|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақбұлақ орта мектебі |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаева Г.Ж |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
08. 10. 2024ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «А» |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№6 сабақ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; 3.1.2.1 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қаңқасының болуына қарай жануарлардың қалай топтасатынын білетін болады |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы» тақырыбын пысықтау Плакатта берілген жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысын сызбамен көрсет Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс «Топтастыр» айдары Жануарларды топтастыр.Қандай топ құрадың? Жануарлардың қай белгісіне қарап топқа біріктірдің? 2-тапсырма Топтық жұмыс Суретін тап. Әр жануардың қаңқасын тап. Қай жануардың қаңқасын таба алмадың? Неліктен? Берілген суреттердегі жануарлардың қаңқасын тауып орналастыр Жеке жұмыс 3-тапсырма «Анықта» айдары Жануарлардың қайсысының омыртқасы жоқ. Оларды ата. Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыр.
Сергіту сәті
4-тапсырма «Зерттеу күнделігі» әдісі Зерттеу сұрағы: Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болады? Зерттеу әдісі: бақылау Зерттеу жоспары: 1.Мектеп, үй ауласын бақыла 2.Неғұрлым көбірек жануар табуға тырыс. 3.Табылған әр жануардың атын эжазып ал немесе фотосуретке түсір. 4.Сыныпта жануарларды омыртқасыздар және омыртқалылар тобына бөл. 5.Жұмыстың нәтижесін жаз.Достарыңмен талқыла. 6.Қорытынды жаса.
ЕБҚ Суреттегі қандай жануар? Ол туралы сипаттама айт.
ЕҚБ Омыртқалы жануарларды ата және олар туралы айт
Үй тапсырмасы Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Бір команда, бір әлем екенін сезіндіру
Үй тапсырмасын тексертеді
Топтастыру жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Әр топқа бір таратпа материал беріледі
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
« Асық жинау» әдісі
Дескриптор: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысын сызбамен көрсетеді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жануарларды ұқсастығына қарай топтастырады-1б
Дескриптор: Жануарлардың қаңқаларын ажырата алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жануарларды омыртқалылар мен омыртқасыздарға жіктей алады-1б
Керемет!
Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1б Жануарлар туралы білімі бар-1б
ДескриптоР: Суреттегі жануарға сипаттама жасайды-1б
Дескриптор: Омыртқалы жануарларға сипаттама жасайды-1б
Тамаша!
«Грек жаңғағы» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Әлеуметтік желі
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||





|
|
Омыртқасыз |
омыртқалы |
|
Әуе,жер беті |
|
|
|
топырақ |
|
|
|
су |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақбұлақ орта мектебі |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзабаева Г.Ж |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
08. 10. 2024ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «А» |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№6 сабақ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; 3.1.2.1 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қаңқасының болуына қарай жануарлардың қалай топтасатынын білетін болады |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы» тақырыбын пысықтау Плакатта берілген жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысын сызбамен көрсет Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс «Топтастыр» айдары Жануарларды топтастыр.Қандай топ құрадың? Жануарлардың қай белгісіне қарап топқа біріктірдің? 2-тапсырма Топтық жұмыс Суретін тап. Әр жануардың қаңқасын тап. Қай жануардың қаңқасын таба алмадың? Неліктен? Берілген суреттердегі жануарлардың қаңқасын тауып орналастыр Жеке жұмыс 3-тапсырма «Анықта» айдары Жануарлардың қайсысының омыртқасы жоқ. Оларды ата. Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыр.
Сергіту сәті
4-тапсырма «Зерттеу күнделігі» әдісі Зерттеу сұрағы: Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болады? Зерттеу әдісі: бақылау Зерттеу жоспары: 1.Мектеп, үй ауласын бақыла 2.Неғұрлым көбірек жануар табуға тырыс. 3.Табылған әр жануардың атын эжазып ал немесе фотосуретке түсір. 4.Сыныпта жануарларды омыртқасыздар және омыртқалылар тобына бөл. 5.Жұмыстың нәтижесін жаз.Достарыңмен талқыла. 6.Қорытынды жаса.
ЕБҚ Суреттегі қандай жануар? Ол туралы сипаттама айт.
ЕҚБ Омыртқалы жануарларды ата және олар туралы айт
Үй тапсырмасы Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Бір команда, бір әлем екенін сезіндіру
Үй тапсырмасын тексертеді
Топтастыру жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Әр топқа бір таратпа материал беріледі
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
« Асық жинау» әдісі
Дескриптор: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысын сызбамен көрсетеді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жануарларды ұқсастығына қарай топтастырады-1б
Дескриптор: Жануарлардың қаңқаларын ажырата алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жануарларды омыртқалылар мен омыртқасыздарға жіктей алады-1б
Керемет!
Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1б Жануарлар туралы білімі бар-1б
ДескриптоР: Суреттегі жануарға сипаттама жасайды-1б
Дескриптор: Омыртқалы жануарларға сипаттама жасайды-1б
Тамаша!
«Грек жаңғағы» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Әлеуметтік желі
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||





|
|
Омыртқасыз |
омыртқалы |
|
Әуе,жер беті |
|
|
|
топырақ |
|
|
|
су |
|
|
шағым қалдыра аласыз





















