Пәні :Математика 27-сабақҰзақ мерзімді жоспар бөлімі: Шамалар және олардың өлшем бірліктері Күні: Сынып: | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: Өлшеу құралдары. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.3.3** - шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг,ц)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыружәне амалдар орындау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Шамаларды және өлшем бірліктерін ажырата алады. Оқушылардың басым бөлігі: Өлшем бірліктерін салыстырады және амалдар орындайды.Кейбір оқушылар: Өлшем бірліктеріне берілген есептер дің мәндерін анықтай алады және түрлендіре алады. |
Жетістік критерийлері | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады |
Тілдік мақсаттар | өлшеу, түрлендіру, салыстыру, нақтыбіріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында…Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады. |
Құндылықтарды дамыту | Еңбек және шығармашылық жұмыстарын дамыту. |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану пәнімен байланысты |
АКТ қолдану дағдылары | АКТ, Дүниетану пәнімен байланысты |
Бастапқы білім | Жай есептер шығару жолынжәне өлшем бірліктерін біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы3-минут | І Ұйымдастыру бөлімі. Психологиялық дайындықТоптарға бөлу. «Килограмм», «Метр», «Литр» | Қағаз қиын- дылары |
Жаңа білім10 минут
Сабақтың ортасы 10-минут
Сергіту сәті
Сабақтың соңы 10-минут
| «Өз жұбыңды тап» ойыныОқушыларға шамалар жазылған әр түрлі қима қағаздар таратылады. Әр оқушы өз жазуына сәйкес жұпты табуы керек.1дм 10см 7 дм 70 см1 м 100 см 80 дм 8 м 1 м 10 дм 5 м 50 дм 1кг 1000мг 9 дм 1 см 91 см 1-тапсырма: Топтық жұмыс.Дескриптор:1.Өлшеу құралдарын не үшін қолданатынын біледі.2. Өлшеу құралдарының өлшем бірліктерін айтады.Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық»3-тапсырма: «Кім жылдам» ойыны. Сұрақ-жауап.Сағаттың қандай тілдрі бар? Олар қалай аталады? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?
Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Неше минут өтті?Дескриптор:1.Сағат тілдерін ажыратады. 2.Берілген уақыт өлшемін (сағат,минут)нақты айтады.5- тапсырма.Ж.Ж. «Зертте».1-топ. Әлия мен Сырымның салмағы қанша? (77кг)2-топ. Санжардың салмағы қанша? (41кг) 3-топ. Ең ауыры кім? (Сырым).Шарты: Шарты:Әлия-34кг ?кг Маржан-36кг 77кгСырым-43кг Санжар-?кгШешуі:34+43=77(кг) Шешуі:77-36=41(кг)Жауабы: 77кг Жауабы:Санжар 41кгДескриптор:1.Зерттеу жұмысын орындайды. 2. Мәліметтерді пайдаланып есептер құрастырады. |
Карточкалар
Оқулықпен жұмыс
Видео жазба дағы би Сұрақ-жауап
Кесте
ОқулықДәптермен жұмыс
|
Сабақты бекіту5 минут | Қорытынды. Не үйреніп,не білдік?Сабақта не қызық болды?Қандай қиындықтар кездесті?Не маңызды болды деп ойлайсыңдар?Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау |
|
Үйге тапсырма: 2-тапсырма. 60 бет2-мин |
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғары оқушылар ға тапсырманы күрделен діруді қалай жоспарлай сыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз?
| Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
Деңгейлік тапсырма лар беруА:Амалдарды орында. 60сағ +8сағ 30мин+6мин8сағ+60сағ 6мин+30мин68сағ-8сағ 36мин-6мин68сағ-60сағ 36мин-30минВ: Өлшем бірліктерін салыс тыр және амалдар орында.С: Шамалар және өлшем бірліктерін ажырат. | «Жақсы!, жарайсың!, өте жақсы!»
| Денсаулыққа пайдалы қимылдар жасату |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспары ма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |