Мектеп: С.Нұрмағамбетов атындағы №10 орта мектеп
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті
-
Бөлім:
Олимпиада жеңімпаздары - Қазақстан мақтанышы. М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың»,Ә.Дүйсенбиев
«Күшті болсам мен егер?».
Педагогтің аты-жөні
Токишева Н.Т.
Күні:
17.02.2025 ж.
Сынып: 6 «В»
Қатысушылар саны: 11
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Спорт түрлері
Оқу бағдарламасына сәй-кес оқыту мақсаттары
6.2.4.1. тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру;
6.4.5.5.талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану;
Сабақтың мақсаты:
1. тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап бере алады;
2. талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтардың қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады;
Сабақтың барысы:
|
Сабақ тың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы сыйластық артады. Үй тапсырмасын, алдыңғы білімді тексеру: «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ-жауап, өзара сөйлесу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Ойтүрткі:
1.Қазақстанның қандай спортшыларын білесіңдер? 2.Қандай спорт түрлерін білесіңдер? 3.2012 жылы Лонданда қандай олипиада өтті? 4.Қазақстан спортшылары онда қандай жетістіктерге жетті?
Сабақтың тақырыбы: Спорт түрлері
|
Пән мұғалімімен оқушылар амандасады. Кезекші оқушы жауап береді. Оқушылардың көңіл-күйі көтері-леді, сабаққа назар аударады. « |
ҚБ.Мұғалім бағалауы «Теле-фон жадысы» ар-қылы Оқушылардың көңіл-күйіне және сабаққа дайынды-ғына ынталанды-ру сөздері «Тамаша!», «Жарайсыңдар!» Дескриптор: -Спорт туралы ақпарат айтады – стикер-телефон жадысы |
Суреттер Қима қағаздар Оқулық |
|
|
Оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныс-тырылады.
|
Білім алушылар оқу мақсатымен танысады, бағалау критерийлерін мұғаліммен бірге талдайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Білу және түсіну: Жаңа сөздермен жұмыс Спорт түрлері – виды спорта Қызық- интересный Қиын – трудный Күрес-борьба Ауыр – тяжелый Жеңіл-легкий Дескриптор: - жаңа сөздерді айтады, - сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. - аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Оқылым. Айтылым. «Спираль» әдісі. Мәтінді оқу, жоспар құру,сұрақтар құру. Дескриптор:
- жоспар құрады, -сұрақтар құрады. Грамматикалық тақырыбы:Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтар. Ережемен танысу. Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтар:біресе,кейде,болмаса,әлде,немесе,яки,не, мейлі,бір. Мысалы:Біресе ол жүгіреді,біресе мен жүгіремін.Ол бос уақытында газет не кітап оқиды.Кітапты кейде ол оқиды,кейде мен оқимын. Қолдану. Жазылым. Жеке жұмыс. 121-бет, 5-тапсырма. Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып,сөйлемдер құраңдар. Мен дүйсенбі күні театрға не сабаққа барамын. .... ... немесе … …? … … болмаса … …! … … я … … . … … яки … …? Дескриптор: - ережемен танысады, түсінеді. - Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып, сөйлемдер құрап жазады. - сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Оқылым.120-бет,2-тапсырма. Мәтін мазмұнын ашатындай постер қорғайды. 3-тапсырма Жеке жұмыс. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Ж «Спираль» әдісі арқылы мәтінді оқиды, жоспар, сұрақтар құрады. Ережемен танысады, түсінеді. Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып, сөйлемдер құрап жазады. Сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Мәтінді оқиды,баға береді,постер қорғайды,сипаттайды,мазмұнын ашады,пікірін айтады. Айтылым. Мәтін бойынша кестені толтырады. Өздері білетін спорт түрлерімен толықтырады. |
ҚБ. Мұғалімнің бағалауы «Телефон жады-сы» арқылы топ-тық, жұптық, жеке бағалайды. Дескриптор: - жаңа сөздерді түсінеді, айтады, - жоспар құрады, - сұрақтар құрады. ҚБ. Өзара бағалау Дескриптор: -Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып,сөйлемдер құрап жазады, -Сөйлемде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Дескриптор -Мәтінді оқиды -Баға береді -Постер қорғайды -Сипаттайды -Мазмұнын ашады -Пікірін айтады
|
Интербелсенді тақта Кесте Сызба Суреттер Түрлі түсті қарындаштар Постер
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «СМС» әдісі арқылы: Бүгін сабақта қай тапсырма бойынша белсенділік таныттың? Қайсысы түсініксіз болды? Неліктен? Қай оқушыға жоғары баға беруге болады? |
Оқушылар стикер параққа бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгенін жазып, батареяның деңгейіне қарай жапсырады. |
Оқушылар балл бойынша өз-өздерін бағалайды. |
|
|
Үйге тапсырма |
«Спорт – денсаулық кепілі» тақырыбында эссе жазу (90 сөз)
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Олимпиада жеңімпаздары
Олимпиада жеңімпаздары
Мектеп: С.Нұрмағамбетов атындағы №10 орта мектеп
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті
-
Бөлім:
Олимпиада жеңімпаздары - Қазақстан мақтанышы. М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың»,Ә.Дүйсенбиев
«Күшті болсам мен егер?».
