|
Педагогтің Т.А.Ә |
Жанбек Анапия Төлепбекқызы |
|
Күні: 30.01.2024 |
|
|
Сынып: 8 «Г, Ғ, Д» |
Қатысушылар саны: жалпы 12 оқушы, әр топта 3 оқушыдан 4 топ қатысады |
|
Сайыс тақырыбы: |
Биология сабақтарында функционалдық сауаттылықты қалыптастыру негізінде «Ой мен ойын» атты интелектуалды сайысы |
|
Мақсаттары: |
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту, өткен тақырыптарды еске түсіру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, дарындылыққа жол сілтеу. |
С
абақтың
барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі Сайыстың басы
5-7 минут
Сайыстың ортасы 5 минут
3-6 минут
10 минут
3 минут
Сергіту сәті 3 минут
Сайыстың соңы
Рефлексия
Қорытынды |
Армызыздар құрметті ұстаздар, оқушылар! «Ой мен ойын» атты кешімізге қош келдіңіздер! Биология-түпсіз терең зор ғылым, Қамтитұғын тіршіліктің барлығын. Адам менен өсімдік, жануарлар дүниесін, Зерттейтұғын тарауымен әр бірін. Зерттей білсең әр ғылымның саласын, Тауып тұр ғой табиғатпен жарасым. Оқысаңдар бұл ғылымды тереңдеп Зор біліммен үлкен ләззат аласың! «Ой мен ойын» атты сайысымызда 4-топ өздерінің білімдері мен біліктерін ортаға салып, тапқырлығы мен қасиеттерін көретпекші. Қошеметпен сайыскерлерімізді ортаға шақырамыз. Сайыстың бөлімдері мен әділ қазылар мүшесімен таныстыра өту. Ұстаз: ұпайы көп топ жеңіпаз атанады. Білімді мыңды жығады, Білікті бірді жығады. Алдағы білім шыңына Ең білімді топ шығады- дей, келе I кезең “Бәйге’’ бөлімін бастаймыз. ЙӘ/ЖОҚ (кешенді таңдауы бар тапсырма) Тапсырмалар Spinner wholl платформасында орналасқан. Алғашқы кезеннің шарттарымен таныстырып өту. Ақыл – тон аңдығанға тозбайтұғын, Білім – кен, қанша болса азбайтұғын, Қатарың оза шауып бара жатса, Арқаңның ауруы не қозбайтұғын – деп “ Ғажайып төрттік” II кезеңімізді бастаймыз Бұл кезенде әр топқа берілген мәтінмен жұмыс болатындығын таныстыра өту. Функционалды сауаттылықты қалыптастыру мақсатында алынған тапсырмалар түрі ашық III кезең. “Кімнің еңбегі” Әр топқа бір мәтін және бір сурет беріледі. Кімнің еңбегі екенің табу керек және суретте тұлғаны тану қажет. I-Ойын « correct numbers» Квадраттың ішінде орналасқан сандар бір-бірімен қиялмау керек II-ойын «Жас талғамайды» Арнайы дайындалған стакандарға мыжылған қағазды тура тұсіру. IVкезең “Жұмбақтар әлемі” Мұнда жұмбақтар жасырылады. Бірінші қол көтерген топ жауабын айтады. Wordwall платформасы арқылы жұмбақ жасырылады V кезең “Көрермендер көмегі” Дұрыс жауабын тапқан оқушы таңдаған тобына өзінің ұпайын береді. Осымен сайыс аяқталды. Әділқазы мүшелері есептеп болғанша залдағы оқушылармен және қатысушылармен жеті жоқты шеше отырайық.
«ТикТок» әдісі. Оқушылар өз пікірлерін стикерге жазып арнайы стенке жабыстырады. Біз тілейміз ұрпақтың амандығын. Ей болашақ саулығың өз қолыңда, Уламасын тәніңді у, санаңды мұң. Шуақты күндерде жолыққанша! Осымен бүгінгі «Ой мен ойын» атты сайысымыз аяқталды. Көңіл бөліп келгендеріңізге көп-көп рахмет! |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, қарама қарсы топ мүшелеріне сәттілік тілейді. Сайыстың мақсатымен танысады Бәйге кезенінің ережелерімен танысады Берілген мәтінмен танысу Мәтіндер мен суретті алып танысу
Ережемен танысу
https://wordwall.net/ru/resource/67135684/жұмбақтар https://wordwall.net/ru/resource/67135684/жұмбақтар
Стикерлерге өз пікірлерін жазады
|
Топтық жұмысты ұйымдастыруға ынтымақтастық көпіршесін орнату, оқушыларды қолдау. Дұрыс жауап 5 ұпаймен бағаланады. 5сұрақ қойылады. Ұпай саны 20 балл Әр мәтін 10 ұпаймен сурет 5 ұпаймен бағаланады. Шешімін тапқан топқа 5-ұпай қосылады. Бұл кезеңде әрбір дұрыс жауап 3 ұпаймен бағаланады. Сайыс нәтижесі шығады |
Презентация
Тақтада сандар беріледі
Стакандар мен қағаздар беріледі
Қағаздар мен қаламдар, стикерлер. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ой мен ойын интеллектуалды сайысы
