-
Бөлімі:
Динамика негіздері
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы:9
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Ньютонның екiншi заңы, масса
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
9.2.2.2 Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану
Сабақтың мақсаты:
Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады
Бағалау критерийлері
Біпім апушы
-Ньютонның екінші заңын қолданады
Құндылықтарға баулу
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру.
Мәңгілік ел идеясын дамытуға тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
-
Сабақ кезеңі/
Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
10-мин
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың тақырыбымен сабақтың мақсатымен танысу
– жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
А
нықтамасы
БелгіленуіҚ
КҮШ
андай Өлшем шама бірлігі
Түрлері Құралы
Оқушылар тақырыптың мақсатын қысқаша жазып отырады.
оқушылар тірек кестесін толтырады
Дискриптор
Білім апушы:
-физикалық шамалар терминдер мен олардың анықтамалары арасындағы сәйкестікті анықтайды
Таратпа
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Видеобейне
«Ньютонның екінші заңы, масса» тақырыптарына есептер шығару

«Ньютонның екінші заңын есептер шығаруда қолдануға есептер:
Деңгейлік есептер:
№1 Массасы 4 кг дене қандай да бір күшті әрекетінен 2м/с2 үдеу алады. Массасы 8 кг денеге дәл осындай күшпен әрекет еткенде , ол қандай үдеу алады?
№2 60Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
№3 150Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
Бос орынды толтыру
Керек сөздерді орнына қой
масса - ...................... өлшемі. Әр түрлі массадағы денелер соқтығысқаннан соң, .............. массалы дене үлкен жылдамдық, ал ............ аз жылдамдық алатынын байқаймыз. Мұның себебі массасы үлкен дене массасы аз денеге үлкен .........пен әрекет етеді. Ал массасы аз дене үлкен денеге көп ........пен әрекет ете аламайды. Ол өзі соққы алады.
Рефлексия
Үй тапсырмасы
Оқушылар видеобейнені көріп қысқаша жазып отырады.
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды.
Деңгейіне қарай есептерді шығару
Оқушылар бос орынға қажетті сөздер жазады.\
14-жаттығу №7 есеп
Білім апушы:
-Ньютонның екінші заңын пайдаланып белгісіз физикалық шамаларды табады.
Білім апушы:
-Ньютонның екінші заңын пайдаланып белгісіз физикалық шамаларды табады.
Білім апушы:
- Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады.
https://phet.colorado.edu/sims/html/forces-and-motion-basics/latest/forces-and-motion-basics_en.html
Кітап 9-сынып
ДК экраны, дәптер, оқулық
9-сынып
Сабақтың соңы.
Рефлексия
Үй тапсырмасы
Оқулық №,7
Бағалау парағы
-
-
-
Қ/c
Тақырыптар
Баллы
1
А
нықтамасы
БелгіленуіҚ
КҮШ
андай Өпшем бірлігішама
Түрлері Құралы
2

3
Деңгейлік есептер:
№1 Массасы 4 кг дене қандай да бір күшті әрекетінен 2м/с2 үдеу алады. Массасы 8 кг денеге дәл осындай күшпен әрекет еткенде , ол қандай үдеу алады?
№2 60Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
№3 150Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
4
Бос орынды толтыру
-
-
Анықтамасы
Белгіленуі
КҮШ
Қандай Өпшем бірлігі
шама
Түрлері Құралы
Бос орынды толтыру
Керек сөздерді орнына қой
масса - ...................... өлшемі. Әр түрлі массадағы денелер соқтығысқаннан соң, .............. массалы дене үлкен жылдамдық, ал ............ аз жылдамдық алатынын байқаймыз. Мұның себебі массасы үлкен дене массасы аз денеге үлкен .........пен әрекет етеді. Ал массасы аз дене үлкен денеге көп ........пен әрекет ете аламайды. Ол өзі соққы алады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ньютонның екінші заңы
Ньютонның екінші заңы
-
Бөлімі:
Динамика негіздері
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы:9
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Ньютонның екiншi заңы, масса
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
9.2.2.2 Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану
Сабақтың мақсаты:
Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады
Бағалау критерийлері
Біпім апушы
-Ньютонның екінші заңын қолданады
Құндылықтарға баулу
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру.
Мәңгілік ел идеясын дамытуға тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
-
Сабақ кезеңі/
Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
10-мин
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың тақырыбымен сабақтың мақсатымен танысу
– жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
А
нықтамасы
БелгіленуіҚ
КҮШ
андай Өлшем шама бірлігі
Түрлері Құралы
Оқушылар тақырыптың мақсатын қысқаша жазып отырады.
оқушылар тірек кестесін толтырады
Дискриптор
Білім апушы:
-физикалық шамалар терминдер мен олардың анықтамалары арасындағы сәйкестікті анықтайды
Таратпа
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
Видеобейне
«Ньютонның екінші заңы, масса» тақырыптарына есептер шығару

