|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D - баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Омарова Бакира |
|||
|
Күні |
13.12.2024ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері. Жобалық жұмыс. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.6 басып шығару үшін 3D-үлгіні экспорттау 6.3.1.7 3D-баспасын баптау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
3D-редактордағы объектінің моделін құрастырады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
- білім мен дамуға ұмтылу; - іскерлік, өзін-өзі ынталандыру; - ұқыптылық табандылық; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. «Мен және сен» Оқушыларға бір-біріне жақсы тілектер айтқыза отырып көңіл-күйлерін ретке келтіру (қазақ тілінде, орыс тілінде, ағылшын тілінде) (Өзім бастаймын Сәттілік тілеймін, удачи, Good luck to you)гуд ләк тию Өткен сабақ бойынша еске түсіру. Тапсырма№1 «Сәйкестендіру» LearningApps платформасында SketchUp программасындағы редактор құралдарының атауларын сәйкестендір
Өткен тақырыпты қайталау. Тапсырма№2
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар жұбымен жағымды пікірмен алмасады. Сұрақтарға жауап береді LearningApps платформасында әзірленген тапсырманы орындау. SketchUp программасының стандартты құралдарының атауын жазып жауабымен тексереді. |
ҚБ: Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!» Жұмыс түрі: жекежұмыс Дескриптор - SketchUp программасындағы редактордың сығу-созу құралдарының атауын табады, - SketchUp программасындағы редактордың құйып бояу құралдарының атауын табады, - SketchUp программасындағы редактордың сызық құралдарының атауын табады. Жалпы: 7балл LearningApps және wordwall платформасында нәтижені жариялау. Әрбір екі дұрыс сәйкестік үшін -1 балл. Жалпы: 5 |
Интернет ресурстары https://learningapps.org/watch?v=p6pacc92n23 https://wordwall.net/ru/resource/64275379/информатика/конус-цилиндр-және-сфера-6-сынып |
|
Сабақтың ортасы 25 минут минут
|
Бектіу сабақтың тақырыбын және оқу мақсатын жариялау. Өткен сабақты бекіту мақсатында практикалық тапсырмалар орныдау. Жобалық жұмыстың мақсаты: 3D редактордағы объектілердің модельдерін құру. Жұмыс барысы: • SketchUp программасын іске қосу; • Қажетті шаблонды таңдау; • Керекті редактор құралдарын пайдалану; • Тапсырма бойынша объектіні құрастыру. Білімдерін дамыта отырып ұқыптылық пен практикалық тапсырма орындау Практикалық тапсырма. «Тәжірибиеңді арттыр» әдісі Жобалық жұмыстың мақсаты: 3D редактордағы объектілердің модельдерін құру. Жұмыс барысы: • SketchUp программасын іске қосу; • Қажетті шаблонды таңдау; • Керекті редактор құралдарын пайдалану; • Тапсырма бойынша объектіні құрастыру. 1-тапсырма Редактор құралдарын пайдаланып, үйдің жобасын жасаңдар.
2-тапсырма Цилиндр, конус, параллелепипедтің моделін жасаңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды.
|
Жұмыс түрі: Жеке жұмыс. Дескриптор: -үйдің моделін программада жасайды. Балл бойынша бағалау Жалпы: 10балл Жұмыс түрі: Жеке жұмыс. Дескриптор: -цилиндрдің моделін жасайды -конустың моделін жасайды -шаршының моделін жасайды Балл бойынша бағалау Жалпы 10 балл |
Слайд Интербелсенді тақта / компьютер |
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Сабақты бекіту. Жобалық жұмысты орындау барысында қандай құралдарды пайдаландыңдар? Кестені толтырыңдар.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Ауызша мадақтау. Балл бойынша бағалау Жалпы 4 балл |
АКТ Таратпа материалдар. |
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
|
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
Дескриптор:
|
слайд |
|
Рефлексия 2минут |
Бағалау: өзін- өзі бағалауды ұйымдастыру. Кері байланыс:
|
өзін- өзі бағалайды. Кері байланыс береді. |
Өзін-өзі бағалау |
Таратпа материалдар |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
Өзін-өзі бағалау парағы
Аты-жөні: ____________________________________________
|
№ |
Тапсырмалар |
Жалпы балл |
Балл |
|
1 |
Өткен сабақ бойынша еске түсіру Тапсырма№1 «Сәйкестендіру» LearningApps платформасында |
7 |
|
|
2 |
Өткен тақырыпты қайталау. Тапсырма№2 wordwall платформасында |
5 |
|
|
3 |
Практикалық тапсырма. «Тәжірибиеңді арттыр» әдісі 1-тапсырма |
10 |
|
|
4 |
Практикалық тапсырма. 2-тапсырма |
10 |
|
|
5 |
Сабақты бекіту. Жобалық жұмысты орындау барысында қандай құралдарды пайдаландыңдар? Кестені толтырыңдар. |
4 |
|
|
|
Жалпы ұпай: |
36 |
|
|
|
Өзінің бағасы |
|
|
|
|
Мұғалңмнің бағасы |
|
|
36-31 балл – «5»
30-26 балл – «4»
25-21 балл – «3»

