Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Механикалық қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарсенбаева Нұрзура |
|
Күні: |
22.10.25жылы |
|
Сыныбы: 9сыныптар |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ньютонның бірінші, екінші, үшінші заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.1 Инерция, инерттілік және инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсіндіру; 9.2.2. 4. Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.5 Ньютонның үшінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Инерция, инерттілік және инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсінеді; Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады; Ньютонның үшінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады; |
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ұлттық патриотизм арқылы адалдыққа, құрметтеушіліке, ынтымақтастыққа, Отансүйгіштікке, достыққа баулу. -еңбекқорлыққа – тұрақты еңбектің нәтижесінде ғана табысқа жетуге; -кәсіби біліктілікке – алған білімді нақты есептерде, тәжірибелік жағдайда қолдануға машықтанады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі:
5 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалім оқушыларды қарсы алады. Мейірімді, жайлы атмосфера жасайды. «Көңіл күйің қалай?» әдісімен 3 топқа бөлінеді. Пазл әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді. Пазл сұрақтарын береді.
1.Түзусызықты теңайнымалы
қозғалыс дегеніміз не? |
Оқушылар топқа бөлінеді;
Пазлдарды аша отырып сұрақтарға жауап береді;
1. Формула: v =
v0
+ at Оқушы кері байланыс береді;
|
1 балл критерийі: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-1б;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|
Сабақтың ортасы
30 мин .
Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс |
Жаңа сабақ. Сурет бойынша оқушыларға сұрақтар беріледі; Аталған мамандықтарға қарап, биыл «2025жыл жұмысшы мамандықтар» жылы екені атап өтіп, жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады; |
Суретке қарап, мамандықтарды атап өтеді. Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазып алады; жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, бағалау критерийлерімен танысады; |
|
Слайдтар т.б.
|
|
Оқушыларға топтық жұмыс ұсымдастырады; 1 топқа Ньютонның І заңын оқушыларға алдын ала берілген «комиксті ЖИ» арқылы сұрайды; 2 топқа Ньютонның ІІ заңын оқушыларға алдын ала берілген «VR көзілдіріктері» арқылы сұрайды. 3 топқа Ньютонның ІІІІ заңын оқушыларға алдын ала берілген «AR кубы» арқылы сұрайды. Мұғалім кері байланыс алады;
Оқушыларға тақырыпқа байланысты суреттер көрсетеді. Мұғалім кері байланыс ұсынады; Оқушыларға жұптық жұмысты heyzine Flipbooks платформасы арқылы ұсынады. Мұғалім кері байланыс ұсынады;
Оқушыларға жеке жұмыс «Сатылай күрделендіру» әдісі арқылы деңгейлік есептер ұсынады.
Мұғалім кері байланыс ұсынады;
|
Оқушылар топтық жұмыс орындайды және бірін-бірі бағалайды; 1 топ. Ньютонның І заңын комиксті ЖИ арқылы мағынасын түсіндіреді; 2 топ. Ньютонның ІІ заңын VR көзілдіріктері ЖИ арқылы тұжырымдайды; 3 топ. Ньютонның ІІІ заңын AR кубы арқылы тұжырымдайды; Оқушы кері байланыс береді;
Суретті бақылап, сұрақтарға жауап береді.
Оқушы кері байланыс береді; Оқушылар жұптық тапсырманы орындайды және бірі -бірін бағалайды; Оқушы кері байланыс береді;
Жеке жұмыста деңгейлік есептерді шығарады және өзін-өзі бағалайды. Бір оқушы түсіндірме тақтасында шешеді, қалғандары дәптерлерде жұмыс істейді. Оқушы кері байланыс береді; |
2балл критерийі; Ньютонның заңдары мағынасын түсінеді-1б; Жасанды интелект арқылы Ньютонның заңдарын тұжырымдайды-1б;
1 балл критерийі: Сұрақтарға жауап береді-1б;
4балл критерийі; Инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсінеді-1б; Әртүрлі жағдайларда күштің айырмашылығын дәлелдей алады-1б. Әртүрлі жағдайларда берілген есептерде жылдамдық пен уақыт арқылы үдеуді дұрыс анықтай алады-1б; Ньютонның ІІ заңын пайдаланып есептей алады-1б;
3балл критерийі Инерция, инерттілік және инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсінеді-1б; Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады-1б; Ньютонның үшінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады-2б;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, суреттер бейнежазба
Сілтеме Shared via Gamma https://heyzine.com/flip-book/0ab3d17365.html https://heyzine.com/flip-book/a06c0f77b2.html
Таратпа қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия Кері байланыс 5 мин |
Мұғалім classroomscreen платформаның көмегімен рефлексия ұсынады.