Педагогтің аты-жөні
Токишева Н.Т.
Күні:
17.02.2025 ж.
Сынып: 6 «В»
Қатысушылар саны: 11
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Спорт түрлері
Оқу бағдарламасына сәй-кес оқыту мақсаттары
6.2.4.1. тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру;
6.4.5.5.талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану;
Сабақтың мақсаты:
1. тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап бере алады;
2. талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтардың қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады;
Сабақтың барысы:
|
Сабақ тың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы сыйластық артады. Үй тапсырмасын, алдыңғы білімді тексеру: «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ-жауап, өзара сөйлесу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Ойтүрткі:
1.Қазақстанның қандай спортшыларын білесіңдер? 2.Қандай спорт түрлерін білесіңдер? 3.2012 жылы Лонданда қандай олипиада өтті? 4.Қазақстан спортшылары онда қандай жетістіктерге жетті?
Сабақтың тақырыбы: Спорт түрлері
|
Пән мұғалімімен оқушылар амандасады. Кезекші оқушы жауап береді. Оқушылардың көңіл-күйі көтері-леді, сабаққа назар аударады. « |
ҚБ.Мұғалім бағалауы «Теле-фон жадысы» ар-қылы Оқушылардың көңіл-күйіне және сабаққа дайынды-ғына ынталанды-ру сөздері «Тамаша!», «Жарайсыңдар!» Дескриптор: -Спорт туралы ақпарат айтады – стикер-телефон жадысы |
Суреттер Қима қағаздар Оқулық |
|
|
Оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныс-тырылады.
|
Білім алушылар оқу мақсатымен танысады, бағалау критерийлерін мұғаліммен бірге талдайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Білу және түсіну: Жаңа сөздермен жұмыс Спорт түрлері – виды спорта Қызық- интересный Қиын – трудный Күрес-борьба Ауыр – тяжелый Жеңіл-легкий Дескриптор: - жаңа сөздерді айтады, - сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. - аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Оқылым. Айтылым. «Спираль» әдісі. Мәтінді оқу, жоспар құру,сұрақтар құру. Дескриптор:
- жоспар құрады, -сұрақтар құрады. Грамматикалық тақырыбы:Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтар. Ережемен танысу. Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтар:біресе,кейде,болмаса,әлде,немесе,яки,не, мейлі,бір. Мысалы:Біресе ол жүгіреді,біресе мен жүгіремін.Ол бос уақытында газет не кітап оқиды.Кітапты кейде ол оқиды,кейде мен оқимын. Қолдану. Жазылым. Жеке жұмыс. 121-бет, 5-тапсырма. Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып,сөйлемдер құраңдар. Мен дүйсенбі күні театрға не сабаққа барамын. .... ... немесе … …? … … болмаса … …! … … я … … . … … яки … …? Дескриптор: - ережемен танысады, түсінеді. - Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып, сөйлемдер құрап жазады. - сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Оқылым.120-бет,2-тапсырма. Мәтін мазмұнын ашатындай постер қорғайды. 3-тапсырма Жеке жұмыс. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Ж «Спираль» әдісі арқылы мәтінді оқиды, жоспар, сұрақтар құрады. Ережемен танысады, түсінеді. Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып, сөйлемдер құрап жазады. Сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Мәтінді оқиды,баға береді,постер қорғайды,сипаттайды,мазмұнын ашады,пікірін айтады. Айтылым. Мәтін бойынша кестені толтырады. Өздері білетін спорт түрлерімен толықтырады. |
ҚБ. Мұғалімнің бағалауы «Телефон жады-сы» арқылы топ-тық, жұптық, жеке бағалайды. Дескриптор: - жаңа сөздерді түсінеді, айтады, - жоспар құрады, - сұрақтар құрады. ҚБ. Өзара бағалау Дескриптор: -Талғаулықты мәнді білдіретін жалғаулықтарды қатыстырып,сөйлемдер құрап жазады, -Сөйлемде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады. Дескриптор -Мәтінді оқиды -Баға береді -Постер қорғайды -Сипаттайды -Мазмұнын ашады -Пікірін айтады
|
Интербелсенді тақта Кесте Сызба Суреттер Түрлі түсті қарындаштар Постер
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «СМС» әдісі арқылы: Бүгін сабақта қай тапсырма бойынша белсенділік таныттың? Қайсысы түсініксіз болды? Неліктен? Қай оқушыға жоғары баға беруге болады? |
Оқушылар стикер параққа бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгенін жазып, батареяның деңгейіне қарай жапсырады. |
Оқушылар балл бойынша өз-өздерін бағалайды. |
|
|
Үйге тапсырма |
«Спорт – денсаулық кепілі» тақырыбында эссе жазу (90 сөз)
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
аңа
сөздерді айтады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын
мұғалімнің көмегімен айтып
шығады.












