|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұсқама және сілтемелер. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Нұсқама» және «сілтемелер» анықтамасын біледі; Мәтіндік редакторда мәтін жаза алады; Нұсқама және сілтемелерді кірістіру командаларды қолданады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. «Атаулар терминдер туралы 3 сұрақ» әдісі қолданылады. «Сілтеме», «Гиперсілтеме», «Нұсқама» деген сөздерге сипаттама беріңдер. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру үшін Бейнекөрсетілім көрсетіледі. https://yandex.kz/video/preview/8322097675061442561 Мәтіндік редакторда реферат, ғылыми жоба, мақалар жазуда нұсқама және сілтемелерді қолданған өте қолайлы. Нұсқамалардың /сноски/ екі түрі бар. 1)Түсіндірме мәтін сілтеме тұрған бетте орналасатын қарапайым нұсқама. Әдетте, олар әдеби шығарма, эссе жазу кезінде қолданылады. 2)түсіндірме мәтін құжаттың, тараудың соңында орналасатын құжат соңындағы нұсқама. Нұсқамалардың бұл түрі реферат, мақала, курстық жұмыс т.б. құжаттарды дайындауда қолданылады. Мәтіндік редакторында командаларын көрсету. Сонымен бірге құжаттарда пайдаланған әдебиеттер тізімін көрсету үшін Ссылки и список литературы /Сілтемелер мен әдебиеттер тізімі/ тобындағы командаларды пайдаланған дұрыс. Мәтіндік редакторында командаларын көрсету. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. § 4.1 , 108-бет «Практикада қолдану» тапсырманы орындау. Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосуды біледі; -мәтіндік редакторда мәтін жаза алады; -нұсқама және сілтемелерді кірістіру командаларды пайдаланады. ҚБ: стикер / 5 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. § 4.1 , 109-бет 2-тапсырма. Дескриптор: -құжатта сілтеме қоюда жіберілген қателерін анықтайды; - «Әлемнің жеті кереметі» мәтін жазады; -сілтеме қоюда дұрыс жолын көрсетеді. ҚБ: стикер /5 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Командаларды дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 5 балл Стикер 5 балл |
Компьютер Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Қажетті сөздер» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 4.1, 109-бет , 2-тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нұсқама және сілтемелер 6 сынып ҚМЖ
Нұсқама және сілтемелер 6 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұсқама және сілтемелер. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Нұсқама» және «сілтемелер» анықтамасын біледі; Мәтіндік редакторда мәтін жаза алады; Нұсқама және сілтемелерді кірістіру командаларды қолданады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. «Атаулар терминдер туралы 3 сұрақ» әдісі қолданылады. «Сілтеме», «Гиперсілтеме», «Нұсқама» деген сөздерге сипаттама беріңдер. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру үшін Бейнекөрсетілім көрсетіледі. https://yandex.kz/video/preview/8322097675061442561 Мәтіндік редакторда реферат, ғылыми жоба, мақалар жазуда нұсқама және сілтемелерді қолданған өте қолайлы. Нұсқамалардың /сноски/ екі түрі бар. 1)Түсіндірме мәтін сілтеме тұрған бетте орналасатын қарапайым нұсқама. Әдетте, олар әдеби шығарма, эссе жазу кезінде қолданылады. 2)түсіндірме мәтін құжаттың, тараудың соңында орналасатын құжат соңындағы нұсқама. Нұсқамалардың бұл түрі реферат, мақала, курстық жұмыс т.б. құжаттарды дайындауда қолданылады. Мәтіндік редакторында командаларын көрсету. Сонымен бірге құжаттарда пайдаланған әдебиеттер тізімін көрсету үшін Ссылки и список литературы /Сілтемелер мен әдебиеттер тізімі/ тобындағы командаларды пайдаланған дұрыс. Мәтіндік редакторында командаларын көрсету. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. § 4.1 , 108-бет «Практикада қолдану» тапсырманы орындау. Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосуды біледі; -мәтіндік редакторда мәтін жаза алады; -нұсқама және сілтемелерді кірістіру командаларды пайдаланады. ҚБ: стикер / 5 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма. § 4.1 , 109-бет 2-тапсырма. Дескриптор: -құжатта сілтеме қоюда жіберілген қателерін анықтайды; - «Әлемнің жеті кереметі» мәтін жазады; -сілтеме қоюда дұрыс жолын көрсетеді. ҚБ: стикер /5 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Командаларды дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 5 балл Стикер 5 балл |
Компьютер Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Қажетті сөздер» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 4.1, 109-бет , 2-тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













