Мерзімі: 07.04.17 Алгебра 7
«а»сынып
|
Сабақтың тақырыбы:
Жазықтықтағы нүктелердің геометриялық орны: орта перпендикуляр және
бұрыштың биссектрисасы.
|
Мақсаты:· Нүктелердің
геометриялық орны тақырыбы бойынша білімдерін қайталау, жалпылау,
тексеру, негізгі ұғымдарды түсіндіру.
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру,
математикалық тіл байлығын дамыту.
Оқушыларды өзбетімен білім алуға
тәрбиелеу.
|
Күтілетін нәтиже:
Салу есептері бойынша жаңа ұғымдармен
танысады.
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын артады,
математикалық тіл байлығын дамиды.
Оқушыларды өз бетімен білім алуға
дағдыланады.
|
Тапсырмалар « Джиксо» әдісі,
топтық жұмыс, «Ыстық орындық»
әдісі,
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Кіріспе
Ұйымдастыру кезеңі:
(3мин)
|
Оқушылармен
сәлемдесемін,түгелдеймін ,
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып
,оқушыларды 4 –ке дейін санау арқылы 4
топқа бөлу
|
Оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар топқа бөлінеді.
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл-күй
сыйлайды.
|
Қызығушылықты
ояту. «Ыстық
орындық»
(5мин)
|
1)
Шеңбер дегеніміз не?
2)
Үшбұрышқа анықтама беріңдер?
3)
Перпендикуляр дегеніміз не?
4)
Жанама дегеніміз не?
5) Үшбұрыштың бисектрисасы деп нені
айтамыз?
|
Оқушылар өткен сабақты
пысықтау үшін кезекпен орындыққа отырады, қалғандары сұрақ
қояды..
|
Негізгі бөлім
Мағынаны ажырату
(20мин)
|
Жаңа тақырыпты «Джиксо» әдісі арқылы постер
қорғатамын.
Топ мүшелері 4 рөлді: лидер,
баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей
жоспармен таныстырамын.
Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе
отырып, талқылайды және әр топтың хатшысы жасаған жұмыстарға сәйкес
бақылау парағын жүргізеді.
|
Әр
оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін
атқарады.
Берілген тапсырманы оқушылар топпен талқылап,
плакатқа жазылған анықтамалар бойынша қорғайды. Топ хатшысы
бағалайды.
І
топ салу есебі,
ІІтоп бұрышқа биссектриса салу
ІІІ топ кесіндіні
қақ бөлу
ІV
топ орта перпендикулярды салу
|
Сергіту сәті (2мин)
|
Сергіту сәті
|
|
Ой
толғаныс (6мин)
|
Оқулықпен жұмыс.(топпен жұмыс)
Есептер шығарту
|
Оқушылар тапсырмаларды орындап, критерий
арқылы топ хатшысы топ мүшелерін бағалайды.
|
Қорытынды
(5мин)
|
«Математикалық диктант» жазғыза отырып,
сабақты қортындылаймын.
|
Оқушылар есептің номері бойынша алдымен өз
топтарында талдайды, кейіннен әр номер бойынша топтасып, кеңесіп,
жауабын тақтаға жазады.
|
Бағалау (2мин)
|
Топ жетекшісі өз топ мүшелерінің жұмысын
критерий бойынша бағалайды. Оқушыларға жиынтық бағасы
қойылады.
|
Рефлекция
(2мин)
|
Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін
смайликтер арқылы көрсетеді.
|
Үйге
тапсырма беру
|
№209
|
Тапсырмаларды жазып
алады.
|