БекҚысқа мерзімді жоспарil.ru
|
Білім беру ұйымның атауы |
№64 Ж.Аймауытов атындағы мектеп-гимназия |
|
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Баймаханова А.С |
|
|
Күні: |
08.10.2025 |
|
|
Сынып: 3 Б |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; 3.1.2.1 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Тәуелсіздік және отаншылдық • Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру “Көңілді күй” әдісі арқылы
Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Каспи» әдісі арқылы жүреді. Теңгеге жазылған сұрақтарды алып, жауабын айтып қайта іліңдер: Өткен сабақта қандай тақырыпты оқып таныстық? Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет? Жануарлардың тіршілігіне не қажет? Өсімдіктерге қандай табиғи жағдайлар қажет? Өсімдіктерді қалай қорғайды? Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы туралы айту Қандай жануарларды білесіңдер - Ендеше бүгінгі сабақта жануарлардың топтары туралы оқып, білімімізді кеңейтетін боламыз. |
Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
ҚБ:
|
Жіп, қысқыш, сұрақтар жазылған парақтар |
|
Жаңа білім 15 мин Бекіту 10 мин 2 мин 5 мин 5 мин |
(Ұ) Сөздік жұмысы Омыртқа, омыртқалы, омыртқасыз Топтастыру -Суреттегі жануарларды қандай ортақ белгісіне қарап топтастыруға болады? -Қандай топтар құрай алдыңдар? -Жануарлардың қай белгісіне қарап топқа біріктірдіңдер?
2-тапсырма.ӘРжануардың қаңқасын тап.
(Т)
«Зерттеу» әдісі.
Мәті
Жануарлар омыртқалы омыртқасыз Балықтар Бунақденелілер бауырымен жорғалаушы жорғалаушылар құрттар қосмекенділер ұлулар сүтқоректілер өрмекшілер кейбір теңіз жануарлары құстар Сергіту сәті “Биле-биле”
Топтық жұмыс
Дәптермен жұмыс
Ойлан Омыртқасыз жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделеді? Саралау тәсілі «Тапсырма». Кейбір оқушыға: - Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар туралы сұрақтар құрастырып, жауап бер. |
Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Жаттығу жасайды. Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. - Суреттегі жануарларды ортақ белгісіне қарап топтастырады-2балл. Жануарлардың топқа біріктіруге себеп болған белгіні атайды-1балл.
Сурқтайды- Мәтінді оқып, түсінгенін әңгімелейді-1балл. Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болатынын айтады-2балл. Бақылау жасайды, нәтижесін жазады-1балл. Омыртқасыз
жа |
Оқулық
Оқулық |
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|

|
|
Омыртқасыз |
омыртқалы |
|
Әуе,жер беті |
|
|
|
топырақ |
|
|
|
су |
|
|



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар
БекҚысқа мерзімді жоспарil.ru
|
Білім беру ұйымның атауы |
№64 Ж.Аймауытов атындағы мектеп-гимназия |
|
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Баймаханова А.С |
|
|
Күні: |
08.10.2025 |
|
|
Сынып: 3 Б |
Қатысушылар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; 3.1.2.1 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Тәуелсіздік және отаншылдық • Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру “Көңілді күй” әдісі арқылы
Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Каспи» әдісі арқылы жүреді. Теңгеге жазылған сұрақтарды алып, жауабын айтып қайта іліңдер: Өткен сабақта қандай тақырыпты оқып таныстық? Өсімдіктердің тіршілігіне не қажет? Жануарлардың тіршілігіне не қажет? Өсімдіктерге қандай табиғи жағдайлар қажет? Өсімдіктерді қалай қорғайды? Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы туралы айту Қандай жануарларды білесіңдер - Ендеше бүгінгі сабақта жануарлардың топтары туралы оқып, білімімізді кеңейтетін боламыз. |
Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
ҚБ:
|
Жіп, қысқыш, сұрақтар жазылған парақтар |
|
Жаңа білім 15 мин Бекіту 10 мин 2 мин 5 мин 5 мин |
(Ұ) Сөздік жұмысы Омыртқа, омыртқалы, омыртқасыз Топтастыру -Суреттегі жануарларды қандай ортақ белгісіне қарап топтастыруға болады? -Қандай топтар құрай алдыңдар? -Жануарлардың қай белгісіне қарап топқа біріктірдіңдер?
2-тапсырма.ӘРжануардың қаңқасын тап.
(Т)
«Зерттеу» әдісі.
Мәті
Жануарлар омыртқалы омыртқасыз Балықтар Бунақденелілер бауырымен жорғалаушы жорғалаушылар құрттар қосмекенділер ұлулар сүтқоректілер өрмекшілер кейбір теңіз жануарлары құстар Сергіту сәті “Биле-биле”
Топтық жұмыс
Дәптермен жұмыс
Ойлан Омыртқасыз жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделеді? Саралау тәсілі «Тапсырма». Кейбір оқушыға: - Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар туралы сұрақтар құрастырып, жауап бер. |
Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Жаттығу жасайды. Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. - Суреттегі жануарларды ортақ белгісіне қарап топтастырады-2балл. Жануарлардың топқа біріктіруге себеп болған белгіні атайды-1балл.
Сурқтайды- Мәтінді оқып, түсінгенін әңгімелейді-1балл. Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болатынын айтады-2балл. Бақылау жасайды, нәтижесін жазады-1балл. Омыртқасыз
жа |
Оқулық
Оқулық |
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|

|
|
Омыртқасыз |
омыртқалы |
|
Әуе,жер беті |
|
|
|
топырақ |
|
|
|
су |
|
|



шағым қалдыра аласыз


















