағазбен жұмыс |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Оқушылар бірін-бірі өзара бағалау және мұғалімнің жетекшілік етуі арқылы бағаланды. «Бас бармақ», смайликтер, қол шапалақтау, «Бағдаршам», жалаушалар. |
Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік, АҚТ-мен байланыс, тәрбие құндылықтары |
|
|
Рефлексия |
Жауап жазылады |
||
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
Сабақ бойынша қойылған мақсаттар шынайы. Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істеуді, бірін – бірі бағалауды меңгерді. Өздіктерімен тапсырманы орындауға машықтанды. Сыныптағы ахуал жақсы деңгейде болды.Жоспардағы саралау шаралары сабақ барысында тиімді болды. Мен берілген уақытта үлгердім.Өз сабақ жоспарыма көп өзгерістер енгіздім, себебі оқушылар сабақ барысында өздігімен жұмыс жасап, топ ішінде бірін – бірі оқытуға үйренеді, сынып оқушыларында сабаққа деген қызығғушылық артады деп ойлаймын. |
||
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Сөздерді буынға бөлуді,сөздегі буын санын анықтауды. Кім? Не? сұрақтарды бір-бірінен ажыратуды. |
||
|
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? |
Сабаққа жоспарланған әдістер қолайлы болғандықтан сабақ жоғары деңгейде өтеді деп ойлаймын |
||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Жоспардағы саралау шаралары сабақ барысында тиімді болды. |
||
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты сабақ жоспарына сай тиімді пайдаландым. |
||
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
Жоспарыма сабақ барысында оқушы іс-әрекетіне байланысты сұрақ- жауап өткіздім. |
||
|
Қорытынды бағалау |
|||
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: «Сөз ойла,тез ойла» әдісі Н әрпінің орналасу орнына қарай сөз жазу,буын санын анықтау 2:Топтардың өзара бағалауы |
|||
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Жоспарға алынған әдіс- тәсілдер 2:Жұптық, топтық, жеке жұмыстар |
|||
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Белсенді оқыту әдісі арқылы тапсырмалар өте тиімді және қызықты. 2:Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма дайындау. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нн дыбысы мен әрпі
Нн дыбысы мен әрпі
|
Сабақ:сауат ашу |
Мектеп |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Мектебіме саяхат: Нн дыбысы мен әрпі |
||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.2.1 Мәтінде автордың кім? (не?) туралы айтқысы келгенін түсіну. 1.3.3.1 Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрып,оған ат қою. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар Мәтінді оқиды,мазмұнын түсінеді,сөздің буыннан тұратынын біледі.Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрады,оған ат қояды. Көптеген оқушылар: Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: Н дыбысынан келетін сөздерден өз бетінше сөйлем құрайды,сурет бойынша әңгімелейді. |
||
|
Бағалау критерийлері |
1)Сөздегі буын санын анықтайды. 2)Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді. 3)Сұрақтарға жауап береді. 4)Мәтінге жоспар құрады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
*ана-mather-мама *нан-bread-хлеб *күн-sun-солнце |
||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз не? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім алу |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі,бейнелеу |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
интерактивті тақта,суреттер, слайд . |
||
|
Алдыңғы оқу |
Нн дыбысы мен әрпін біледі |
||
|
Жоспар |
|
||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Басы 3мин |
Психологиялық дайындық Балаларды реттеу Суреттер арқылы 3 топқа бөлу күн анар нан
|
Мазмұнды суреттер кесте, маркерлер суреттер, қима қағаздар сурет, оқулық |
|
|
Ортасы 7 мин
2 мин
5 мин 7 мин |
(Ұ) «Сөз ойла,тез ойла» әдісі Нн әрпінің орналасу орнына қарай сөз жазу,буын санын анықтау. «Күн»(ас-пан,он,сан,тон) «Анар»(а-нар,а-на,әй-нек,ай-на) «Нан» (нұр,нар,на-ға-шы) Дескриптор: Сөздерді жазды Буын санын анықтады
ҚБ: «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. (Т) «Джигсо» әдісі Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту. Бір-біріне түсіндіру Оқыған бөліктерін келесі топқа түсіндіру Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту. Бір-біріне түсіндіру Қазақта «Ас атасы - нан» деген сөз бар,яғни астың,дәмнің үлкені – нан. Бала ақ пен қараны ажыратып танымай тұрып –ақ оған оң қолына нан ұстауды,нанды баспауды,тастамауды үйретеді. Нан қасиетті.
