«А/Ш механикаландыру,электрлендіру Бекітемін
және талшықты материалдарды өңдеу Басшының оқу ісі
технологиясы»кафедрасы мәжілісінде қаралып,
мақұлданды. жөніндегі орынбасары:
Хаттама № ___ « »_____ ______ж. ________Б.Сейдахметов
Кафедра меңгерушісі:_____ Н.Мырзахметов
Ф-Е-10/5.4
№ сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім |
Колледж: Мақтаарал аграрлық колледжі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Кошкинбаева.Л |
||||
|
Топ: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өлшеуіш тоқ трансформатор жұмысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1. Өлшеуіш тоқ трансформаторының қызметін меңгеру. 2. Қосалқы станцияларда тоқ трансформаторының маңыздылығын білу. 3. Болашақ маман ретінде өз ой пікірлерін жеткізу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Білім алушыларға өлшеуіш тоқ трансформаторын жұмысын, тоқ трансформаторларының электр энергиясы саласында маңыздылығын, комутациялық аппарат ретінде жұмыс істеу ерекшеліктерін түсіндіру. |
||||
|
Бағалау критерийі |
1. Өлшеуіш тоқ трансформаторының жұмысын біледі. 2. Өлшеуіш тоқ трансформаторының құрылысын түсінеді. 3. Электр сұлбаларында өлшеуіш тоқ трансформаторын оқиды. 4. Өлшеуіш тоқ трансформаторының негізгі атқаратын қызметін айқындайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысындағы primary winding,secondary winding, radiator, тhermosyphon filter, tank, input, voltage measuring transformers, сurrent-measuring transformers сөздерін қолданысқа енгізу арқылы студенттердің сөздік қорын молайту. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылықтар: патриотизм,отансүйгіштік |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Электротехниканың теориялық негіздері. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, макеттер, таратпалы материалдар, электр құрылғысы, презентация және бейне ролик т.б. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған уақыты |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелер) |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут 20минут |
Сәлемдесу. Дәрісхана тазалығына назар аудару, білім алушылармен сәлемдесу, қатысымын түгелдеу, сабаққа даярлығын тексеру және назарын сабаққа аудару. Критериалды бағалау. (оқушылар өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, топтық бағалауда оқу үдерісінің белсенді қатысушысы бола алады) Білім алушыларды «Трансформатордың құрылысы мен жұмыс істеу принципі» тақырыбы бойынша үй тапсырмасын тексеру. Сұрақ жауап. 1. Трансформатордың кім ойлап тапты? 2. Трансформаторлардың қызметі? 3. Трансформатор құрылысы атап беріңіз? 4. Трансформатор орамдары ? 5. Трансформатор магнитөткізгіштігінің қызметі? 6. Автотрансформатор қызметі? 7. Трансформатордың паралель жұмысқа қосу? 8. Трансформатордың қысқа тұйықталу режимі? 9. Трансформатордың қалыпты жұмыс режимі? 10. Трансформатордың бос жұмыс режимі? |
Слайд1,2,3
|
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут 25 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Білім алушыларға жаңа оқу сабағының тақырыбын, мақсатын хабарлау және назарларын сабаққа аударту. Жаңа тақырыпты түсіндіру жоспары: 1. Видео ролик 2. «Миға шабуыл» әдісі Жаңа сабақ бастар алдында осы әдіс бойынша видео ролик қою арқылы сабақтың тақырыбын ашады.
Өлшеуіш тоқ трансформаторын қорғау Жаңа материалды бекіту Жаңа тақырыпты және іс-әрекет тәсілдерін меңгерудің толықтығы мен саналығын тексеру.
