Сабақ №3 Өлкенің табиғи ерекшеліктері
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні : Иманова Лайла Тлебалдинова |
|
|
Күні: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Өлкенің табиғи ерекшеліктері |
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи ресурстар мен жер бедерін сипаттауға үйрету |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Заряд алу» тренингісін өткізеді. Оқушылар шеңбер болып тұрады, алақандарын ұстап бірінші екіншісіне бір рет қысып сигнал бредеі екіншісі үшіншісіне екі рет, үшіншісі келесіне төрет солай кете береді. Соңында алғашқы біріншісі қанша заряд алғанын айтады 2. «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша қайталау жасайды. Өткен сабақ бойынша сұрақтар. ҚБ: «Нысан» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
|
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау |
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Сұрақтар:
Оқушылар ауызша жауап береді. III. Теориялық бөлім (10 минут) Табиғи ерекшеліктерге не жатады?
Маңызы:
IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Сипатта (жеке жұмыс) 6–8 сөйлеммен жазыңыз:
2-тапсырма: Кесте толтыру (топтық жұмыс)
3-тапсырма: Салыстыру «Біздің өңір мен орманды аймақтың айырмашылығы» 3 айырмашылық жазыңыз:
4-тапсырма: Табиғат пен адам Сұраққа жауап бер:
3 дәлел келтір. 5-тапсырма: Экологиялық ойлау «Егер табиғатқа зиян келсе не болады?» Оқушылар:
V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері:
VI. Рефлексия (5 минут)
«Мен бүгін білдім…» |
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Ш әдісі
Жапырақтр әдісі
Смайликпен бағалау
Бағдаршам әдіс
Смайликпен бағалау
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өлкенің тарихи ескерткіштері
Өлкенің тарихи ескерткіштері
Сабақ №3 Өлкенің табиғи ерекшеліктері
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні : Иманова Лайла Тлебалдинова |
|
|
Күні: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Өлкенің табиғи ерекшеліктері |
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи ресурстар мен жер бедерін сипаттауға үйрету |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Заряд алу» тренингісін өткізеді. Оқушылар шеңбер болып тұрады, алақандарын ұстап бірінші екіншісіне бір рет қысып сигнал бредеі екіншісі үшіншісіне екі рет, үшіншісі келесіне төрет солай кете береді. Соңында алғашқы біріншісі қанша заряд алғанын айтады 2. «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша қайталау жасайды. Өткен сабақ бойынша сұрақтар. ҚБ: «Нысан» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
|
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау |
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Сұрақтар:
Оқушылар ауызша жауап береді. III. Теориялық бөлім (10 минут) Табиғи ерекшеліктерге не жатады?
Маңызы:
IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Сипатта (жеке жұмыс) 6–8 сөйлеммен жазыңыз:
2-тапсырма: Кесте толтыру (топтық жұмыс)
3-тапсырма: Салыстыру «Біздің өңір мен орманды аймақтың айырмашылығы» 3 айырмашылық жазыңыз:
4-тапсырма: Табиғат пен адам Сұраққа жауап бер:
3 дәлел келтір. 5-тапсырма: Экологиялық ойлау «Егер табиғатқа зиян келсе не болады?» Оқушылар:
V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері:
VI. Рефлексия (5 минут)
«Мен бүгін білдім…» |
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Ш әдісі
Жапырақтр әдісі
Смайликпен бағалау
Бағдаршам әдіс
Смайликпен бағалау
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
6. Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
шағым қалдыра аласыз



арлар




















