|
Сынып: 3«А» |
Қатысқандар саны: 19 Мұғалім:Ы.Жұманазарова |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сезім мүшелері. |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушыларға сезім мүшелерінің түрлері ,олардың қызметі,ауру түрлері,оларды болдырмау жолы, күте білу жолдарын ұғындыру. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Сезім мүшелерін ажырата алады. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен өз ойын көпшілігі дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсініп,сезім мүшелерінің қызметтерін ажырата алады.. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды тазалыққа,ұқыптылыққа,тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі , музыка, бейнелеу |
||||||||||||||||||||||
|
Ноутбук қолдану дағдылары |
. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Күз, осень, autumn Көз, глаз, eyes |
||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу |
Үш тілде санау арқылытопқа бөлу. Бір два thri |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Айналаға алақанмен, Қызығушылықты ояту
Үй тапсырмасын пысықтау 1 – жұмыс « Иә, жоқ» әдісі
арқылы |
Шаттық шеңбері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
Негізгі бөлім
Топтарға тапсырма үлестіру
|
№1 Тыңдалым жұмбақ шешу 32- мықты Қаз-қатар болып шықты 16-сы үсті, 16-сы асты (Тіс) Ти- десем тимейді Тиме десем тиеді (Ерін) Қызыл тілім қарап тұр Аузы басын жалап тұр. (Тіл)
Балалар, көздеріңді жұмыңдар, не көріп отырмыз.
Алдарыңда тұрған тарелькадан дәм алыңыздар. (Алма, мандарин, пияз не сездіңдер? әрбір заттың дәмі әр түрлі (ащы, тұщы, тұзды)).
Қолдарыңды алдарыңа қойыңдар, көз жұмылады. Не сездіңдер? (Ыссыны, қатты, жұмсақ заттарды теріге тигіземіз) Тері- адамның барлық денесін қаптап тұр. Ол үнемі таза болу керек. Аптасына бір рет жуыну керек.
Оқулықпен жұмыс: Тіл, тері, мүрын тақырыбы оқылады. (Оқушыларды тізбектей оқыту). 1-топ Сезім мүшелері 2-топ Сезім мүшелерін қалай күту керек? 3-топ Сарамандық жұмыс Сезім мүшелерін қалай күту керек?
Ауру түрлері
Соқыр, Бұлақ ағу, Суық тию, Теріскен шығу, Қотыр, көз ауру, суық тию, бітіп қалу, ұшық. Қышыма, теріскен. керең. Гаймарит үсу,кую, теміреткі,
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
|||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Мынау – менің жүрегім, |
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
|||||||||||||||||||||
|
Қызықты тапсырма 10 минут
Аяқталуы 5 минут |
Ә Екі көзім шырағым. Көзің ауырса, қолыңды тый. рбір жаңылтпашты мұқият тыңдап қай мүшеге байланысты, сол бойынша адамның бас бөлігінде орналасқан мүшелерді бейнелеу.
Аз сөйлеп, көп тыңда. 100- рет естігенше, 1- рет көрген жақсы.
1. Өнер алды қызыл тіл. 2. Айтылған сөз, атылған оқ. 3. Сөзі аздың, ісі саз.
- Сен адам болсаң, мұрнымды кесіп берейін.
|
Оқулық, дәптерлер.
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Бас бармақтар
|
|||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Балалардың ертегі әлемі жөнінде түсініктері кеңейді. Өзінің салған жұмысының нәтижесін әңгімелей айта білді. |
|
|||||||||||||||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өлшеулер мен есептеулердің дəлдігі. Үлкен жəне кіші сандарды ықшамдап жазу.
Өлшеулер мен есептеулердің дəлдігі. Үлкен жəне кіші сандарды ықшамдап жазу.
|
Сынып: 3«А» |
Қатысқандар саны: 19 Мұғалім:Ы.Жұманазарова |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сезім мүшелері. |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Оқушыларға сезім мүшелерінің түрлері ,олардың қызметі,ауру түрлері,оларды болдырмау жолы, күте білу жолдарын ұғындыру. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Сезім мүшелерін ажырата алады. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен өз ойын көпшілігі дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсініп,сезім мүшелерінің қызметтерін ажырата алады.. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды тазалыққа,ұқыптылыққа,тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі , музыка, бейнелеу |
||||||||||||||||||||||
|
Ноутбук қолдану дағдылары |
. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Күз, осень, autumn Көз, глаз, eyes |
||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу |
Үш тілде санау арқылытопқа бөлу. Бір два thri |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Айналаға алақанмен, Қызығушылықты ояту
Үй тапсырмасын пысықтау 1 – жұмыс « Иә, жоқ» әдісі
арқылы |
Шаттық шеңбері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
Негізгі бөлім
Топтарға тапсырма үлестіру
|
№1 Тыңдалым жұмбақ шешу 32- мықты Қаз-қатар болып шықты 16-сы үсті, 16-сы асты (Тіс) Ти- десем тимейді Тиме десем тиеді (Ерін) Қызыл тілім қарап тұр Аузы басын жалап тұр. (Тіл)
Балалар, көздеріңді жұмыңдар, не көріп отырмыз.
Алдарыңда тұрған тарелькадан дәм алыңыздар. (Алма, мандарин, пияз не сездіңдер? әрбір заттың дәмі әр түрлі (ащы, тұщы, тұзды)).
Қолдарыңды алдарыңа қойыңдар, көз жұмылады. Не сездіңдер? (Ыссыны, қатты, жұмсақ заттарды теріге тигіземіз) Тері- адамның барлық денесін қаптап тұр. Ол үнемі таза болу керек. Аптасына бір рет жуыну керек.
Оқулықпен жұмыс: Тіл, тері, мүрын тақырыбы оқылады. (Оқушыларды тізбектей оқыту). 1-топ Сезім мүшелері 2-топ Сезім мүшелерін қалай күту керек? 3-топ Сарамандық жұмыс Сезім мүшелерін қалай күту керек?
Ауру түрлері
Соқыр, Бұлақ ағу, Суық тию, Теріскен шығу, Қотыр, көз ауру, суық тию, бітіп қалу, ұшық. Қышыма, теріскен. керең. Гаймарит үсу,кую, теміреткі,
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
|||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Мынау – менің жүрегім, |
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
|||||||||||||||||||||
|
Қызықты тапсырма 10 минут
Аяқталуы 5 минут |
Ә Екі көзім шырағым. Көзің ауырса, қолыңды тый. рбір жаңылтпашты мұқият тыңдап қай мүшеге байланысты, сол бойынша адамның бас бөлігінде орналасқан мүшелерді бейнелеу.
Аз сөйлеп, көп тыңда. 100- рет естігенше, 1- рет көрген жақсы.
1. Өнер алды қызыл тіл. 2. Айтылған сөз, атылған оқ. 3. Сөзі аздың, ісі саз.
- Сен адам болсаң, мұрнымды кесіп берейін.
|
Оқулық, дәптерлер.
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Бас бармақтар
|
|||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Балалардың ертегі әлемі жөнінде түсініктері кеңейді. Өзінің салған жұмысының нәтижесін әңгімелей айта білді. |
|
|||||||||||||||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі:
шағым қалдыра аласыз














