«Тексерілді» Джартаева К.Е
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Долан ауылындағы жайлы мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туккулиева Самал Саматовна |
|||||
|
Күні: |
15 қаңтар 2025 жыл |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Омоним дегеніміз не?» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажыратады және мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады; Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар Қаңтар айы: «Заң және тәртіп айы» |
Апта дәйексөзі: «Тәртіп - тәрбие бастауы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 2 минут 2 минут 10 минут 5 минут Сергіту сәті 2 минут 5 минут Сабақты қорыту 5 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Жарқын жүзді баламыз, 100 доспен дос боламыз. Пышақтың жүзіндей өткір боп, Сабаққа белсене қатысып, Суда жүзгендей боламыз! Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген сөздердің синонимін тауып, сөмкеге салу керек. Синоним ережесін қайталау. Тақырыпты ашу Психологиялық ахуалда кездесетін омоним сөзді табу. Сабақтың мақсатын айқындау. Жаңа тақырып Бейнежазба “Омоним сөздер” Ережемен таныстыру. “Дені саудың - жаны сау” деген сөзді басшылыққа ала отырып сыныппен “Медеу” мұзайдынына коньки тебуге барамыз. Ол үшін біз Асан атаның автобусымен Медеу мұзайдынына аман-есен жетуіміз керек. Ал Асан атаның бізге тапсырмасы бар екен. Ол топтық тапсырма “Қар кесегі” әдісі арқылы жүзеге асады. Құндылық мақсаты: Апта дәйексөзі: «Тәртіп - тәрбие бастауы» Топтық жұмыста тәртіпті сақтау қажет. Топ ережесін қайталау. ТЖ Топтық жұмыс 1-топ тапсырмасы Қыстың басы еді. Əнелдің басы ауырды. Ол емханаға барды. Оны дәрігер қарады. Дəрігер Əнелдің ыстығын өлшеді. Əнелдің ыстығын басу үшін дəрі берді. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыр және жауап бер “Ой қозғау” әдісі - Мәтінде қай сөз қайталана берді? (БАС) - Ол қандай сөздер? (ОМОНИМ) 2-топ тапсырмасы Айбар өзен жағасымен келе жатты. Кенет жейдесінің жағасына шегірткенің секіргенін сезді. Ол бірден қорыққаннан достарын жағалауға кетті. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыр және жауап бер “Ой қозғау” әдісі - Мәтінде қай сөз қайталана берді? (ЖАҒА) - Ол қандай сөздер? (ОМОНИМ)
Жаз мезгілінде Айшаға анасы дәптерге ана тілінен жазу жаз деді. Айша анасының айтқанын тыңдамай, дәптерді мыжып далаға ойнауға кетті. Кешке анасы мыжылған дәптерді жазып, Айшаға жазуды жазғызды. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыр және жауап бер “Ой қозғау” әдісі - Мәтінде қай сөз қайталана берді? (ЖАЗ) - Ол қандай сөздер? (ОМОНИМ) Медеу мұзайдынына жеттік. Кассадан билет алу керек. Кассирдің бізге тапсырмасы бар екен, ол жұптық тапсырма. ЖЖ Жұптық жұмыс “Билет” әдісі Оқулықпен жұмыс
2-ші көрші Түс - қимыл атауы, іс-қимыл туралы 1 сөйлем жазады. Сергіту сәті: “Аққала жасау”
Бас киімі: Сөз және оның мағынасы Коньки алу үшін тағы бір тапсырма бар. Оны конькиді үлестіруші тапсырып отыр. “Мен мықтымын!” әдісі ЖЖ Жеке жұмыс
Дүкеннен біз Іздедік біз Қорытындылау Берілген сөздердің омонимін табу. “Ойлан, тап” әдісі Жалпы бала санын анықтап, қарамен жазылған сөздің омонимін тап. Мұзайдынында жеті бала Асыр сап жүр сырғанап. Сырғанамай екі бала Жағалауда тұр, қара. Енді осы бар баланың Санын айтсаң, жарадың. ҚЖ: “Орнымды тап” ойыны
Үй тапсырмасы
Кері байланыс “Шың” әдісі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды Сабақ мақсатын айқындайды Бейнежазбаны көреді, тыңдайды. Апта дәйексөзін айтады. Мәтіннің мазмұнымен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Топпен бірлесе топтық жұмысты орындайды Тапсырманы орындайды Жұптық жұмыс жасайды Жазған сөйлемдерін тексереді Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды. Жалпы бала санын анықтап, қарамен жазылған сөздің омонимін табады Берілген сөздердің орнын табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ “Жарайсың!” Дескриптор: Берілген сөздің синонимін табады-1б Синоним ережесін айтады-1б Жалпы - 2 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Тамаша! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды, сұрақтар құрастырады-1б Сұраққа жауап береді-1б Қайталанған сөзді табады және ол қай сөз екенін анықтайды-1б Сөздің мағынасын түсіндіреді-1б Жалпы - 4 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Керемет! Жарайсыңдар! Дескриптор: Түс сөзіне сөйлем құрап жазады-1б Жалпы - 1 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Дескриптор: Жаттығуды көркем жазады-1б Мағынасын түсіндіреді-1б Жалпы - 2 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Мықтысың! Дескриптор: Берілген сөздің омонимін табады-1б Жалпы - 1 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Тамаша! Керемет! “Шың” әдісі |
Слайд Оқулық Дәптер Слайд Бейнежазба Суреттер Слайд Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Омоним дегеніміз не?»
«Омоним дегеніміз не?»
«Тексерілді» Джартаева К.Е
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Долан ауылындағы жайлы мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туккулиева Самал Саматовна |
|||||
|
Күні: |
15 қаңтар 2025 жыл |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Омоним дегеніміз не?» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажыратады және мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады; Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар Қаңтар айы: «Заң және тәртіп айы» |
Апта дәйексөзі: «Тәртіп - тәрбие бастауы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 2 минут 2 минут 10 минут 5 минут Сергіту сәті 2 минут 5 минут Сабақты қорыту 5 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Жарқын жүзді баламыз, 100 доспен дос боламыз. Пышақтың жүзіндей өткір боп, Сабаққа белсене қатысып, Суда жүзгендей боламыз! Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген сөздердің синонимін тауып, сөмкеге салу керек. Синоним ережесін қайталау. Тақырыпты ашу Психологиялық ахуалда кездесетін омоним сөзді табу. Сабақтың мақсатын айқындау. Жаңа тақырып Бейнежазба “Омоним сөздер” Ережемен таныстыру. “Дені саудың - жаны сау” деген сөзді басшылыққа ала отырып сыныппен “Медеу” мұзайдынына коньки тебуге барамыз. Ол үшін біз Асан атаның автобусымен Медеу мұзайдынына аман-есен жетуіміз керек. Ал Асан атаның бізге тапсырмасы бар екен. Ол топтық тапсырма “Қар кесегі” әдісі арқылы жүзеге асады. Құндылық мақсаты: Апта дәйексөзі: «Тәртіп - тәрбие бастауы» Топтық жұмыста тәртіпті сақтау қажет. Топ ережесін қайталау. ТЖ Топтық жұмыс 1-топ тапсырмасы Қыстың басы еді. Əнелдің басы ауырды. Ол емханаға барды. Оны дәрігер қарады. Дəрігер Əнелдің ыстығын өлшеді. Əнелдің ыстығын басу үшін дəрі берді. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыр және жауап бер “Ой қозғау” әдісі - Мәтінде қай сөз қайталана берді? (БАС) - Ол қандай сөздер? (ОМОНИМ) 2-топ тапсырмасы Айбар өзен жағасымен келе жатты. Кенет жейдесінің жағасына шегірткенің секіргенін сезді. Ол бірден қорыққаннан достарын жағалауға кетті. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыр және жауап бер “Ой қозғау” әдісі - Мәтінде қай сөз қайталана берді? (ЖАҒА) - Ол қандай сөздер? (ОМОНИМ)
Жаз мезгілінде Айшаға анасы дәптерге ана тілінен жазу жаз деді. Айша анасының айтқанын тыңдамай, дәптерді мыжып далаға ойнауға кетті. Кешке анасы мыжылған дәптерді жазып, Айшаға жазуды жазғызды. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыр және жауап бер “Ой қозғау” әдісі - Мәтінде қай сөз қайталана берді? (ЖАЗ) - Ол қандай сөздер? (ОМОНИМ) Медеу мұзайдынына жеттік. Кассадан билет алу керек. Кассирдің бізге тапсырмасы бар екен, ол жұптық тапсырма. ЖЖ Жұптық жұмыс “Билет” әдісі Оқулықпен жұмыс
2-ші көрші Түс - қимыл атауы, іс-қимыл туралы 1 сөйлем жазады. Сергіту сәті: “Аққала жасау”
Бас киімі: Сөз және оның мағынасы Коньки алу үшін тағы бір тапсырма бар. Оны конькиді үлестіруші тапсырып отыр. “Мен мықтымын!” әдісі ЖЖ Жеке жұмыс
Дүкеннен біз Іздедік біз Қорытындылау Берілген сөздердің омонимін табу. “Ойлан, тап” әдісі Жалпы бала санын анықтап, қарамен жазылған сөздің омонимін тап. Мұзайдынында жеті бала Асыр сап жүр сырғанап. Сырғанамай екі бала Жағалауда тұр, қара. Енді осы бар баланың Санын айтсаң, жарадың. ҚЖ: “Орнымды тап” ойыны
Үй тапсырмасы
Кері байланыс “Шың” әдісі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды Сабақ мақсатын айқындайды Бейнежазбаны көреді, тыңдайды. Апта дәйексөзін айтады. Мәтіннің мазмұнымен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Топпен бірлесе топтық жұмысты орындайды Тапсырманы орындайды Жұптық жұмыс жасайды Жазған сөйлемдерін тексереді Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды. Жалпы бала санын анықтап, қарамен жазылған сөздің омонимін табады Берілген сөздердің орнын табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ “Жарайсың!” Дескриптор: Берілген сөздің синонимін табады-1б Синоним ережесін айтады-1б Жалпы - 2 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Тамаша! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды, сұрақтар құрастырады-1б Сұраққа жауап береді-1б Қайталанған сөзді табады және ол қай сөз екенін анықтайды-1б Сөздің мағынасын түсіндіреді-1б Жалпы - 4 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Керемет! Жарайсыңдар! Дескриптор: Түс сөзіне сөйлем құрап жазады-1б Жалпы - 1 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Дескриптор: Жаттығуды көркем жазады-1б Мағынасын түсіндіреді-1б Жалпы - 2 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Мықтысың! Дескриптор: Берілген сөздің омонимін табады-1б Жалпы - 1 балл ҚБ “Баспалдақ” әдісі Тамаша! Керемет! “Шың” әдісі |
Слайд Оқулық Дәптер Слайд Бейнежазба Суреттер Слайд Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз

