«Ньютонның екінші заңын есептер шығаруда қолдануға есептер:
Деңгейлік есептер:
№1 Массасы 4 кг дене қандай да бір күшті әрекетінен 2м/с2 үдеу алады. Массасы 8 кг денеге дәл осындай күшпен әрекет еткенде , ол қандай үдеу алады?
№2 60Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
№3 150Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
Бос орынды толтыру
Керек сөздерді орнына қой
масса - ...................... өлшемі. Әр түрлі массадағы денелер соқтығысқаннан соң, .............. массалы дене үлкен жылдамдық, ал ............ аз жылдамдық алатынын байқаймыз. Мұның себебі массасы үлкен дене массасы аз денеге үлкен .........пен әрекет етеді. Ал массасы аз дене үлкен денеге көп ........пен әрекет ете аламайды. Ол өзі соққы алады.
Рефлексия
Үй тапсырмасы
Оқушылар видеобейнені көріп қысқаша жазып отырады.
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды.
Деңгейіне қарай есептерді шығару
Оқушылар бос орынға қажетті сөздер жазады.\
14-жаттығу №7 есеп
Білім апушы:
-Ньютонның екінші заңын пайдаланып белгісіз физикалық шамаларды табады.
Білім апушы:
-Ньютонның екінші заңын пайдаланып белгісіз физикалық шамаларды табады.
Білім апушы:
- Ньютонның екінші заңын тұжырымдайды және оны есептер шығаруда қолданады.
https://phet.colorado.edu/sims/html/forces-and-motion-basics/latest/forces-and-motion-basics_en.html
Кітап 9-сынып
ДК экраны, дәптер, оқулық
9-сынып
Сабақтың соңы.
Рефлексия
Үй тапсырмасы
Оқулық №,7
Бағалау парағы
-
-
-
Қ/c
Тақырыптар
Баллы
1
А
нықтамасы
БелгіленуіҚ
КҮШ
андай Өпшем бірлігішама
Түрлері Құралы
2

3
Деңгейлік есептер:
№1 Массасы 4 кг дене қандай да бір күшті әрекетінен 2м/с2 үдеу алады. Массасы 8 кг денеге дәл осындай күшпен әрекет еткенде , ол қандай үдеу алады?
№2 60Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
№3 150Н күш денеге 0,8 м/с2 үдеу береді. Осы денеге қандай күш 2 м/с2 үдеу бере алады?
4
Бос орынды толтыру
-
-
Анықтамасы
Белгіленуі
КҮШ
Қандай Өпшем бірлігі
шама
Түрлері Құралы
Бос орынды толтыру
Керек сөздерді орнына қой
масса - ...................... өлшемі. Әр түрлі массадағы денелер соқтығысқаннан соң, .............. массалы дене үлкен жылдамдық, ал ............ аз жылдамдық алатынын байқаймыз. Мұның себебі массасы үлкен дене массасы аз денеге үлкен .........пен әрекет етеді. Ал массасы аз дене үлкен денеге көп ........пен әрекет ете аламайды. Ол өзі соққы алады.
шағым қалдыра аласыз