Ой мен ойын интеллектуалды сайысы
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Жанбек Анапия Төлепбекқызы |
|
Күні: 30.01.2024 |
|
|
Сынып: 8 «Г, Ғ, Д» |
Қатысушылар саны: жалпы 12 оқушы, әр топта 3 оқушыдан 4 топ қатысады |
|
Сайыс тақырыбы: |
Биология сабақтарында функционалдық сауаттылықты қалыптастыру негізінде «Ой мен ойын» атты интелектуалды сайысы |
|
Мақсаттары: |
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту, өткен тақырыптарды еске түсіру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, дарындылыққа жол сілтеу. |
С
абақтың
барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі Сайыстың басы
5-7 минут
Сайыстың ортасы 5 минут
3-6 минут
10 минут
3 минут
Сергіту сәті 3 минут
Сайыстың соңы
Рефлексия
Қорытынды |
Армызыздар құрметті ұстаздар, оқушылар! «Ой мен ойын» атты кешімізге қош келдіңіздер! Биология-түпсіз терең зор ғылым, Қамтитұғын тіршіліктің барлығын. Адам менен өсімдік, жануарлар дүниесін, Зерттейтұғын тарауымен әр бірін. Зерттей білсең әр ғылымның саласын, Тауып тұр ғой табиғатпен жарасым. Оқысаңдар бұл ғылымды тереңдеп Зор біліммен үлкен ләззат аласың! «Ой мен ойын» атты сайысымызда 4-топ өздерінің білімдері мен біліктерін ортаға салып, тапқырлығы мен қасиеттерін көретпекші. Қошеметпен сайыскерлерімізді ортаға шақырамыз. Сайыстың бөлімдері мен әділ қазылар мүшесімен таныстыра өту. Ұстаз: ұпайы көп топ жеңіпаз атанады. Білімді мыңды жығады, Білікті бірді жығады. Алдағы білім шыңына Ең білімді топ шығады- дей, келе I кезең “Бәйге’’ бөлімін бастаймыз. ЙӘ/ЖОҚ (кешенді таңдауы бар тапсырма) Тапсырмалар Spinner wholl платформасында орналасқан. Алғашқы кезеннің шарттарымен таныстырып өту. Ақыл – тон аңдығанға тозбайтұғын, Білім – кен, қанша болса азбайтұғын, Қатарың оза шауып бара жатса, Арқаңның ауруы не қозбайтұғын – деп “ Ғажайып төрттік” II кезеңімізді бастаймыз Бұл кезенде әр топқа берілген мәтінмен жұмыс болатындығын таныстыра өту. Функционалды сауаттылықты қалыптастыру мақсатында алынған тапсырмалар түрі ашық III кезең. “Кімнің еңбегі” Әр топқа бір мәтін және бір сурет беріледі. Кімнің еңбегі екенің табу керек және суретте тұлғаны тану қажет. I-Ойын « correct numbers» Квадраттың ішінде орналасқан сандар бір-бірімен қиялмау керек II-ойын «Жас талғамайды» Арнайы дайындалған стакандарға мыжылған қағазды тура тұсіру. IVкезең “Жұмбақтар әлемі” Мұнда жұмбақтар жасырылады. Бірінші қол көтерген топ жауабын айтады. Wordwall платформасы арқылы жұмбақ жасырылады V кезең “Көрермендер көмегі” Дұрыс жауабын тапқан оқушы таңдаған тобына өзінің ұпайын береді. Осымен сайыс аяқталды. Әділқазы мүшелері есептеп болғанша залдағы оқушылармен және қатысушылармен жеті жоқты шеше отырайық.
«ТикТок» әдісі. Оқушылар өз пікірлерін стикерге жазып арнайы стенке жабыстырады. Біз тілейміз ұрпақтың амандығын. Ей болашақ саулығың өз қолыңда, Уламасын тәніңді у, санаңды мұң. Шуақты күндерде жолыққанша! Осымен бүгінгі «Ой мен ойын» атты сайысымыз аяқталды. Көңіл бөліп келгендеріңізге көп-көп рахмет! |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, қарама қарсы топ мүшелеріне сәттілік тілейді. Сайыстың мақсатымен танысады Бәйге кезенінің ережелерімен танысады Берілген мәтінмен танысу Мәтіндер мен суретті алып танысу
Ережемен танысу
https://wordwall.net/ru/resource/67135684/жұмбақтар https://wordwall.net/ru/resource/67135684/жұмбақтар
Стикерлерге өз пікірлерін жазады
|
Топтық жұмысты ұйымдастыруға ынтымақтастық көпіршесін орнату, оқушыларды қолдау. Дұрыс жауап 5 ұпаймен бағаланады. 5сұрақ қойылады. Ұпай саны 20 балл Әр мәтін 10 ұпаймен сурет 5 ұпаймен бағаланады. Шешімін тапқан топқа 5-ұпай қосылады. Бұл кезеңде әрбір дұрыс жауап 3 ұпаймен бағаланады. Сайыс нәтижесі шығады |
Презентация
Тақтада сандар беріледі
Стакандар мен қағаздар беріледі
Қағаздар мен қаламдар, стикерлер. |
шағым қалдыра аласыз






















