Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім |
9.2 А Динамика негіздері |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 9 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ньютонның екінші заңы,масса |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.4 Ньютонның екінші
заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда
қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. «Адал азамат бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік» құндылығы
Ахуал орнату «Смайлик»әдісі Үй тапсырмасы Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды. https://wordwall.net/resource/99158078/
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Үй тапсырмасын орындайды. |
Дискриптор :
Ауырлық күшін, ажырата біледі; Үй тапсырмасына берілген тапсырманы дұрыс орындай алады; 1 балл |
Презентация Жұмыс парағы Көрнекіліктер |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ https://youtu.be/kojhs5iYa3U?si=l1uz2lhzBiilLGmn https://youtu.be/kojhs5iYa3U?si=jOhUEYhoLBf7_oIA
Презентация көмегімен жаңа тақырыпқа мағлұмат алады. https://gamma.app/docs/-docwxpl01l3nxno
ЖИ көмегімен жасалған коммикстегі тапсырманы орындайды.
«ФИЗМИНУТКА». Формуламен жылдам жұмыс Есептер шығару
Оқулықпен жұмыс ✍ Функционалдық сауаттылық тапсырмалары
A)
1
м/с²
Жауап:
_______
A)
Екеуі де бірдей
үдеумен Жауап: _______
3. Бірдей күшпен әсер
еткенде қай дененің үдеуі үлкен болады?
|
Оқушылар жаңа сабақты меңгеріп ,тапсырмалар орындайды. Оқушылар ЖИ көмегімен берілген тапсырманы орындайды. Оқушылар презентация көмегімен тапсырманы орындайды. Оқушылар оқулықтағы тапсырманы орындайды. Оқушылар функционалдық сауаттылық тапсырмасын орындайды. |
Дискриптор : You Tube көмегімен тақырыпты ашады, Ньютонның екінші заңын түсінеді 1 балл Дискриптор : ЖИ көмегімен берілген тапсырманы орындай алады; Ньютонның екінші заңының формуласын біледі; Күш,Масса,Ньютонның екінші заңы тақырыбына есептер шығара алады;Жаңа тақырып бойынша сәйкестендіре алады. 1 балл Дискриптор : Формуланы дұрыс жаза алады; Оқулықтағы тапсырманы дұрыс орындай алады; Формуланы таба алады; Күштің формуласын қолдана алады; Ньютонның формуласын қолданып есептер шығара алады; Формулаларды дұрыс қолдана алады; Есептің жауабын дұрыс таба алады; 4 балл Дискриптор : Функционалдық сауаттылық тапсырмасын дұрыс орындай алады; Ньютонның екінші заңына байланысты формуламен есептер шығара алады. 2 балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
|
Cергіту 3 минут |
Нейро жаттығулар « Оң қол,сол қол» нейрожаттығуын жасайды |
Оқушылар нейрожаттығуларды орындайды. |
Мақтау ,мадақтау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Рефексия Бағалау Үй тапсырмасы |
Тапсырма №1 Екі бала роликті конькиде 3 м/с және 4 м/с жылдамдықпен қарама-қарсы бағытта қозғалады. Бір баланың массасы 40 кг, ал екіншісінің массасы неге тең? Неліктен массасы аз дененің жылдамдығы, массасы көп дененің жылдамдығынан көп болатынын түсіндір
Қорытынды
жасау:
|
Сабақты бекітуге берілген тапсырманы орындайды. |
Дискриптор : Сабақты бекіту тапсырмасын дұрыс орындай алады; 1 балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
|
Рефлексия ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағалау. Үй тапсырмасы:Тақырыпты оқу,видео сабақты қарау. Оқулық соңындағы сұрақтарға жауап жазу.Жаттығу есептерін аяқтау. |
Сабаққа кері байланыс қалдыраады. Жұмыс парағында Өзін өзі бағалап бағалап сабақтың соңында хабарлайды. |
Жұмыс парағында Өзін-өзі бағалау жүргізеді.
|
Кері байланыс стиккерлері Жұмыс парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ньютонның екінші заңы , масса
Ньютонның екінші заңы , масса
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім |
9.2 А Динамика негіздері |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 9 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ньютонның екінші заңы,масса |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.4 Ньютонның екінші
заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда
қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. «Адал азамат бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік» құндылығы
Ахуал орнату «Смайлик»әдісі Үй тапсырмасы Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды. https://wordwall.net/resource/99158078/
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Үй тапсырмасын орындайды. |
Дискриптор :
Ауырлық күшін, ажырата біледі; Үй тапсырмасына берілген тапсырманы дұрыс орындай алады; 1 балл |
Презентация Жұмыс парағы Көрнекіліктер |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ https://youtu.be/kojhs5iYa3U?si=l1uz2lhzBiilLGmn https://youtu.be/kojhs5iYa3U?si=jOhUEYhoLBf7_oIA
Презентация көмегімен жаңа тақырыпқа мағлұмат алады. https://gamma.app/docs/-docwxpl01l3nxno
ЖИ көмегімен жасалған коммикстегі тапсырманы орындайды.
«ФИЗМИНУТКА». Формуламен жылдам жұмыс Есептер шығару
Оқулықпен жұмыс ✍ Функционалдық сауаттылық тапсырмалары
A)
1
м/с²
Жауап:
_______
A)
Екеуі де бірдей
үдеумен Жауап: _______
3. Бірдей күшпен әсер
еткенде қай дененің үдеуі үлкен болады?
|
Оқушылар жаңа сабақты меңгеріп ,тапсырмалар орындайды. Оқушылар ЖИ көмегімен берілген тапсырманы орындайды. Оқушылар презентация көмегімен тапсырманы орындайды. Оқушылар оқулықтағы тапсырманы орындайды. Оқушылар функционалдық сауаттылық тапсырмасын орындайды. |
Дискриптор : You Tube көмегімен тақырыпты ашады, Ньютонның екінші заңын түсінеді 1 балл Дискриптор : ЖИ көмегімен берілген тапсырманы орындай алады; Ньютонның екінші заңының формуласын біледі; Күш,Масса,Ньютонның екінші заңы тақырыбына есептер шығара алады;Жаңа тақырып бойынша сәйкестендіре алады. 1 балл Дискриптор : Формуланы дұрыс жаза алады; Оқулықтағы тапсырманы дұрыс орындай алады; Формуланы таба алады; Күштің формуласын қолдана алады; Ньютонның формуласын қолданып есептер шығара алады; Формулаларды дұрыс қолдана алады; Есептің жауабын дұрыс таба алады; 4 балл Дискриптор : Функционалдық сауаттылық тапсырмасын дұрыс орындай алады; Ньютонның екінші заңына байланысты формуламен есептер шығара алады. 2 балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
|
Cергіту 3 минут |
Нейро жаттығулар « Оң қол,сол қол» нейрожаттығуын жасайды |
Оқушылар нейрожаттығуларды орындайды. |
Мақтау ,мадақтау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Рефексия Бағалау Үй тапсырмасы |
Тапсырма №1 Екі бала роликті конькиде 3 м/с және 4 м/с жылдамдықпен қарама-қарсы бағытта қозғалады. Бір баланың массасы 40 кг, ал екіншісінің массасы неге тең? Неліктен массасы аз дененің жылдамдығы, массасы көп дененің жылдамдығынан көп болатынын түсіндір
Қорытынды
жасау:
|
Сабақты бекітуге берілген тапсырманы орындайды. |
Дискриптор : Сабақты бекіту тапсырмасын дұрыс орындай алады; 1 балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
|
Рефлексия ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағалау. Үй тапсырмасы:Тақырыпты оқу,видео сабақты қарау. Оқулық соңындағы сұрақтарға жауап жазу.Жаттығу есептерін аяқтау. |
Сабаққа кері байланыс қалдыраады. Жұмыс парағында Өзін өзі бағалап бағалап сабақтың соңында хабарлайды. |
Жұмыс парағында Өзін-өзі бағалау жүргізеді.
|
Кері байланыс стиккерлері Жұмыс парағы |
шағым қалдыра аласыз




























