|
Тақырыбы: Олимпиада ойындары |
Мектебі Новоалександров орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні, айы:09.01. 4-3-5-сабақ |
Мұғалімнің аты-жөні: Тажитдинова Г.М |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну, және оған сәйкес дұрыс әрекет (қимыл, ым, мен ишара ны қолдану, іс-әрекет жасау) 1.2.3.1Сұбаттасушының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.2.1Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.4.1.1. Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Спорт түрлерін,олимпиада ойындарын айта алады, спортқа қатысты сөздерді орынды қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сұрақ қою үлгілерін қолдана алады, сұрақтарға дұрыс жауап бере алады, сөйлесу жағдаятында өзін еркін сезінеді. . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: Сөздермен сипаттай алады, сабақта үйренген сөйлеу үлгілерін өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы (2-5 мин) |
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың жағымды басталуына ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-40 мин) |
І кезең (5-7 мин) а) ұйымдастыру сәтін өткізу (Оқушыларды түгендеп, бүгінгі күннің сабақ тақырыбын таныстырып, жұмыс дәптерлері ұсынылады) б) үй тапсырмасын тексеру, в) жаңа тақырыпты меңгеруге арналған үй тапсырмаларын тексеру үшін төмендегі сұрақтарға жауап алу: «Көпір» тапсырмалары
Ж: олимпиада сөзі греция елінен енген.
Ж: Бірінші олимпиада грецияның Олимп тауында өткізілді.
Ж: Олимпиаданың екі түрі бар. Қысқы олимпиада және жазғы олимпиада.
Ж: Тәуелсіздігімізді алғаннан кейін 1996 жылдан бастап олимпиадаға қатысып келеміз. ІІ кезең (10 мин) «Білу» тапсырмалары 1.Бос орынға қажетті өрнектерді жаз:
«Түсіну» тапсырмалары
Ж: Спортшылар дайындалып жаңа рекордтар жасау үшін.
Ж: Себебі шет елдерге шығуға шектеу қойылды.
«Талдау» тапсырмалары
Айырмашылығы: Кеңес Одағы дәуіріндегі олимпиада жеңімпаздарымыз өте аз болса, егемендігімізге қол жеткізгелі жетістігіміз артып келеді. 3.Үлкен жетістіктерге қалай қол жеткізуге болады? Үнемі үзіліссіз дайындық пен олимпиада ойындарына қатысуға мүмкіндік алған жағдайда.
|
Оқулық
спорт суреті
А4 форматтағы ақ қағаздар, қары
№2 жұмыс дәптері
Қосымша тапсырма: 2.1. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
(Қ) Сабақты қорытындылау барысындамұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық, әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
(Ө)Баға беру:
Ж: Қазақстан экономикасы қарқынды дамыса болашақта олимпиада ойындары елімізде өткізіледі. Ол үшін бүгінгі таңда негіз бар ма? Ойыңды жалғастыр: Бүгінгі таңда Қазақстанда «Қысқы Азияда 2010» ойындары өткізілгеннен кейін тәжірибеміз бар және олимпиадалық ойындардың жеңімпаздары жылма жыл көбеюде. 2.Олимпиада ойындарының күрес, гимнастика, судағы футбол, жүгіру, көркем гимнастика түрлерінен болашақта біздің спортшылар орын ала ма? Өз пікіріңді дәлелде. Егер үлкен дайындықпен барса алады деп ойлаймын, себебі біздің мемлекетімізде спортпен жаттығуғ,а барлық жағдайлар жасалған. Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Олимпиада ойындары" ашық сабақ
"Олимпиада ойындары" ашық сабақ
|
Тақырыбы: Олимпиада ойындары |
Мектебі Новоалександров орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні, айы:09.01. 4-3-5-сабақ |
Мұғалімнің аты-жөні: Тажитдинова Г.М |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну, және оған сәйкес дұрыс әрекет (қимыл, ым, мен ишара ны қолдану, іс-әрекет жасау) 1.2.3.1Сұбаттасушының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.2.1Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.4.1.1. Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Спорт түрлерін,олимпиада ойындарын айта алады, спортқа қатысты сөздерді орынды қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сұрақ қою үлгілерін қолдана алады, сұрақтарға дұрыс жауап бере алады, сөйлесу жағдаятында өзін еркін сезінеді. . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: Сөздермен сипаттай алады, сабақта үйренген сөйлеу үлгілерін өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы (2-5 мин) |
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың жағымды басталуына ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-40 мин) |
І кезең (5-7 мин) а) ұйымдастыру сәтін өткізу (Оқушыларды түгендеп, бүгінгі күннің сабақ тақырыбын таныстырып, жұмыс дәптерлері ұсынылады) б) үй тапсырмасын тексеру, в) жаңа тақырыпты меңгеруге арналған үй тапсырмаларын тексеру үшін төмендегі сұрақтарға жауап алу: «Көпір» тапсырмалары
Ж: олимпиада сөзі греция елінен енген.
Ж: Бірінші олимпиада грецияның Олимп тауында өткізілді.
Ж: Олимпиаданың екі түрі бар. Қысқы олимпиада және жазғы олимпиада.
Ж: Тәуелсіздігімізді алғаннан кейін 1996 жылдан бастап олимпиадаға қатысып келеміз. ІІ кезең (10 мин) «Білу» тапсырмалары 1.Бос орынға қажетті өрнектерді жаз:
«Түсіну» тапсырмалары
Ж: Спортшылар дайындалып жаңа рекордтар жасау үшін.
Ж: Себебі шет елдерге шығуға шектеу қойылды.
«Талдау» тапсырмалары
Айырмашылығы: Кеңес Одағы дәуіріндегі олимпиада жеңімпаздарымыз өте аз болса, егемендігімізге қол жеткізгелі жетістігіміз артып келеді. 3.Үлкен жетістіктерге қалай қол жеткізуге болады? Үнемі үзіліссіз дайындық пен олимпиада ойындарына қатысуға мүмкіндік алған жағдайда.
|
Оқулық
спорт суреті
А4 форматтағы ақ қағаздар, қары
№2 жұмыс дәптері
Қосымша тапсырма: 2.1. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
(Қ) Сабақты қорытындылау барысындамұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық, әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
(Ө)Баға беру:
Ж: Қазақстан экономикасы қарқынды дамыса болашақта олимпиада ойындары елімізде өткізіледі. Ол үшін бүгінгі таңда негіз бар ма? Ойыңды жалғастыр: Бүгінгі таңда Қазақстанда «Қысқы Азияда 2010» ойындары өткізілгеннен кейін тәжірибеміз бар және олимпиадалық ойындардың жеңімпаздары жылма жыл көбеюде. 2.Олимпиада ойындарының күрес, гимнастика, судағы футбол, жүгіру, көркем гимнастика түрлерінен болашақта біздің спортшылар орын ала ма? Өз пікіріңді дәлелде. Егер үлкен дайындықпен барса алады деп ойлаймын, себебі біздің мемлекетімізде спортпен жаттығуғ,а барлық жағдайлар жасалған. Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













