|
Сабақ: сауат ашу |
Мектеп: М-С.Бабажанов атындағы ЖОББМ |
|
|
ТАҚЫРЫБЫ |
Ойын ережесін құра аламын. ь таңбасы. |
|
|
Күні: 12.03.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Рамазагова М |
|
|
Сынып 1Б |
Қатысқандар Қатыспағандар |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады буындап немесе тұтас сөздермен оқиды. |
|
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады - сөздерді дұрыс байланыстырып, сөйлем құрайды,түсініп оқиды. |
|
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады:. - мәтінді түсінгенін сұрақтарға жауап беру арқылы көрсетеді. |
|
|
Тілдік мақсат |
|
|
|
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестер:коньки,дельфин,рояль,лагерь,рельс,фильм |
|
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|
|
|
Талқылауға арналған тармақтар: Коньки сөзінде неше әріп, неше |
|
|
|
дыбыс бар? Неге? Жіңішкелік белгісі дыбыстала ма? |
|
|
|
Не себепті Наурыз мерекесінде ұлттық ойындарды ойнайды деп ойлайсың? |
|
|
|
Ишара: бармақпен бағалау |
|
|
Алдыңғы оқу |
Ч дыбысы мен әрпі |
|
|
Жоспар |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басыЫнтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру5 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі . Қызығушылықты оятуНаурыз батаҰлыс оң болсын,Ақ мол болсын!Қайда барсаң жол болсын!Уайым-қайғы жоқ болсын,Қуаныштарың көп болсын!-Балалар, жақын арада қандай мерекені атап өттік?-Наурыз қандай мереке?-Ендеше , біз де Наурыз мерекесіне өзіміздің жақсы білімімізбен, үлгілі тәртібімізбен үлес қосайық!Топқа бөлу «Наурыз», «Қуаныш», «Береке»Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз не? Буын дегеніміз не? Ч дыбысы бар қандай сөздерді білеміз?Печенье «Н» әрпі қалай дыбысталып тұр? |
Слайд , ламинатталған
парақша,үлестірмелі материалдар |
|
|
«Миға шабуыл»әдісі.Суретпен
жұмыс Коньки сөзіне дыбыстық талдау жасауЬ таңбасы
дыбысталмайды. Орыс тілінен енген сөздерде кездеседі. Жіңішкелік
таңбасы бар сөз жіңішке айтылады.Сурет бойынша сөйлем құрауСуреттен
нелерді көріп отырсыздар? Дельфин сөзіне сөйлем құрап жіберейік.№1
Оқылым.конькифильм альбом компьютер рельс
циркульлагерьрояльпеченьеСөздердің мағыналарын
ашуФильм-киноРельс-пойыз жолыЦиркуль – дөңгелек сызатын оқу
құралыРояль –музыка аспабы |
|
|
Сергіту сәті1 минут |
Би жаттығуы |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
|
№2 Фильм үзінділері берілген
суреттермен «Наурыз мерекесі» тақырыбына әңгіме құрастыр.-Наурыз
мерекесі туралы не білесіңдер? -Наурыз мерекесінің ең басты асы
не?-Қандай ұлттык ойындарды білесіңдер?І топ «Наурыз мерекесі»
тақырыбында әңгіме құрау. ІІ топ Наурыз көженің құрамын атау. ІІІ
топ Көкпар ойынының ережесін айту. №3
Оқылым. Мәтінмен жұмыс Асылдың атасы-альпинист. Ертең
атасының мерей тойы. Ол атасына тосынсый жасамақшы. Тойда «Арқан
тарту» ұлттық ойынын ойнатқан дұрыс деп шешті. Бірақ бұл ойынның
ережесін есіне түсіре алмады. Сендер оған ойын ережесін еске
түсіруге көмекке келіңдер.Мәтіннің бірінші сөйлемінде қай сөзде
жіңішкелік белгісі бар?І топ Альпинист деген кім?. ІІ топ Альпинист
сөзіне талдау жасау ІІІ топ «Арқан тарту» ойын ережесін еске
түсіру. |
|
|
Талдау |
1-тапсырмаСөздерді оқып, суреттермен байланыстырыңыз. АЛ
және АЛЬ буындарын айтыңыз және дыбысталуындағы айырмашылықты
түсіндіріңіз. |
|
|
Жинақтау |
Бүгінгі сабақтан нені
білдік?Әр топ бір сұраққа жауап береді.І топЖіңішкелік таңбасы
дыбысталады ма?ІІ топ Жіңішкелік таңбасы бар буындар қалай
айтылады?ІІІ топ Жіңішкелік таңбасы әріпсанына жатады ма? |
|
|
Сабақтың соңы2 минутБағалау |
РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім |
|
|
РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалдыма?Бүгін оқушылар неүйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2: |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ойын ережесін құра аламын. ь таңбасы.
