|
Бөлім: Объектілердің 3D
модельдері |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: 2.12.2025
ж |
Педагогтың
аты-жөні:
Саркенова
М. |
||||||||||||||||||||
|
Сынып:
6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Объектілердің 3D модельдері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.1.5 3
D-редактордағы
объектілердің модельдерін құру; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ
мақсаты |
- 3D-редакторда қарапайым геометриялық пішіндерді пайдаланып, объектінің моделін құрастыру; - 3D модельді құру барысында объектілерді жылжыту, бұру және өлшемін өзгерту құралдарын қолдану ; - Бірнеше пішінді біріктіріп, күрделі 3D модель жасау |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларға
жасампаздық және жаңашылдық құндылықтарын арттыру, 3D модельдеу
арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру
кезеңі Ширату тапсырмалары
– |
Қызығушылықты
ояту: Сұрақ:
|
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер,
проектор, презентация. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Теория:
Негізгі құралдар:
|
Оқушылар
мәтінді оқиды, талқылайды, өз ойларын жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|||||||||||||||||
|
Тапсырмалар 1-тапсырма: «Пішінді таны» (жұптық) Сурет бойынша анықта:
Дескрипторлар:
|
Оқушылар бағдарламаны
пайдаланып, жұптасып жаңа объект құрады. |
Бақылау Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап бағалайды Бағалау критерийі: -Объект құра алады ; -Құралдарды қолданады ; -Қателерін түзетеді |
Дербес
компьютер, SketchUp
бағдарламасы. |
||||||||||||||||||
|
2-тапсырма: «Қарапайым модель құру» (жеке) 3D редакторда:
Дескрипторлар: -3D ортада объектілерді орналастырады - Пішіндерді біріктіреді -Өз моделін құрастырып, нәтижесін көрсетеді
|
Оқушылар
қарапайым
модель құрады |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер, SketchUp бағдарламасы |
||||||||||||||||||
|
3-тапсырма: «Күрделі модель» (топтық) Берілген фигуралардан құрастыр:
Дескрипторлар: -3D ортада объектілерді орналастырады - Пішіндерді біріктіреді -Өз моделін құрастырып, нәтижесін көрсетеді |
Оқушылар күрделі модельдерді топтасып құрады. |
Өзара бағалау Оқушылар бір-бірінің жұмысын бағалайды Мысалы: -«Сенің моделің ұнады, бірақ түсін өзгертуге болады»
|
Дербес
компьютер, SketchUp
бағдарламасы |
||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма: «Өз жобаң» Оқушы өз қалауы бойынша:
Дескрипторлар: -3D объект құрады -Құралдарды дұрыс қолданады -Шығармашылық жұмыс орындайды |
Оқушылар өздерінің құрастырған жобаларын көрсетеді. |
Өзін-өзі бағалау Оқушы өз жұмысын бағалайды Мысалы: -Мен модельді дұрыс жасадым ; -Мен құралдарды қолдана алдым ; -Маған қиын болды |
Дербес компьютер, SketchUp бағдарламасы |
|||||||||||||||||
|
|
5-тапсырма: «Сәйкестендіру»
|
Бүгінгі өтілген тақырып бойынша қайталап сәкесін табады. |
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың
соңы |
V. Қорытынды («Бүгін не үйрендік?»
Рефлексия:
|
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. |
Чек-парақ (Checklist)
|
|
|||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: «Менің 3D моделім» тақырыбында жоба дайындау
|
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Объектілердің 3D модельдері
|
Бөлім: Объектілердің 3D
модельдері |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: 2.12.2025
ж |
Педагогтың
аты-жөні:
Саркенова
М. |
||||||||||||||||||||
|
Сынып:
6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Объектілердің 3D модельдері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.1.5 3
D-редактордағы
объектілердің модельдерін құру; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ
мақсаты |
- 3D-редакторда қарапайым геометриялық пішіндерді пайдаланып, объектінің моделін құрастыру; - 3D модельді құру барысында объектілерді жылжыту, бұру және өлшемін өзгерту құралдарын қолдану ; - Бірнеше пішінді біріктіріп, күрделі 3D модель жасау |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларға
жасампаздық және жаңашылдық құндылықтарын арттыру, 3D модельдеу
арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру
кезеңі Ширату тапсырмалары
– |
Қызығушылықты
ояту: Сұрақ:
|
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер,
проектор, презентация. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Теория:
Негізгі құралдар:
|
Оқушылар
мәтінді оқиды, талқылайды, өз ойларын жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|||||||||||||||||
|
Тапсырмалар 1-тапсырма: «Пішінді таны» (жұптық) Сурет бойынша анықта:
Дескрипторлар:
|
Оқушылар бағдарламаны
пайдаланып, жұптасып жаңа объект құрады. |
Бақылау Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап бағалайды Бағалау критерийі: -Объект құра алады ; -Құралдарды қолданады ; -Қателерін түзетеді |
Дербес
компьютер, SketchUp
бағдарламасы. |
||||||||||||||||||
|
2-тапсырма: «Қарапайым модель құру» (жеке) 3D редакторда:
Дескрипторлар: -3D ортада объектілерді орналастырады - Пішіндерді біріктіреді -Өз моделін құрастырып, нәтижесін көрсетеді
|
Оқушылар
қарапайым
модель құрады |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Дербес компьютер, SketchUp бағдарламасы |
||||||||||||||||||
|
3-тапсырма: «Күрделі модель» (топтық) Берілген фигуралардан құрастыр:
Дескрипторлар: -3D ортада объектілерді орналастырады - Пішіндерді біріктіреді -Өз моделін құрастырып, нәтижесін көрсетеді |
Оқушылар күрделі модельдерді топтасып құрады. |
Өзара бағалау Оқушылар бір-бірінің жұмысын бағалайды Мысалы: -«Сенің моделің ұнады, бірақ түсін өзгертуге болады»
|
Дербес
компьютер, SketchUp
бағдарламасы |
||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма: «Өз жобаң» Оқушы өз қалауы бойынша:
Дескрипторлар: -3D объект құрады -Құралдарды дұрыс қолданады -Шығармашылық жұмыс орындайды |
Оқушылар өздерінің құрастырған жобаларын көрсетеді. |
Өзін-өзі бағалау Оқушы өз жұмысын бағалайды Мысалы: -Мен модельді дұрыс жасадым ; -Мен құралдарды қолдана алдым ; -Маған қиын болды |
Дербес компьютер, SketchUp бағдарламасы |
|||||||||||||||||
|
|
5-тапсырма: «Сәйкестендіру»
|
Бүгінгі өтілген тақырып бойынша қайталап сәкесін табады. |
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың
соңы |
V. Қорытынды («Бүгін не үйрендік?»
Рефлексия:
|
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. |
Чек-парақ (Checklist)
|
|
|||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: «Менің 3D моделім» тақырыбында жоба дайындау
|
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