Тапсырма шарты: - топ білім алушылары тапсырма сұрақтар легі бойынша сұрақтарға жауап береді. 2. «Глосарий» жеке жұмыс. Тапсырма шарты: -жаңа тақырып бойынша сөздіктерді, үш тілде жазу, оқу. |
Слаид 4 Таратпа қағаз
А3 маркер
Слаид 7 |
|||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Сабақ соңындағы білім алушылардың рефлексиясы. «Бес саусақ» әдісі Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына кері байланыс жазады: 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек»- бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақ маған ұнадыма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек»-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? Үйге тапсырма:Үй тапсырмасын беру және оның орындалу тәсілдерін түсіндіру. Қолданылатын әдебиет: О.П. Живаева, А.Т. Желдикбаева. Жарықтандырғыш техника және жарықтандыру. Алматы – 2017ж. 26-40 беттер. |
Слаид 8 |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||
|
|
|||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Әдістерді кеңінен қолдану арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын оятатындығын |
|||||
|
|
|||||
Әдістемелік кабинет меңгерушісі:
Кафедра меңгерушісі:
Педагог:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өлшеуіш тоқ трансформатор жұмысы
Өлшеуіш тоқ трансформатор жұмысы
«А/Ш механикаландыру,электрлендіру Бекітемін
және талшықты материалдарды өңдеу Басшының оқу ісі
технологиясы»кафедрасы мәжілісінде қаралып,
мақұлданды. жөніндегі орынбасары:
Хаттама № ___ « »_____ ______ж. ________Б.Сейдахметов
Кафедра меңгерушісі:_____ Н.Мырзахметов
Ф-Е-10/5.4
№ сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім |
Колледж: Мақтаарал аграрлық колледжі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Кошкинбаева.Л |
||||
|
Топ: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өлшеуіш тоқ трансформатор жұмысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1. Өлшеуіш тоқ трансформаторының қызметін меңгеру. 2. Қосалқы станцияларда тоқ трансформаторының маңыздылығын білу. 3. Болашақ маман ретінде өз ой пікірлерін жеткізу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Білім алушыларға өлшеуіш тоқ трансформаторын жұмысын, тоқ трансформаторларының электр энергиясы саласында маңыздылығын, комутациялық аппарат ретінде жұмыс істеу ерекшеліктерін түсіндіру. |
||||
|
Бағалау критерийі |
1. Өлшеуіш тоқ трансформаторының жұмысын біледі. 2. Өлшеуіш тоқ трансформаторының құрылысын түсінеді. 3. Электр сұлбаларында өлшеуіш тоқ трансформаторын оқиды. 4. Өлшеуіш тоқ трансформаторының негізгі атқаратын қызметін айқындайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысындағы primary winding,secondary winding, radiator, тhermosyphon filter, tank, input, voltage measuring transformers, сurrent-measuring transformers сөздерін қолданысқа енгізу арқылы студенттердің сөздік қорын молайту. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құндылықтар: патриотизм,отансүйгіштік |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Электротехниканың теориялық негіздері. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, макеттер, таратпалы материалдар, электр құрылғысы, презентация және бейне ролик т.б. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған уақыты |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелер) |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут 20минут |
Сәлемдесу. Дәрісхана тазалығына назар аудару, білім алушылармен сәлемдесу, қатысымын түгелдеу, сабаққа даярлығын тексеру және назарын сабаққа аудару. Критериалды бағалау. (оқушылар өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, топтық бағалауда оқу үдерісінің белсенді қатысушысы бола алады) Білім алушыларды «Трансформатордың құрылысы мен жұмыс істеу принципі» тақырыбы бойынша үй тапсырмасын тексеру. Сұрақ жауап. 1. Трансформатордың кім ойлап тапты? 2. Трансформаторлардың қызметі? 3. Трансформатор құрылысы атап беріңіз? 4. Трансформатор орамдары ? 5. Трансформатор магнитөткізгіштігінің қызметі? 6. Автотрансформатор қызметі? 7. Трансформатордың паралель жұмысқа қосу? 8. Трансформатордың қысқа тұйықталу режимі? 9. Трансформатордың қалыпты жұмыс режимі? 10. Трансформатордың бос жұмыс режимі? |
Слайд1,2,3
|
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут 25 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Білім алушыларға жаңа оқу сабағының тақырыбын, мақсатын хабарлау және назарларын сабаққа аударту. Жаңа тақырыпты түсіндіру жоспары: 1. Видео ролик 2. «Миға шабуыл» әдісі Жаңа сабақ бастар алдында осы әдіс бойынша видео ролик қою арқылы сабақтың тақырыбын ашады.
Өлшеуіш тоқ трансформаторын қорғау Жаңа материалды бекіту Жаңа тақырыпты және іс-әрекет тәсілдерін меңгерудің толықтығы мен саналығын тексеру.
Тапсырма шарты: - топ білім алушылары тапсырма сұрақтар легі бойынша сұрақтарға жауап береді. 2. «Глосарий» жеке жұмыс. Тапсырма шарты: -жаңа тақырып бойынша сөздіктерді, үш тілде жазу, оқу. |
Слаид 4 Таратпа қағаз
А3 маркер
Слаид 7 |
|||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Сабақ соңындағы білім алушылардың рефлексиясы. «Бес саусақ» әдісі Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына кері байланыс жазады: 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек»- бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақ маған ұнадыма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек»-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? Үйге тапсырма:Үй тапсырмасын беру және оның орындалу тәсілдерін түсіндіру. Қолданылатын әдебиет: О.П. Живаева, А.Т. Желдикбаева. Жарықтандырғыш техника және жарықтандыру. Алматы – 2017ж. 26-40 беттер. |
Слаид 8 |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||
|
|
|||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Әдістерді кеңінен қолдану арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын оятатындығын |
|||||
|
|
|||||
Әдістемелік кабинет меңгерушісі:
Кафедра меңгерушісі:
Педагог:
шағым қалдыра аласыз