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Объектілердің 3D модельдері. Жобалық жұмыс. 6-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D - баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Омарова Бакира |
|||
|
Күні |
13.12.2024ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Объектілердің 3D модельдері. Жобалық жұмыс. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.6 басып шығару үшін 3D-үлгіні экспорттау 6.3.1.7 3D-баспасын баптау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
3D-редактордағы объектінің моделін құрастырады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
- білім мен дамуға ұмтылу; - іскерлік, өзін-өзі ынталандыру; - ұқыптылық табандылық; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. «Мен және сен» Оқушыларға бір-біріне жақсы тілектер айтқыза отырып көңіл-күйлерін ретке келтіру (қазақ тілінде, орыс тілінде, ағылшын тілінде) (Өзім бастаймын Сәттілік тілеймін, удачи, Good luck to you)гуд ләк тию Өткен сабақ бойынша еске түсіру. Тапсырма№1 «Сәйкестендіру» LearningApps платформасында SketchUp программасындағы редактор құралдарының атауларын сәйкестендір
Өткен тақырыпты қайталау. Тапсырма№2
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар жұбымен жағымды пікірмен алмасады. Сұрақтарға жауап береді LearningApps платформасында әзірленген тапсырманы орындау. SketchUp программасының стандартты құралдарының атауын жазып жауабымен тексереді. |
ҚБ: Белсенді жауап берген оқушыларды мұғалім мадақтап отырады. «Ойың құнды», «Жарайсың!», «Керемет!» Жұмыс түрі: жекежұмыс Дескриптор - SketchUp программасындағы редактордың сығу-созу құралдарының атауын табады, - SketchUp программасындағы редактордың құйып бояу құралдарының атауын табады, - SketchUp программасындағы редактордың сызық құралдарының атауын табады. Жалпы: 7балл LearningApps және wordwall платформасында нәтижені жариялау. Әрбір екі дұрыс сәйкестік үшін -1 балл. Жалпы: 5 |
Интернет ресурстары https://learningapps.org/watch?v=p6pacc92n23 https://wordwall.net/ru/resource/64275379/информатика/конус-цилиндр-және-сфера-6-сынып |
|
Сабақтың ортасы 25 минут минут
|
Бектіу сабақтың тақырыбын және оқу мақсатын жариялау. Өткен сабақты бекіту мақсатында практикалық тапсырмалар орныдау. Жобалық жұмыстың мақсаты: 3D редактордағы объектілердің модельдерін құру. Жұмыс барысы: • SketchUp программасын іске қосу; • Қажетті шаблонды таңдау; • Керекті редактор құралдарын пайдалану; • Тапсырма бойынша объектіні құрастыру. Білімдерін дамыта отырып ұқыптылық пен практикалық тапсырма орындау Практикалық тапсырма. «Тәжірибиеңді арттыр» әдісі Жобалық жұмыстың мақсаты: 3D редактордағы объектілердің модельдерін құру. Жұмыс барысы: • SketchUp программасын іске қосу; • Қажетті шаблонды таңдау; • Керекті редактор құралдарын пайдалану; • Тапсырма бойынша объектіні құрастыру. 1-тапсырма Редактор құралдарын пайдаланып, үйдің жобасын жасаңдар.
2-тапсырма Цилиндр, конус, параллелепипедтің моделін жасаңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды.
|
Жұмыс түрі: Жеке жұмыс. Дескриптор: -үйдің моделін программада жасайды. Балл бойынша бағалау Жалпы: 10балл Жұмыс түрі: Жеке жұмыс. Дескриптор: -цилиндрдің моделін жасайды -конустың моделін жасайды -шаршының моделін жасайды Балл бойынша бағалау Жалпы 10 балл |
Слайд Интербелсенді тақта / компьютер |
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Сабақты бекіту. Жобалық жұмысты орындау барысында қандай құралдарды пайдаландыңдар? Кестені толтырыңдар.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Ауызша мадақтау. Балл бойынша бағалау Жалпы 4 балл |
АКТ Таратпа материалдар. |
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
|
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
Дескриптор:
|
слайд |
|
Рефлексия 2минут |
Бағалау: өзін- өзі бағалауды ұйымдастыру. Кері байланыс:
|
өзін- өзі бағалайды. Кері байланыс береді. |
Өзін-өзі бағалау |
Таратпа материалдар |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
Өзін-өзі бағалау парағы
Аты-жөні: ____________________________________________
|
№ |
Тапсырмалар |
Жалпы балл |
Балл |
|
1 |
Өткен сабақ бойынша еске түсіру Тапсырма№1 «Сәйкестендіру» LearningApps платформасында |
7 |
|
|
2 |
Өткен тақырыпты қайталау. Тапсырма№2 wordwall платформасында |
5 |
|
|
3 |
Практикалық тапсырма. «Тәжірибиеңді арттыр» әдісі 1-тапсырма |
10 |
|
|
4 |
Практикалық тапсырма. 2-тапсырма |
10 |
|
|
5 |
Сабақты бекіту. Жобалық жұмысты орындау барысында қандай құралдарды пайдаландыңдар? Кестені толтырыңдар. |
4 |
|
|
|
Жалпы ұпай: |
36 |
|
|
|
Өзінің бағасы |
|
|
|
|
Мұғалңмнің бағасы |
|
|
36-31 балл – «5»
30-26 балл – «4»
25-21 балл – «3»

шағым қалдыра аласыз

















