Бекітемін:
|
Бөлім |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Шукурова Г.А. |
|||||
|
Күні : . 02.2025 жыл |
|
|
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нобай. Идеяны жүзеге асыру. Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; 9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:Шығармашылық идеяны іске асыру үшін нобайлар салады. Көпшілігі: Құрал-жабдықтарды дұрыс таңдап тапсырманы орындайды. Кейбіреуі: Шығармашылық идея сызбасын сызып,нобай техникалық суреттер сызбалар айырмашылығын түсіндіреді. |
|||||
|
Құндылықтар |
Заң және тәртіп: қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. Эстетикалық құндылық: Сәндік өнердің негізінде әсемдік, гармония, және форманың үйлесімділігі жатыр. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Орындауды керек ететін жаңа бөлімдерімен және тапсырмаларымен танысу Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және бағалау шарттарын аңықтау. Ой қозғау: Мына суреттерді көргенде ойымызға не келеді?
Техника қауіпсіздік ережелеріне шолу жасалады: Жарқылдаған қос қылыш, Қолға түссе жоқ тыныш
Басқаға киін дейді,ал өзі киінбейді
|
Оқушылар амандасады Оқушылар пәнаралық байланыс арқылы геометриялық фигураларға анықтама береді және жаңа тақырыппен байланыстырады (пончо,кейіп пішіндерімен) Сабақтағы қауіпті құралдарға байланысты ережелерді айтады |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.
|
Презентация, оқу жоспары |
||
|
Ортасы |
Жаңа материалды зерттеу.Презентациямен таныстыру Видеоүзінді көрсетіледі Сарамандық жұмыс:
С 1 2 3 4
«Кір жаятын жіпке» жұмыстар ілінеді |
Оқулық және қосымша ақпараттар . Көркем материалдарды пайдалана отырып, пончо, шапан және туниканың алдын ала эскиздерін жасайды Оқушылар қиялдай отырып,ары қарай сандарды дамытып түрлі суреттер салады |
Дескриптор : -Көркем материалдарды пайдалана отырып, пончо, шапан және туниканың алдын ала эскиздерін -Өз жасаған жұмыстарын ұсынады |
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||
|
Аяқталуы |
Бекіту: Өткен сабақты пысықтау: «Теңгелер қоржыны» ойынымен сұрақтар арқылы өткен сабаққа шолу жасап,сұрақтарға жауап береді. 1. Пончо қай елдің киім түрі? 2 Кері байланыс: Рефлексия : «Зерде» әдісі Білім Эмоция Баға Сын Идея Жетістік Бүгінгі сабақтан не алдым? Көңіл- күйім қандай болды? Өз жетістігімді қалай бағалаймын? Өз бойыма әлі нені дамытуым керек? Тапсырма орындау кезінде қандай жаңа ой келді? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін өз ойларын айту арқылы білдіреді Мұғалімге кері байланыс береді |
Оқушылардың айтқан ойларына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нобай. Идеяны жүзеге асыру. Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау
Нобай. Идеяны жүзеге асыру. Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау
Бекітемін:
|
Бөлім |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Шукурова Г.А. |
|||||
|
Күні : . 02.2025 жыл |
|
|
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нобай. Идеяны жүзеге асыру. Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; 9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы:Шығармашылық идеяны іске асыру үшін нобайлар салады. Көпшілігі: Құрал-жабдықтарды дұрыс таңдап тапсырманы орындайды. Кейбіреуі: Шығармашылық идея сызбасын сызып,нобай техникалық суреттер сызбалар айырмашылығын түсіндіреді. |
|||||
|
Құндылықтар |
Заң және тәртіп: қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. Эстетикалық құндылық: Сәндік өнердің негізінде әсемдік, гармония, және форманың үйлесімділігі жатыр. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Орындауды керек ететін жаңа бөлімдерімен және тапсырмаларымен танысу Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және бағалау шарттарын аңықтау. Ой қозғау: Мына суреттерді көргенде ойымызға не келеді?
Техника қауіпсіздік ережелеріне шолу жасалады: Жарқылдаған қос қылыш, Қолға түссе жоқ тыныш
Басқаға киін дейді,ал өзі киінбейді
|
Оқушылар амандасады Оқушылар пәнаралық байланыс арқылы геометриялық фигураларға анықтама береді және жаңа тақырыппен байланыстырады (пончо,кейіп пішіндерімен) Сабақтағы қауіпті құралдарға байланысты ережелерді айтады |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.
|
Презентация, оқу жоспары |
||
|
Ортасы |
Жаңа материалды зерттеу.Презентациямен таныстыру Видеоүзінді көрсетіледі Сарамандық жұмыс:
С 1 2 3 4
«Кір жаятын жіпке» жұмыстар ілінеді |
Оқулық және қосымша ақпараттар . Көркем материалдарды пайдалана отырып, пончо, шапан және туниканың алдын ала эскиздерін жасайды Оқушылар қиялдай отырып,ары қарай сандарды дамытып түрлі суреттер салады |
Дескриптор : -Көркем материалдарды пайдалана отырып, пончо, шапан және туниканың алдын ала эскиздерін -Өз жасаған жұмыстарын ұсынады |
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||
|
Аяқталуы |
Бекіту: Өткен сабақты пысықтау: «Теңгелер қоржыны» ойынымен сұрақтар арқылы өткен сабаққа шолу жасап,сұрақтарға жауап береді. 1. Пончо қай елдің киім түрі? 2 Кері байланыс: Рефлексия : «Зерде» әдісі Білім Эмоция Баға Сын Идея Жетістік Бүгінгі сабақтан не алдым? Көңіл- күйім қандай болды? Өз жетістігімді қалай бағалаймын? Өз бойыма әлі нені дамытуым керек? Тапсырма орындау кезінде қандай жаңа ой келді? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін өз ойларын айту арқылы білдіреді Мұғалімге кері байланыс береді |
Оқушылардың айтқан ойларына пікір қалдыру. |
АКТ құралдары |
||
шағым қалдыра аласыз



ергіту сәті:
«Суретшілер қиялдайды». Сандарды ары қарай
дамыту
. Кейіпті алғашқыда кімдер
киген?













