|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
2.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
||||
|
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ө дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2.Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. 1.2.1.2.Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.2.5.1. Сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді |
Тамаша!Керемет! Ғажап! |
Доп |
|
|
Сабақтың ортасы (10 мин) 6 мин |
Үй тапсырмасын «Арқан тартыс» әдісімен сұрау 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Сөйлем нелерден құралады? 5.Сөздер нелерден құралады? 6.Сөйлем қандай әріптен басталып жазылады? 7.Сөйлемнің соңында қандай белгі қойылады? 8.Қолдарыңдағы жіптен не құрдыңдар? 9.Өрмекші сөзінде таныс емес қандай дыбыс бар? Сабақтың тақырыбын жасырынған үйшік ішіндегі әріптерді тану арқылы ашылады, мақсатын хабарлау.
1-тапсырм Жеке жұмыс «Шие теру» әдісі Суретке назар аудар. Суретте берілген сөздерді буынға бөл. Сөздерді буындап, қосып оқы. ЕББҚ:Деңгейлік бір буынды сөз беру. |
Жіпті бір –біріне сұрақ қою және жауап беру арқылы лақтырып, тор құрады. Сұраққа жауап береді
1. сурет бойынша сөздерді құрастырады 2. сөздерді буындап, қосып оқиды
Деңгейлік бір буынды сөзді оқиды. |
Дескриптор: -берілген сұрақтарға жауап береді.
Деңгейлік жетондармен бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор: - сурет бойынша сөздерді буынға бөледі - сөздерді буындап, қосып оқиды
Дескриптор: Деңгейлік бір буынды сөзді оқиды. |
Жіп Өрмекші мен торының суреті Оқулық 76 бет Ө әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ө әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ө нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Ө әрпін жіптен жасап көрсет ЕББҚ:Деңгейлік бір буынды сөздерді жазу. «Қара жорға» әніне қаламдармен билеу |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Жіптен Ө әрпін жасайды Деңгейлік бір буынды сөздерді жазады. «Қара жорға» әніне қаламдармен билейді. |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады
Дескриптор: Деңгейлік бір буынды сөздерді жазады. |
Дәптер қаламсап Жіп Қара жорға әні ,қалам |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Топтық жұмыс «Мәреге жету» әдісі Көлікпен сөздерді оқи отырып, мәредегі сиралді сөзді оқу. ЕББҚ:Деңгейлік бір буынды сөздерді оқу. |
1. сөздерді оқи отырып, мәредегі күрделі сөйлемді оқиды
Деңгейлік бір буынды сөздерді оқиды.
|
Дескриптор: -сөздерді оқып жүре отырып, спиралді сөздерді оқиды.
Дескриптор: Деңгейлік бір буынды сөздерді оқиды |
Көлік, жол,сөздер, спиралді мәтін. |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім батарейкасы » әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған жетондар саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
« Білім батарейкасы» тақтасы Балалардың аттары жазылған смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ө дыбысы және әрпі Ашық сабақ ҚМЖ 1 сын
Ө дыбысы және әрпі Ашық сабақ ҚМЖ 1 сын
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
2.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
||||
|
Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ө дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2.Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. 1.2.1.2.Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.2.5.1. Сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді |
Тамаша!Керемет! Ғажап! |
Доп |
|
|
Сабақтың ортасы (10 мин) 6 мин |
Үй тапсырмасын «Арқан тартыс» әдісімен сұрау 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Сөйлем нелерден құралады? 5.Сөздер нелерден құралады? 6.Сөйлем қандай әріптен басталып жазылады? 7.Сөйлемнің соңында қандай белгі қойылады? 8.Қолдарыңдағы жіптен не құрдыңдар? 9.Өрмекші сөзінде таныс емес қандай дыбыс бар? Сабақтың тақырыбын жасырынған үйшік ішіндегі әріптерді тану арқылы ашылады, мақсатын хабарлау.
1-тапсырм Жеке жұмыс «Шие теру» әдісі Суретке назар аудар. Суретте берілген сөздерді буынға бөл. Сөздерді буындап, қосып оқы. ЕББҚ:Деңгейлік бір буынды сөз беру. |
Жіпті бір –біріне сұрақ қою және жауап беру арқылы лақтырып, тор құрады. Сұраққа жауап береді
1. сурет бойынша сөздерді құрастырады 2. сөздерді буындап, қосып оқиды
Деңгейлік бір буынды сөзді оқиды. |
Дескриптор: -берілген сұрақтарға жауап береді.
Деңгейлік жетондармен бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор: - сурет бойынша сөздерді буынға бөледі - сөздерді буындап, қосып оқиды
Дескриптор: Деңгейлік бір буынды сөзді оқиды. |
Жіп Өрмекші мен торының суреті Оқулық 76 бет Ө әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ө әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ө нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Ө әрпін жіптен жасап көрсет ЕББҚ:Деңгейлік бір буынды сөздерді жазу. «Қара жорға» әніне қаламдармен билеу |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Жіптен Ө әрпін жасайды Деңгейлік бір буынды сөздерді жазады. «Қара жорға» әніне қаламдармен билейді. |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады
Дескриптор: Деңгейлік бір буынды сөздерді жазады. |
Дәптер қаламсап Жіп Қара жорға әні ,қалам |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Топтық жұмыс «Мәреге жету» әдісі Көлікпен сөздерді оқи отырып, мәредегі сиралді сөзді оқу. ЕББҚ:Деңгейлік бір буынды сөздерді оқу. |
1. сөздерді оқи отырып, мәредегі күрделі сөйлемді оқиды
Деңгейлік бір буынды сөздерді оқиды.
|
Дескриптор: -сөздерді оқып жүре отырып, спиралді сөздерді оқиды.
Дескриптор: Деңгейлік бір буынды сөздерді оқиды |
Көлік, жол,сөздер, спиралді мәтін. |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім батарейкасы » әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған жетондар саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
« Білім батарейкасы» тақтасы Балалардың аттары жазылған смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз













