САБАҚ:ОмонимБоксшы | Мектеп: М.Қаналиев |
Күні:17.01.2018ж | Мұғалімнің есімі:Г.С Сагынгалиева |
СЫНЫП: 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқумақсаты | 2.1.2.1 Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтінннің мазмұнын болжау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Берілген тапсыриалар бойынша ой қорыта алады |
Алдыңғы бөлім | Омоним сөздер |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Әдебиет, дене шынықтыру |
Жоспарланғануақыт | Жоспар | Ресурстар |
Басталуы 3минут
| Ұйымдастыру бөліміӘрбір адам – досым, сыныптасым, Әрбір ісің – тірлік, тірек, адамдық. Әрбір сөзің – шындық, бірлік, адалдық, Әрбір сабақ – үйрену, оқу, іздену.
Ойын:ыммен спорт түрлерін көрсетТопқа бөлу |
Ойын: «Ыммен түсіндір»
І топ«шаңғышылар»
ІІ топ«хоккейшілер» |
Ортасы 10 минут | Білу және түсіну 10 минутОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады
27. Тақырыбына қарап, өлең не туралы екенін болжа.Боксшы.«Қар кесегі»Тақырып бойынша бір тұжырым айтады. Екінші оның айтқанын әрі қарай жалғастырады
Сұрақтар қобдишасы Өлең кімдер туралы өлеңдегі кейіпкерлер туралы не білесің?Теледидардан боксшылар туралы хабарлар көресің бе?Өлеңннен жазылуы қиын сөздерді тап, мағынасын түсіндір.Ринг-арқанмен қоршалған шаршы алаң, гүрзідей-шоқпардай, ауыр соққы |
Қар кесегі
Сұрақтар қобдишасы
Дәптерге жазу |
Сергіту сәті 2 минут | «Қыдырып қайтайық!» би билеу
| «Қыдырып қайтайық!» биі
|
Аяқталуы 20 минут
5 минут | Синтез№28. Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.№29. Жұмбақты оқып, шешуін тап.«Бір сөйлеммен түйіндеу»Оқушылар тақырып бойынша білімдерін түйіндейді Сөйлемде кім,не үшін, неліктен, қай жерде және тб сөздерден тұруы мүмкін. Сосын оны сыныптастыры бағалай алады немесе көшіріп жазады.№30. Тірек сөздерді пайдаланып, «Жеңіс» тақырыбына мәтін құрап жаз.Қазақстан, боксшылар, Серік Сапиев, Бекзат Саттарханов, жеңу, Ту, олимпиада чемпиондары.Екі түрлі түсініктеме күнделігі.Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:
Өзін өзі бағалау смайлинк |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» стратегиясы
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды |
Үйге тапсырма: №31, 16-бетте. Сурет бойынша әңгіме құра. |