ҚБ: «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Дескриптор:Бір-біріне түсіндірді Сергіту сәті: Секіреміз топ-топ, Шапалақтап көп-көп. Иiлемiз оңға қарай бiр,екi,үш, Иiлемiз солға қарай бiр,екi,үш.
(Т) «Топтастыру » әдісі. «Ана» сөзіне ассоциация құру
Дескриптор:топтастырды
ҚБ: шапалақтау арқылы
бағалайды. (Т) «Венн диаграммасы» әдісі Сюжеттік суретпен жұмыс Кім? Не? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді табу
Кім? Бала қыз
Не? Күн Үй Тау ағаш Дескриптор: -Кім? Не? сұрақтарын ажыратты -сұрақтарға нақты жауап берді. |
||
|
Соңы 5 мин |
ҚБ:Оқушылар смайликтер арқылы бірін – бірі бағалайды.
Рефлексия
|
||
|
Қосымша мәліметтер |
|
|
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тап-сырманы қалай түрлендіресіз? «Сөйлемді толықтыр» әдісі бойынша тапсырма беремін Қандай? Н....тағам Қандай?Н....дос Қандай?Н...күн Қандай?Н...бала Қиналған оқушыларға көмектесу үшін оқушылармен жеке жұмыс жүргізіп,бағыт беру арқылы көмектесу Үлестірме қағазбен жұмыс |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Оқушылар бірін-бірі өзара бағалау және мұғалімнің жетекшілік етуі арқылы бағаланды. «Бас бармақ», смайликтер, қол шапалақтау, «Бағдаршам», жалаушалар. |
Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік, АҚТ-мен байланыс, тәрбие құндылықтары |
|
|
Рефлексия |
Жауап жазылады |
||
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
Сабақ бойынша қойылған мақсаттар шынайы. Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істеуді, бірін – бірі бағалауды меңгерді. Өздіктерімен тапсырманы орындауға машықтанды. Сыныптағы ахуал жақсы деңгейде болды.Жоспардағы саралау шаралары сабақ барысында тиімді болды. Мен берілген уақытта үлгердім.Өз сабақ жоспарыма көп өзгерістер енгіздім, себебі оқушылар сабақ барысында өздігімен жұмыс жасап, топ ішінде бірін – бірі оқытуға үйренеді, сынып оқушыларында сабаққа деген қызығғушылық артады деп ойлаймын. |
||
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Сөздерді буынға бөлуді,сөздегі буын санын анықтауды. Кім? Не? сұрақтарды бір-бірінен ажыратуды. |
||
|
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? |
Сабаққа жоспарланған әдістер қолайлы болғандықтан сабақ жоғары деңгейде өтеді деп ойлаймын |
||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Жоспардағы саралау шаралары сабақ барысында тиімді болды. |
||
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты сабақ жоспарына сай тиімді пайдаландым. |
||
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
Жоспарыма сабақ барысында оқушы іс-әрекетіне байланысты сұрақ- жауап өткіздім. |
||
|
Қорытынды бағалау |
|||
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: «Сөз ойла,тез ойла» әдісі Н әрпінің орналасу орнына қарай сөз жазу,буын санын анықтау 2:Топтардың өзара бағалауы |
|||
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Жоспарға алынған әдіс- тәсілдер 2:Жұптық, топтық, жеке жұмыстар |
|||
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Белсенді оқыту әдісі арқылы тапсырмалар өте тиімді және қызықты. 2:Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма дайындау. |
|||
шағым қалдыра аласыз



















