Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 73-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Кішішыған орта мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Алпысбаева Н.С |
|||||
|
Күні: |
01.12.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 72 Өө дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап берді; Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады *Мұғалімнің көмегімен тапсырмаларды орындайды. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: Бірлік және ынтымақ айы Апталық дәйек сөз: «Бірлігі күшті ел озады» Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы5мин |
Психологиялық дайындық I.Қызығушылықты ояту. Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Сәлемдесіп құрметпен Бас иеміз біз Өткен сабақты пысықтау -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Қандай дыбыстарды дауысты дыбыс деп айтамыз? -Қандай дыбыстарды дауыссыз дыбыс деп айтамыз? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сөз мағынасымен жұмыс істеу, сөздерді дұрыс оқу, сөздерді дұрыс сәйкестендіру, көркем жазу дағдыларыңды бекіте түсесіңдер. Көркем жазу талаптарына сай жазасыңдар. Бір-біріңді тексеріп, қателеріңді түзеуге машықтанасыңдар Жұмбақтар 1.Таудан сарқырап ағады Салаға барып құяды 2.Сарғайып отсыз піседі Үзіліп жерге түседі. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Буынға бөледі.Дыбыстық талдау жасайды
|
ҚБ Бағалау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «Өрмекші мен Ө дыбысы» ертегісін айту. ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану
3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «өрнек» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 6.«Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Ө» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Жіптен «ө» әрпін жасау. Мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтастай оқуы.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сөздерді оқиды
|
Ө әрпінің жазылу емлесін түсініп қарайды. Дәптерге әріптің емлесін сақтай отырып, ө әрпінің үлкен және кіші әріптерін жазады. Бірінші сөйлемді бір оқушы бастап оқиды.Екінші сөйлемге екі оқушы қосылады.Үшінші сөйлемге барлық оқушылар қатысып мәтінді мәнерлеп оқып шығады.
|
Жетістік критерйиі Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Дескриптор: .Суретке қарап әңгіме құрайды Буындардан сөз құрай алады.Суреттерді ажырыта алады.Дыбыстық талдау жасай алады.
|
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Жазылым. Оқулықтағы ө әрпінің таңбалануына назар аудару Ө әрпін тақтаға жазып көрсетемін 3.Ө әрпін ауада жазып көрсетемін
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сөздерді жазады |
Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындайды. |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Тиісті түспен бояп, буынға бөледі |
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Саралау тапсырмалары
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
|
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: Саралау тапсырмаларын орындау |
Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, көңіл күйлерін білдіріп, себебін айтады. |
|
|
||
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ө дыбысы және әрпі
Ө дыбысы және әрпі
Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 73-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Кішішыған орта мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Алпысбаева Н.С |
|||||
|
Күні: |
01.12.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 72 Өө дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап берді; Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады *Мұғалімнің көмегімен тапсырмаларды орындайды. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: Бірлік және ынтымақ айы Апталық дәйек сөз: «Бірлігі күшті ел озады» Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы5мин |
Психологиялық дайындық I.Қызығушылықты ояту. Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Сәлемдесіп құрметпен Бас иеміз біз Өткен сабақты пысықтау -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Қандай дыбыстарды дауысты дыбыс деп айтамыз? -Қандай дыбыстарды дауыссыз дыбыс деп айтамыз? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сөз мағынасымен жұмыс істеу, сөздерді дұрыс оқу, сөздерді дұрыс сәйкестендіру, көркем жазу дағдыларыңды бекіте түсесіңдер. Көркем жазу талаптарына сай жазасыңдар. Бір-біріңді тексеріп, қателеріңді түзеуге машықтанасыңдар Жұмбақтар 1.Таудан сарқырап ағады Салаға барып құяды 2.Сарғайып отсыз піседі Үзіліп жерге түседі. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Буынға бөледі.Дыбыстық талдау жасайды
|
ҚБ Бағалау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «Өрмекші мен Ө дыбысы» ертегісін айту. ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану
3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «өрнек» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 6.«Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Ө» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Жіптен «ө» әрпін жасау. Мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтастай оқуы.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сөздерді оқиды
|
Ө әрпінің жазылу емлесін түсініп қарайды. Дәптерге әріптің емлесін сақтай отырып, ө әрпінің үлкен және кіші әріптерін жазады. Бірінші сөйлемді бір оқушы бастап оқиды.Екінші сөйлемге екі оқушы қосылады.Үшінші сөйлемге барлық оқушылар қатысып мәтінді мәнерлеп оқып шығады.
|
Жетістік критерйиі Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Дескриптор: .Суретке қарап әңгіме құрайды Буындардан сөз құрай алады.Суреттерді ажырыта алады.Дыбыстық талдау жасай алады.
|
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Жазылым. Оқулықтағы ө әрпінің таңбалануына назар аудару Ө әрпін тақтаға жазып көрсетемін 3.Ө әрпін ауада жазып көрсетемін
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Сөздерді жазады |
Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындайды. |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Тиісті түспен бояп, буынға бөледі |
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Саралау тапсырмалары
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
|
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: Саралау тапсырмаларын орындау |
Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, көңіл күйлерін білдіріп, себебін айтады. |
|
|
||
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз

















