Тексерілді: _____________
директордың оқу-ісі
жөніндегі
орынбасары: Батырбеков Қ.Т.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: КОМБИНАТОРИКА ЭЛЕМЕНТТЕРІ |
Мектеп: «Шарбұлақ» жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурахова Г.Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ньютон биномы және оның қасиеттері тақырыбына есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.1.6. Ньютон биномы формуласын және оның қасиеттерін білу және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- Ньютон биномы формуласы мен қасиеттерін пайдаланып, жуық мәндерді есептейді; - Ньютон биномы формуласы мен қасиеттерін пайдаланып, өрнектердің мәндерін салыстырады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - екімүшені натурал көрсеткішті дәрежеге шығаруды, жуық мәндерді есептеуге және өрнектердің мәндерін салыстыру алгоритмін Ньютон биномы формуласы арқылы түсінеді Пәнге қатысты лексика мен терминология: Биномдық кооэфициент, Паскаль үшбұрышы, Ньютон биномы Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Ньютон биномының формуласындағы кооэфициенттерді ........... деп атаймыз. Бұл кестені математикада үлкен жаңалықтар ашқан француз математигінің атымен ................деп атайды. Терулердің қасиеті ........ қолданылу жолдарын табу керек; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ТАРИХТЫҢ, МӘДЕНИЕТ ПЕН ТІЛДІҢ БІРТҰТАСТЫҒЫ Оқушыларды құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке баулу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар: - қысқаша көбейту формулаларын, кооэфициентті, математикалық индукция принціпін, теру формулаларын, ықтималдар теориясын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Белсенді оқу әдістері |
Сен маға мен саған, бағдаршам, санамақ, ашық микрафон, миға шабуыл, автобус аялдамасы, ойлан,жұптас,талқыла, ұшақ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-10 минут |
а) Оқушылармен амандасамын; ә) Түгелдеймін; б) Оқушылардың көңіл-күйіне көңіл бөлемін; в) Сыныптың тазалығына назар аударамын; 2. Үй жұмысын тексеремін. «Сен маға мен саған» әдісімен (Тақтаға үйге берілген тапсырманың жауабын көрсетемін, қатар отырған оқушылар арттағы оқушымен алмасып тексереді) №326 Теңдеулерді шешіңдер: а) ә) ; Жауаптары: а) х=10; ә) 3; 14; «Бағдаршам» әдісімен бағалаймын
Дұрыс –
Ж Қ
Оқушылар белгілерді көтереді 3. Психологиялық ахуалды қалыптастырамын Оқушыларды шаттық шеңберге орналастырып, бір-бірімен қол алысып сәттілік тілейді. 4.Топқа біріктіремін. «Санамақ» әдісімен Оқушылар санау арқылы үш топқа біріктіремін. 1,2 өз топтарына орналасады. Ітоп – «Қысқаша көбейту формулалары» ІІтоп – «Теру формулалары» Өткен сабақтарды пысықтаймын. «Ашық микрафон» әдісімен
«Бағдаршам» әдісімен бағалаймын
Д
Д
Қате жауап берсе – Оқушылар белгілерді көтереді |
Алматы «Мектеп» 2006 Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық 145бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
5.Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты жайлы мәлімет беру үшін, «Миға шабуыл» әдісімен оқушыларға проблемалық ой тастаймын Қысқаша көбейту формулалары бойынша (х+а)2=х2+2ах+а2, екені белгілі, – дәрежесін қалай жіктесек болады? Графикалық органайзердің көмегімен Ньютон биномы формуласы арқылы осы формуланы жіктеуді ұсынамын. ; (х+а)4=(х+)3·(х+а)=(х3+3ах2+3а2х+а3)·(х+а)=х4+4ах3+6а2х2+4а3х;+а4.
(х+а)п=хп+пахп-1+ а2хп-1+...+ акхп-к+...+ап;
Мысал:(x+7)7 биномын қосылғыштарға жіктеу керек. (x+7)7= + + + + + + =x7+7ax6+ a2x5+ a3x4 + a4x3+ a5x2+7a6x+a7= x7+7ax6+21a2x5+70a3x4+ +70a4x3+21a5x2+7a6x+a7; Топтық жұмыс: Оқушыларға «Автобус аялдамасы» әдісі арқылы оқулықтан есептер беремін, яғни топ болып есептер шығарады, содан соң топ басшысы топта қалып, қалғандары келесі топқа барып, есептердің шығару жолдарын түсініп алады. І, ІІІ топқа № 330
ІІ,ІVтопқа № 331 есептерді
Жұптық жұмыс: Оқушыларға «Ойлан,жұптас,талқыла» әдісі арқылы тапсырма беремін. Оқушылар жеке жеке тапсырма орындайды. Орындап болған соң, бір-біріне бұрылып, жұпта жазғандарымен бөліседі. №332
Жеке жұмыс: «Ұшақ» топтағы оқушыларға бір А4 форматындағы қағаздар таратылады, оған оқушылар бүгінгі тақырыптан алған білімдерін тиянақтай отырып туындаған сұрақтарын қояды. Сол қағаздан ұшақ жасап, келесі топтағы оқушыларға ұшырады. Оқушылармен бірге талқылаймын және де осы жеке жұмыс барысында бүгінгі сабақты қорытындылаймын. Сұрақтар: 1. Ньютон биномы дегеніміз не?
Топтар бір-бірін сөзбен бағалайды: (өте жақсы, жақсы, толықтыр) |
Алматы «Мектеп» 2006 Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы 10-сыныбына арналған оқулық 159бет
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нурахова Гулдана Есиркеповна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
"Ньютон Биномы және оның қасиеттері"Материал туралы қысқаша түсінік
10 сынып оқушыларына сабақ беретін әріптестеріме "Ньютон Биномы және оның қасиеттері" тақырыбын өткен кезде көмегі өте көп
Материалдың қысқаша нұсқасы Тексерілді: _____________ директордың оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Батырбеков Қ.Т. Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


артылай дұрыс –
ате –






