|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Женсикбаева Айнур Сырлыбаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6"А", "Ә" |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Өлі табиғаттағы үдерістер. Табиғи үдерістерді модельдеу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.1.1 - өлі табиғатта болып жатқан үдерістерді модельдеу (таудың жасалу, мүжілу үдерістері, табиғатта заттардың айналымы). |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау кретерий |
Өлі табиғатта болып жатқан үдерістерді модельдеу таудың жасалу, мүжілу үдерістері, табиғатта заттардың айналымын анықтай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
І. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабаққа қажетті жағдайды қалыптастыру Өткен сабақты қорытындылау Үйге берілген тақырыптан түсініктерін сұрау
|
Назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасына дайындалу |
Қалыптастырушы бағалау |
Кітап |
|
Үй тапсырмасы |
ІІ. Сұраққа жауап алу
2. Автокөліктер атмосфераны ластауын азайту үшін қандай і-шаралар қолданған дұрыс деп ойлайсыңдар? 3. Қышқыл жаңбыр дегеніміз не? Ол табиғатқа қандай зиян келтіреді? |
Оқушылар сабақ тақырыбын болжап, мақсат қояды |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор. Бір сұраққа - 2 балл
|
Кітап |
|
Жаңа сабақ |
ІІІ. Мәтінмен жұмыс. "Бағытталған оқу" әдісі арқылы оқушылар тақырыпты оқып шығады. |
Оқушылар тақырыптан түсінгендерін басқа балалармен бөліседі. |
Ауызша бағалау. Жарайсыңдар!
|
Кітаппен жұмыс
|
|
|
ЖЖ. «Жұптас-ойлан-бөліс» 1-тапсырма. Қазақстанның шығысы мен оңтүстігін қандай таулар қоршап жатқанын естеріңе түсіріңдер. Сендердің тұратын жерлеріңде тау жоталары барма? Бар болса, атын атаңдар. |
Оқушылар кітапты пайдаланып сұраққа жауап табады, сыныппен бөліседі |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Атластағы пайдалы қазбалар картасын пайдаланып қазбалардың орналасқан жерін белгілейді - 2б |
Карта |
|
|
ТЖ. «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі 2- тапсырма Мұхит пен атмосфера, таулы мұздық пен өзен арасындағы су айналымының моделін құрастырыңдар және сипаттаңдар. |
Оқушылар топта кітапты және интернетті пайдаланып постер құрастырады |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Анықтамаларды және интернет ресурстарын пайдаланып, мұнай салалын анықтайды -4б |
Интернет |
|
|
Ж. "Ментальды карта" әдісі. 3 тапсырма Өз беттеріңше "Тамшының саяхаты" атты әңгіме құрастырыңдар. Дәптерлеріңе су айналымының реттілік сызбасын жасаңдар. Су айналымының маңызы неде?
|
Оқушылар жеке интернет көзін пайдаланады. |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: интернет ресурстарын пайдаланып, Қазақстан қандай пайдалы қазбалардың қоры бойынша дүние жүзінде алдыңғы орындарда екенін анықтайды- 2б |
Интернет |
|
Сабақты бекіту (жаңа сабақтар) |
Бекіту 1. Таудың пайда болуына қандай күштер әсер етеді? 2. Қандай себептің әсерінен тау жыныстары үгіледі? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ: Ауызша қолдау Жарайсыңдар |
|
|
Сабақты қорытындылау |
Оқушы рефлексиясы:
|
Оқушылар кері байланыс береді. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
31 тақырыпты оқу, түсінік айту. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өлі табиғаттағы үдерістер. Табиғи үдерістерді модельдеу
Өлі табиғаттағы үдерістер. Табиғи үдерістерді модельдеу
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Женсикбаева Айнур Сырлыбаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6"А", "Ә" |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Өлі табиғаттағы үдерістер. Табиғи үдерістерді модельдеу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.1.1 - өлі табиғатта болып жатқан үдерістерді модельдеу (таудың жасалу, мүжілу үдерістері, табиғатта заттардың айналымы). |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау кретерий |
Өлі табиғатта болып жатқан үдерістерді модельдеу таудың жасалу, мүжілу үдерістері, табиғатта заттардың айналымын анықтай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
І. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабаққа қажетті жағдайды қалыптастыру Өткен сабақты қорытындылау Үйге берілген тақырыптан түсініктерін сұрау
|
Назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасына дайындалу |
Қалыптастырушы бағалау |
Кітап |
|
Үй тапсырмасы |
ІІ. Сұраққа жауап алу
2. Автокөліктер атмосфераны ластауын азайту үшін қандай і-шаралар қолданған дұрыс деп ойлайсыңдар? 3. Қышқыл жаңбыр дегеніміз не? Ол табиғатқа қандай зиян келтіреді? |
Оқушылар сабақ тақырыбын болжап, мақсат қояды |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор. Бір сұраққа - 2 балл
|
Кітап |
|
Жаңа сабақ |
ІІІ. Мәтінмен жұмыс. "Бағытталған оқу" әдісі арқылы оқушылар тақырыпты оқып шығады. |
Оқушылар тақырыптан түсінгендерін басқа балалармен бөліседі. |
Ауызша бағалау. Жарайсыңдар!
|
Кітаппен жұмыс
|
|
|
ЖЖ. «Жұптас-ойлан-бөліс» 1-тапсырма. Қазақстанның шығысы мен оңтүстігін қандай таулар қоршап жатқанын естеріңе түсіріңдер. Сендердің тұратын жерлеріңде тау жоталары барма? Бар болса, атын атаңдар. |
Оқушылар кітапты пайдаланып сұраққа жауап табады, сыныппен бөліседі |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Атластағы пайдалы қазбалар картасын пайдаланып қазбалардың орналасқан жерін белгілейді - 2б |
Карта |
|
|
ТЖ. «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі 2- тапсырма Мұхит пен атмосфера, таулы мұздық пен өзен арасындағы су айналымының моделін құрастырыңдар және сипаттаңдар. |
Оқушылар топта кітапты және интернетті пайдаланып постер құрастырады |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: Анықтамаларды және интернет ресурстарын пайдаланып, мұнай салалын анықтайды -4б |
Интернет |
|
|
Ж. "Ментальды карта" әдісі. 3 тапсырма Өз беттеріңше "Тамшының саяхаты" атты әңгіме құрастырыңдар. Дәптерлеріңе су айналымының реттілік сызбасын жасаңдар. Су айналымының маңызы неде?
|
Оқушылар жеке интернет көзін пайдаланады. |
ҚБ. «Білім заряды» Дескриптор: интернет ресурстарын пайдаланып, Қазақстан қандай пайдалы қазбалардың қоры бойынша дүние жүзінде алдыңғы орындарда екенін анықтайды- 2б |
Интернет |
|
Сабақты бекіту (жаңа сабақтар) |
Бекіту 1. Таудың пайда болуына қандай күштер әсер етеді? 2. Қандай себептің әсерінен тау жыныстары үгіледі? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ: Ауызша қолдау Жарайсыңдар |
|
|
Сабақты қорытындылау |
Оқушы рефлексиясы:
|
Оқушылар кері байланыс береді. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
31 тақырыпты оқу, түсінік айту. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














