Түзете-дамыту сабағының жоспары
3-тоқсан
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): |
Л.Ы.Атекенова |
|
|
Күні: 12.02.2026ж |
|
|
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: 1 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нысандарды салыстырамыз: кеңістіктегі ұқсастықтар мен айырмашылықтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.4 нысандардың кеңістікте орналасу белгілері мен қасиеті бойынша ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
– нысандардың кеңістікте
орналасуын салыстыруды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесуді мызыка ырғағымен нейрожаттығумен жасау «Сәлем, тамаша» Қызығушылықты ояту әдісі. Үй тапсырмасы «Бірдей ме, әртүрлі ме?» -Айзере біз алдыңғы сабақтарда базл құрсатыру жайында өткенбіз соны есімізге түсіріп, берілген пазлды құрастырып көрейікші -қандай сурет шықты? -Суретте қай мезгіл бейнеленген? -Суретте не көріп отырсың? Аққаланы құрау үшін қанша
дөңгелек жасау керек? олардың көлемі бірдей ма ? -Ал, мынау ше? \орташа зат\ Тақаға қарлардың көлемін жазайық |
Оқушы маманмен бірге сәлемдесуді нейрожаттығумен жасайды. сәлемдеседі. Оқушы пазлды құрастыра отырып, сұрақтарға жауап береді «Үлкен, орташа, кіші» сөздерін тақтаға жазады. |
Ауызша мадақтама айту: «Тамаша» «Жарайсың» «Сенің қолынан келеді» Әр жауап сайын оқушыны мадақтау Житон тарату Пазлд жақсы құрастырдың, жарайсың, Еңбегің үшін саған 2 жетон беремін |
Ноутбук Қыс мезгіліне арналған сюжетті сурет пазлы |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 33 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Нысандарды салыстырамыз: кеңістіктегі ұқсастықтар мен айырмашылықтар» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта нысандардың кеңістікте орналасуын салыстыруды; нысандардың ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратуды үйренесіңдер. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Жаңаны тану әдісі. «Сұрақ қою және талқылау» тәсілі Арнайы педагог: -Айзере, заттар бір-біріне ұқсауы немесе айырмашылығы болуы мүмкін. Біз оларды көлеміне, түсіне, орналасуына қарап салыстырамыз. Бүгін заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын және орналасқан жерін табуды үйренеміз.» |
Арнайы педагогді мұқият тыңдайды. Талқылауға қатысып, өз ойымен сұрақтарға жауап береді. Жаңа ақпаратты есіңе сақтайды. |
Сұрақтарға жауап берген
оқушыларды мадақтау .Жарайсың! Осы бағытыңнан тайма! |
|
|
|
Жаңаны қолдану тәсілі 1-тапсырма. «Айырмашылығын көрсет» Көрнекілік: үлкен, орташа, кіші доптар және үлке, орташа, кіші піл мулыжы Нұсқаулық: Кабинеттің
ішінен үлкен, орташа, кіші доптарды
және үлке, орташа, кіші пілдерді тауып алып келші – Қайсысы орташа? – Қайсысы кішкентай? 2-тапсырма. «Ойлан, тап!» әдісі «Нысананы дәлде» ойыны \ЖИ тапсырмасы/ Ойында оқушы кеңістікті бағдарлауды үйренеді Көрнекілік: ноутбук, сандық сәуле Допта жазылған есепті шығару арқылы, жауабына дәл салу Сергіту сәті: Музыкамен оюларды сала отырып билеу 3. тапсырма «Тап та, ата!» әдісі Көрнекілік: түрлі түсті пішіндер, суреттер Нұсқаулық: Оқушы оң қолдағы саусақтарды атап, саусақтарға салынған пішінді тауып, тура сондай пішінді тауып, ішіндегі суреттегі заттың атын айтып жабады |
1-тапсырма бойынша: оқушы нұсқаулықты тыңдайды, заттарды тауып әкеледі салыстырады, айырмашылықты түсінеді 2-тапсырма бойынша: Кеңістікті бағдарлауды түсінеді, ноутбукпен жұмыс жасайды Сергіту жаттығуын дефектологпен бірге орындайды 3-тапсырма бойынша: оқушы тапсырманы маманмен бірге орындайды |
Жарайсың! Сенің қолыңнан келеді! 2 житон беру Тамаш! Бұл тапсырманы да орындауға тырыстың 2 жетон Сергіту жаттығуын да жақсы орындадың, жарайсың! Керемет! Сен бұл тапсырманы да орындадың 4 жетон |
1-тапсырма Көрнекілік: 3 түрлі көлемдегі доп пен піл
2-тапсырма
3-тапсырма
|
|
|
Сабақты бекіту сұрақтарына жауап беріңдер: – Үлкен деген не? -Орташа деген
не? |
Оқушы қойылған сұрақтарға жылдам жауап береді. |
Тамаша!