Ойын ережесін құра аламын. ь таңбасы.
|
Сабақ: сауат ашу |
Мектеп: М-С.Бабажанов атындағы ЖОББМ |
|
|
ТАҚЫРЫБЫ |
Ойын ережесін құра аламын. ь таңбасы. |
|
|
Күні: 12.03.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Рамазагова М |
|
|
Сынып 1Б |
Қатысқандар Қатыспағандар |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады буындап немесе тұтас сөздермен оқиды. |
|
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады - сөздерді дұрыс байланыстырып, сөйлем құрайды,түсініп оқиды. |
|
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады:. - мәтінді түсінгенін сұрақтарға жауап беру арқылы көрсетеді. |
|
|
Тілдік мақсат |
|
|
|
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестер:коньки,дельфин,рояль,лагерь,рельс,фильм |
|
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|
|
|
Талқылауға арналған тармақтар: Коньки сөзінде неше әріп, неше |
|
|
|
дыбыс бар? Неге? Жіңішкелік белгісі дыбыстала ма? |
|
|
|
Не себепті Наурыз мерекесінде ұлттық ойындарды ойнайды деп ойлайсың? |
|
|
|
Ишара: бармақпен бағалау |
|
|
Алдыңғы оқу |
Ч дыбысы мен әрпі |
|
|
Жоспар |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басыЫнтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру5 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі . Қызығушылықты оятуНаурыз батаҰлыс оң болсын,Ақ мол болсын!Қайда барсаң жол болсын!Уайым-қайғы жоқ болсын,Қуаныштарың көп болсын!-Балалар, жақын арада қандай мерекені атап өттік?-Наурыз қандай мереке?-Ендеше , біз де Наурыз мерекесіне өзіміздің жақсы білімімізбен, үлгілі тәртібімізбен үлес қосайық!Топқа бөлу «Наурыз», «Қуаныш», «Береке»Дыбыс дегеніміз не? Әріп дегеніміз не? Буын дегеніміз не? Ч дыбысы бар қандай сөздерді білеміз?Печенье «Н» әрпі қалай дыбысталып тұр? |
Слайд , ламинатталған
парақша,үлестірмелі материалдар |
|
|
«Миға шабуыл»әдісі.Суретпен
жұмыс Коньки сөзіне дыбыстық талдау жасауЬ таңбасы
дыбысталмайды. Орыс тілінен енген сөздерде кездеседі. Жіңішкелік
таңбасы бар сөз жіңішке айтылады.Сурет бойынша сөйлем құрауСуреттен
нелерді көріп отырсыздар? Дельфин сөзіне сөйлем құрап жіберейік.№1
Оқылым.конькифильм альбом компьютер рельс
циркульлагерьрояльпеченьеСөздердің мағыналарын
ашуФильм-киноРельс-пойыз жолыЦиркуль – дөңгелек сызатын оқу
құралыРояль –музыка аспабы |
|
|
Сергіту сәті1 минут |
Би жаттығуы |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
|
№2 Фильм үзінділері берілген
суреттермен «Наурыз мерекесі» тақырыбына әңгіме құрастыр.-Наурыз
мерекесі туралы не білесіңдер? -Наурыз мерекесінің ең басты асы
не?-Қандай ұлттык ойындарды білесіңдер?І топ «Наурыз мерекесі»
тақырыбында әңгіме құрау. ІІ топ Наурыз көженің құрамын атау. ІІІ
топ Көкпар ойынының ережесін айту. №3
Оқылым. Мәтінмен жұмыс Асылдың атасы-альпинист. Ертең
атасының мерей тойы. Ол атасына тосынсый жасамақшы. Тойда «Арқан
тарту» ұлттық ойынын ойнатқан дұрыс деп шешті. Бірақ бұл ойынның
ережесін есіне түсіре алмады. Сендер оған ойын ережесін еске
түсіруге көмекке келіңдер.Мәтіннің бірінші сөйлемінде қай сөзде
жіңішкелік белгісі бар?І топ Альпинист деген кім?. ІІ топ Альпинист
сөзіне талдау жасау ІІІ топ «Арқан тарту» ойын ережесін еске
түсіру. |
|
|
Талдау |
1-тапсырмаСөздерді оқып, суреттермен байланыстырыңыз. АЛ
және АЛЬ буындарын айтыңыз және дыбысталуындағы айырмашылықты
түсіндіріңіз. |
|
|
Жинақтау |
Бүгінгі сабақтан нені
білдік?Әр топ бір сұраққа жауап береді.І топЖіңішкелік таңбасы
дыбысталады ма?ІІ топ Жіңішкелік таңбасы бар буындар қалай
айтылады?ІІІ топ Жіңішкелік таңбасы әріпсанына жатады ма? |
|
|
Сабақтың соңы2 минутБағалау |
РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім |
|
|
РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалдыма?Бүгін оқушылар неүйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2: |
|
шағым қалдыра аласыз













