|
Бөлім: |
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Талип Турсынай |
|
|
Күні: |
06.04.2023 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Омоним дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1-тыңдалған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.2.2.1-синоним, омоним,онтоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну,сөйлеу барысында қолдану; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын құру «Мен саған сенемін» әдісі Өткен сабақты пысықтау «Өзіңізді тексеріңіз» әдісі |
Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың
Бұл мәлімет шындық немесе жалған? екенін анықтайды |
мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
|
14-жаттығу Балалар шу ете қалды . -Таза жеңіс! Таза жеңіс! -Жарайсың ,Ертай! Бәрі Ертайды қаумалап құттықтап жатыр. Алпамыспен ешкімнің жұмысы жоқ. Күресті қызықтап қыздар да тұр екен. «Ұят-ай!-деп ойлады Алпамыс.-Қыздардың көзінше жеңіліп қалғанымды қарашы!». Сол оқиғадан бері Алпамыс күн сайын жаттығатын болды. Ертаймен қайта күресуге мықтап дайындалып жүр.Қазірдің өзінде Алпамыстың бұлшық еттері білеуленіп, денесі ширығып қалды. Алпамыс- намысқой бала. Болашақта ел мақтайтын жігіт болатын түрі бар Дескриптор 1 Мәтін мазмұны бойынша бір біріне сұрақ қояды,және жауап береді 2Мәтінге ат қояды 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз 1)Түс-әр түрлі бояу. 2)Түс- іс -қимыл атауы.
Сергіту сәті « Нейро жаттығу» 16-жаттығу.Сөздердің мағынасын түсіндір.Олардың әр қайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлем құра. Бас,өкпе,ат,жүз. Дескриптор 1)Сөздердің мағынасын түсінеді 2)Сөйлем құрайды 17-жаттығу.Көркем жазып,қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндір Дүкеннен біз Іздедік біз
Рефлексия « Бәрі түсінікті
Қиындықтар болды
Мүлдем түсінбедім |
Мәтінді оқиды
Сөйлем құрайды
Бұлыт,найзағай, күннің сүреттері арқылы түсінгендерін көрсетеді |
|
Оқулық пен жұмыс Дәптернмен жұмыс карточкалар |
|
|
|
|
. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Омоним дегеніміз не?
Омоним дегеніміз не?
|
Бөлім: |
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Талип Турсынай |
|
|
Күні: |
06.04.2023 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Омоним дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1-тыңдалған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.2.2.1-синоним, омоним,онтоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну,сөйлеу барысында қолдану; |
|
|
Сабақ мақсаты |
Омоним сөздерді ажыратады және сөйлеуде қолданады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын құру «Мен саған сенемін» әдісі Өткен сабақты пысықтау «Өзіңізді тексеріңіз» әдісі |
Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың
Бұл мәлімет шындық немесе жалған? екенін анықтайды |
мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
|
14-жаттығу Балалар шу ете қалды . -Таза жеңіс! Таза жеңіс! -Жарайсың ,Ертай! Бәрі Ертайды қаумалап құттықтап жатыр. Алпамыспен ешкімнің жұмысы жоқ. Күресті қызықтап қыздар да тұр екен. «Ұят-ай!-деп ойлады Алпамыс.-Қыздардың көзінше жеңіліп қалғанымды қарашы!». Сол оқиғадан бері Алпамыс күн сайын жаттығатын болды. Ертаймен қайта күресуге мықтап дайындалып жүр.Қазірдің өзінде Алпамыстың бұлшық еттері білеуленіп, денесі ширығып қалды. Алпамыс- намысқой бала. Болашақта ел мақтайтын жігіт болатын түрі бар Дескриптор 1 Мәтін мазмұны бойынша бір біріне сұрақ қояды,және жауап береді 2Мәтінге ат қояды 15-жаттығу Түс сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз 1)Түс-әр түрлі бояу. 2)Түс- іс -қимыл атауы.
Сергіту сәті « Нейро жаттығу» 16-жаттығу.Сөздердің мағынасын түсіндір.Олардың әр қайсысына екі түрлі мағынаны білдіретіндей сөйлем құра. Бас,өкпе,ат,жүз. Дескриптор 1)Сөздердің мағынасын түсінеді 2)Сөйлем құрайды 17-жаттығу.Көркем жазып,қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндір Дүкеннен біз Іздедік біз
Рефлексия « Бәрі түсінікті
Қиындықтар болды
Мүлдем түсінбедім |
Мәтінді оқиды
Сөйлем құрайды
Бұлыт,найзағай, күннің сүреттері арқылы түсінгендерін көрсетеді |
|
Оқулық пен жұмыс Дәптернмен жұмыс карточкалар |
|
|
|
|
. |
|
шағым қалдыра аласыз