Үй тапсырмасын беремін Параграф 15 13.14-жаттығу.
|
Оқушылар кері байланыс береді;
Оқушылар алған балына кері байланыс береді;
Үй тапсырмасын жазып алады. |
2балл критерийі; Есептің шартын түзіп, ХБЖ-ға келтіре алады-1б; Есептің жауабын дұрыс шығара алады-1б; |
https://yandex.kz/search/?text=classroomscreen&lr=21106&src=suggest_B
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ньютонның 2-ші заңы
Ньютонның 2-ші заңы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Механикалық қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарсенбаева Нұрзура |
|
Күні: |
22.10.25жылы |
|
Сыныбы: 9сыныптар |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ньютонның бірінші, екінші, үшінші заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.1 Инерция, инерттілік және инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсіндіру; 9.2.2. 4. Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.5 Ньютонның үшінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Инерция, инерттілік және инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсінеді; Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады; Ньютонның үшінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады; |
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ұлттық патриотизм арқылы адалдыққа, құрметтеушіліке, ынтымақтастыққа, Отансүйгіштікке, достыққа баулу. -еңбекқорлыққа – тұрақты еңбектің нәтижесінде ғана табысқа жетуге; -кәсіби біліктілікке – алған білімді нақты есептерде, тәжірибелік жағдайда қолдануға машықтанады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі:
5 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалім оқушыларды қарсы алады. Мейірімді, жайлы атмосфера жасайды. «Көңіл күйің қалай?» әдісімен 3 топқа бөлінеді. Пазл әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді. Пазл сұрақтарын береді.
1.Түзусызықты теңайнымалы
қозғалыс дегеніміз не? |
Оқушылар топқа бөлінеді;
Пазлдарды аша отырып сұрақтарға жауап береді;
1. Формула: v =
v0
+ at Оқушы кері байланыс береді;
|
1 балл критерийі: Сұрақтарға дұрыс жауап береді-1б;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|
Сабақтың ортасы
30 мин .
Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс |
Жаңа сабақ. Сурет бойынша оқушыларға сұрақтар беріледі; Аталған мамандықтарға қарап, биыл «2025жыл жұмысшы мамандықтар» жылы екені атап өтіп, жаңа сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады; |
Суретке қарап, мамандықтарды атап өтеді. Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазып алады; жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, бағалау критерийлерімен танысады; |
|
Слайдтар т.б.
|
|
Оқушыларға топтық жұмыс ұсымдастырады; 1 топқа Ньютонның І заңын оқушыларға алдын ала берілген «комиксті ЖИ» арқылы сұрайды; 2 топқа Ньютонның ІІ заңын оқушыларға алдын ала берілген «VR көзілдіріктері» арқылы сұрайды. 3 топқа Ньютонның ІІІІ заңын оқушыларға алдын ала берілген «AR кубы» арқылы сұрайды. Мұғалім кері байланыс алады;
Оқушыларға тақырыпқа байланысты суреттер көрсетеді. Мұғалім кері байланыс ұсынады; Оқушыларға жұптық жұмысты heyzine Flipbooks платформасы арқылы ұсынады. Мұғалім кері байланыс ұсынады;
Оқушыларға жеке жұмыс «Сатылай күрделендіру» әдісі арқылы деңгейлік есептер ұсынады.
Мұғалім кері байланыс ұсынады;
|
Оқушылар топтық жұмыс орындайды және бірін-бірі бағалайды; 1 топ. Ньютонның І заңын комиксті ЖИ арқылы мағынасын түсіндіреді; 2 топ. Ньютонның ІІ заңын VR көзілдіріктері ЖИ арқылы тұжырымдайды; 3 топ. Ньютонның ІІІ заңын AR кубы арқылы тұжырымдайды; Оқушы кері байланыс береді;
Суретті бақылап, сұрақтарға жауап береді.
Оқушы кері байланыс береді; Оқушылар жұптық тапсырманы орындайды және бірі -бірін бағалайды; Оқушы кері байланыс береді;
Жеке жұмыста деңгейлік есептерді шығарады және өзін-өзі бағалайды. Бір оқушы түсіндірме тақтасында шешеді, қалғандары дәптерлерде жұмыс істейді. Оқушы кері байланыс береді; |
2балл критерийі; Ньютонның заңдары мағынасын түсінеді-1б; Жасанды интелект арқылы Ньютонның заңдарын тұжырымдайды-1б;
1 балл критерийі: Сұрақтарға жауап береді-1б;
4балл критерийі; Инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсінеді-1б; Әртүрлі жағдайларда күштің айырмашылығын дәлелдей алады-1б. Әртүрлі жағдайларда берілген есептерде жылдамдық пен уақыт арқылы үдеуді дұрыс анықтай алады-1б; Ньютонның ІІ заңын пайдаланып есептей алады-1б;
3балл критерийі Инерция, инерттілік және инерциялық санақ жүйесі ұғымдарының мағынасын түсінеді-1б; Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады-1б; Ньютонның үшінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады-2б;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, суреттер бейнежазба
Сілтеме Shared via Gamma https://heyzine.com/flip-book/0ab3d17365.html https://heyzine.com/flip-book/a06c0f77b2.html
Таратпа қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия Кері байланыс 5 мин |
Мұғалім classroomscreen платформаның көмегімен рефлексия ұсынады.
Үй тапсырмасын беремін Параграф 15 13.14-жаттығу.
|
Оқушылар кері байланыс береді;
Оқушылар алған балына кері байланыс береді;
Үй тапсырмасын жазып алады. |
2балл критерийі; Есептің шартын түзіп, ХБЖ-ға келтіре алады-1б; Есептің жауабын дұрыс шығара алады-1б; |
https://yandex.kz/search/?text=classroomscreen&lr=21106&src=suggest_B
|
шағым қалдыра аласыз




