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Рефлексия. Кері байланыс. Оқушының сабақ бойы жинаған житондарын санау арқылы кері байланыс алу |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Керемет! |
|
|
Үйге тапсырма |
Үйде 3 затты салыстыр: |
Үй тапсырмасын орындайды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нысандарды салыстырамыз: кеңістіктегі ұқсастықтар мен айырмашылықтар
Нысандарды салыстырамыз: кеңістіктегі ұқсастықтар мен айырмашылықтар
Түзете-дамыту сабағының жоспары
3-тоқсан
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): |
Л.Ы.Атекенова |
|
|
Күні: 12.02.2026ж |
|
|
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: 1 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нысандарды салыстырамыз: кеңістіктегі ұқсастықтар мен айырмашылықтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.4 нысандардың кеңістікте орналасу белгілері мен қасиеті бойынша ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
– нысандардың кеңістікте
орналасуын салыстыруды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесуді мызыка ырғағымен нейрожаттығумен жасау «Сәлем, тамаша» Қызығушылықты ояту әдісі. Үй тапсырмасы «Бірдей ме, әртүрлі ме?» -Айзере біз алдыңғы сабақтарда базл құрсатыру жайында өткенбіз соны есімізге түсіріп, берілген пазлды құрастырып көрейікші -қандай сурет шықты? -Суретте қай мезгіл бейнеленген? -Суретте не көріп отырсың? Аққаланы құрау үшін қанша
дөңгелек жасау керек? олардың көлемі бірдей ма ? -Ал, мынау ше? \орташа зат\ Тақаға қарлардың көлемін жазайық |
Оқушы маманмен бірге сәлемдесуді нейрожаттығумен жасайды. сәлемдеседі. Оқушы пазлды құрастыра отырып, сұрақтарға жауап береді «Үлкен, орташа, кіші» сөздерін тақтаға жазады. |
Ауызша мадақтама айту: «Тамаша» «Жарайсың» «Сенің қолынан келеді» Әр жауап сайын оқушыны мадақтау Житон тарату Пазлд жақсы құрастырдың, жарайсың, Еңбегің үшін саған 2 жетон беремін |
Ноутбук Қыс мезгіліне арналған сюжетті сурет пазлы |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 33 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Нысандарды салыстырамыз: кеңістіктегі ұқсастықтар мен айырмашылықтар» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта нысандардың кеңістікте орналасуын салыстыруды; нысандардың ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратуды үйренесіңдер. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Жаңаны тану әдісі. «Сұрақ қою және талқылау» тәсілі Арнайы педагог: -Айзере, заттар бір-біріне ұқсауы немесе айырмашылығы болуы мүмкін. Біз оларды көлеміне, түсіне, орналасуына қарап салыстырамыз. Бүгін заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын және орналасқан жерін табуды үйренеміз.» |
Арнайы педагогді мұқият тыңдайды. Талқылауға қатысып, өз ойымен сұрақтарға жауап береді. Жаңа ақпаратты есіңе сақтайды. |
Сұрақтарға жауап берген
оқушыларды мадақтау .Жарайсың! Осы бағытыңнан тайма! |
|
|
|
Жаңаны қолдану тәсілі 1-тапсырма. «Айырмашылығын көрсет» Көрнекілік: үлкен, орташа, кіші доптар және үлке, орташа, кіші піл мулыжы Нұсқаулық: Кабинеттің
ішінен үлкен, орташа, кіші доптарды
және үлке, орташа, кіші пілдерді тауып алып келші – Қайсысы орташа? – Қайсысы кішкентай? 2-тапсырма. «Ойлан, тап!» әдісі «Нысананы дәлде» ойыны \ЖИ тапсырмасы/ Ойында оқушы кеңістікті бағдарлауды үйренеді Көрнекілік: ноутбук, сандық сәуле Допта жазылған есепті шығару арқылы, жауабына дәл салу Сергіту сәті: Музыкамен оюларды сала отырып билеу 3. тапсырма «Тап та, ата!» әдісі Көрнекілік: түрлі түсті пішіндер, суреттер Нұсқаулық: Оқушы оң қолдағы саусақтарды атап, саусақтарға салынған пішінді тауып, тура сондай пішінді тауып, ішіндегі суреттегі заттың атын айтып жабады |
1-тапсырма бойынша: оқушы нұсқаулықты тыңдайды, заттарды тауып әкеледі салыстырады, айырмашылықты түсінеді 2-тапсырма бойынша: Кеңістікті бағдарлауды түсінеді, ноутбукпен жұмыс жасайды Сергіту жаттығуын дефектологпен бірге орындайды 3-тапсырма бойынша: оқушы тапсырманы маманмен бірге орындайды |
Жарайсың! Сенің қолыңнан келеді! 2 житон беру Тамаш! Бұл тапсырманы да орындауға тырыстың 2 жетон Сергіту жаттығуын да жақсы орындадың, жарайсың! Керемет! Сен бұл тапсырманы да орындадың 4 жетон |
1-тапсырма Көрнекілік: 3 түрлі көлемдегі доп пен піл
2-тапсырма
3-тапсырма
|
|
|
Сабақты бекіту сұрақтарына жауап беріңдер: – Үлкен деген не? -Орташа деген
не? |
Оқушы қойылған сұрақтарға жылдам жауап береді. |
Тамаша!
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Рефлексия. Кері байланыс. Оқушының сабақ бойы жинаған житондарын санау арқылы кері байланыс алу |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Керемет! |
|
|
Үйге тапсырма |
Үйде 3 затты салыстыр: |
Үй тапсырмасын орындайды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
шағым қалдыра аласыз



















