|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп-лицей |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Ә.Тыныштықова |
|||||
|
Күні: |
02.12.2025ж |
|||||
|
Сынып:1-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73-сабақ.Өө дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
ЕБҚ оқу мақсаты |
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өө дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Желтоқсан айы:Бірлік пен ынтымақ айы |
Оқушылардың бойында достықты,бірлікті,ынтымақты қадірлеу снзімін қалыптастыру,өзара сыйластық пен татулықты дамыту,қоғамға бейімделген елжанды тұлға тәрбиелеу |
|||||
|
Апта дәйексөзі |
«Татулық пен бірлік-елдің іргетасы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Қайырлы күн ұстазым, Қайырлы күн достарым. Аптамыздың әр күні Толсын бақыт, шаттыққа. Бүгінгі алар бағамыз, Болсын 5-тік, тек 5-тік! Өткенді пысықтау «Өрмекшінің өрмегі» әдісі Өтілген әріпті есіңе түсір Сол әріптерден бір сөз құрап айт. Тақырыпты ашу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау. 3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «өрнек» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 6.«Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Ө» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Жіптен «ө» әрпін жасау. Жаңа тақырып ЖИ видео Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым. 1.Оқулықтың 76-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтастай оқуы. 2.«Ө» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (өнер – өнерлі), сөз алдына (бөрік – көрік), сөз ортасына (өрнек – өрмек) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жұптық жұмыс Жіптің көмегімен Ө әрпін жаса. Жазылым 1.Оқулықтағы «ө» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ө» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ө» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Сергіту сәті «Асық сыбдыры». ЕБҚ-тапсырма Сөздерді оқы Өлең, бөрік, көмір, өмір, сөндір ЕҚБ-тапсырма «Өнерлі бала» мәтінін тақтаға көшіріп жаз Топпен жұмыс І топ: Ө әріпнен басталатын сөздерді жаз. ІІ топ: Сөздерді буынға бөліп жаз. ІІІ топ: Тұтас сөздерді буынға бөліп жазады ФС тапсырмасы Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру: 1-деңгей: Дыбыс сызбасындағы жасырынған сөзді тап. Ж: Төл. 2-деңгей: «Ө» дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта. 3-деңгей: Төлдер сөзімен сөйлем құра. ҚБ тапсырмалары Кері байланыс Түрлі түсті асықтар. Жасыл асық-түсіндім Сары асық-сұрақ болса. Қызыл асық-түсінбедім. |
Сабаққа дайындалады Таяқшаларда ғы буындарды қосып оқиды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып оқиды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырманы орындайды Асықты бір-біріне соғу арқылы дыбыстайды. Жеке жұмыс жасайды Саралау тапсырмала рын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «өрнек» сөзіне дыбыстық талдау жасайды «Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады Жіптен «ө» әрпінің сұлбасын жасайды. Дескриптор. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «ө» әрпінің бас және кіші әрпін жазады Тамаша Сөздерді оқиды Дескриптор: Оқушылар дыбыс сызбасында жасырынған сөзді табады Оқушылар «ө» дыбысының сөздегі орнын (ортасында, алдында, соңында) анықтайды Оқушылар төлдер сөзімен сөйлем құрайды Дескриптор: Сөздік диктант жазады «Оқушы» әдісі |
Суреттер Балмұздақ таяқшалары
Суреттер
Оқулық Жіп
Суреттер https://wordwall.net/resource/39089903
Оқулық Суреттер
Жұмыс дәптер
Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық
Қима парақ ЖИ |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ө дыбысы және әрпі
Ө дыбысы және әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп-лицей |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Ә.Тыныштықова |
|||||
|
Күні: |
02.12.2025ж |
|||||
|
Сынып:1-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73-сабақ.Өө дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|||||
|
ЕБҚ оқу мақсаты |
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өө дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Желтоқсан айы:Бірлік пен ынтымақ айы |
Оқушылардың бойында достықты,бірлікті,ынтымақты қадірлеу снзімін қалыптастыру,өзара сыйластық пен татулықты дамыту,қоғамға бейімделген елжанды тұлға тәрбиелеу |
|||||
|
Апта дәйексөзі |
«Татулық пен бірлік-елдің іргетасы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Қайырлы күн ұстазым, Қайырлы күн достарым. Аптамыздың әр күні Толсын бақыт, шаттыққа. Бүгінгі алар бағамыз, Болсын 5-тік, тек 5-тік! Өткенді пысықтау «Өрмекшінің өрмегі» әдісі Өтілген әріпті есіңе түсір Сол әріптерден бір сөз құрап айт. Тақырыпты ашу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау. 3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «өрнек» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 6.«Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Ө» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Жіптен «ө» әрпін жасау. Жаңа тақырып ЖИ видео Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым. 1.Оқулықтың 76-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтастай оқуы. 2.«Ө» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (өнер – өнерлі), сөз алдына (бөрік – көрік), сөз ортасына (өрнек – өрмек) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жұптық жұмыс Жіптің көмегімен Ө әрпін жаса. Жазылым 1.Оқулықтағы «ө» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ө» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ө» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Сергіту сәті «Асық сыбдыры». ЕБҚ-тапсырма Сөздерді оқы Өлең, бөрік, көмір, өмір, сөндір ЕҚБ-тапсырма «Өнерлі бала» мәтінін тақтаға көшіріп жаз Топпен жұмыс І топ: Ө әріпнен басталатын сөздерді жаз. ІІ топ: Сөздерді буынға бөліп жаз. ІІІ топ: Тұтас сөздерді буынға бөліп жазады ФС тапсырмасы Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру: 1-деңгей: Дыбыс сызбасындағы жасырынған сөзді тап. Ж: Төл. 2-деңгей: «Ө» дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта. 3-деңгей: Төлдер сөзімен сөйлем құра. ҚБ тапсырмалары Кері байланыс Түрлі түсті асықтар. Жасыл асық-түсіндім Сары асық-сұрақ болса. Қызыл асық-түсінбедім. |
Сабаққа дайындалады Таяқшаларда ғы буындарды қосып оқиды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып оқиды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырманы орындайды Асықты бір-біріне соғу арқылы дыбыстайды. Жеке жұмыс жасайды Саралау тапсырмала рын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «өрнек» сөзіне дыбыстық талдау жасайды «Ө» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады Жіптен «ө» әрпінің сұлбасын жасайды. Дескриптор. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «ө» әрпінің бас және кіші әрпін жазады Тамаша Сөздерді оқиды Дескриптор: Оқушылар дыбыс сызбасында жасырынған сөзді табады Оқушылар «ө» дыбысының сөздегі орнын (ортасында, алдында, соңында) анықтайды Оқушылар төлдер сөзімен сөйлем құрайды Дескриптор: Сөздік диктант жазады «Оқушы» әдісі |
Суреттер Балмұздақ таяқшалары
Суреттер
Оқулық Жіп
Суреттер https://wordwall.net/resource/39089903
Оқулық Суреттер
Жұмыс дәптер
Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық
Қима парақ ЖИ |
||
шағым қалдыра аласыз



















