|
Күні |
10.10.23 жыл |
|||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты- жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Пән/ сынып |
Жаратылыстану/ 3- сынып |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы |
Жануарлар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
3.2.2.5 Жануарлардың айқындалған мінезқұлықтарының мекен ету ортасының ерекшеліктеріне байланыстылығын түсіну және түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының ерекшеліктерін біледі -Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың маңызын түсінді. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 10 мин |
- Сәлеметсіздер ме, оушылар. Көңіл- күйлеріңіз қалай? Бүгінгі сабақа дайынбыз ба? Алдынғы тақырыпта біз не өтіп едік? Еске түсірейік. -Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы дегеніміз не екен? -Жанурарлар өсімдіктерге қандай көмегін тигізеді? -Жалпы өсімдік бізге керекпе? |
Өткен тақырыпты еске түсіреді, қысқаша ойларын білдіріп сұрақа жауап береді. |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 7 мин |
-Бүгінгі жаңа тақырып Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар -Жануарлартың қадай тағы топтары бар? -Омыртқа деген не жалпы? -Адамдарда омыртқа болама? -Жалпы омыртқалы жануар дегеніміз не және омыртқасыз жануар дегеніміз не?
1 -сегіз аяқ омыртқалыма әлде омыртқасыз жануар мекен? 2-тапсырма. Суретерте берілген жануарларды топқа бөліп жаз.Дәатермен жұмыс Жылқы, қой, құмырсқа, теңіз жұлдызы, жер құрты, сегіз аяқ, қаз, көбелек, балық
|
Жаңа тақырыптың атауын ашады.
Суретке байланысты жұмбақты шешеді. Берілген сұрақа жауап береді.
Кестемен жұмыс жасайды. |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы
|
Жаратылыстану оқулық. 3- сынып 34- бет. Алматы «Назарбаев Зиаткерлік мектебі» 2018ж. Андриянова Т.
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 минут
3 мин
|
С
Сергіту сәті: «Кубик әдісі» |
Сурете берілген омыртқасыз жануарларды тауып сөз құрайды.
Сергіту сәтін өткізіп сергіп алады. |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут |
ҚБ: «ия», «жоқ» әдісі (әр дұрыс жауаптың тұсына «+» белгісін қойыңыз)
|
Торт тіліміндегі сұрақтарға жауап береді және сабақты бекітеді. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 3 минут |
Рефлексия. «Жетістік басбалдағы |
Тақырыпты түсінгендігін немесе қиындық туғызған тапсырмасын біледі. |
Өзін- өзі бағалайд. |
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар 3-сынып
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар 3-сынып
|
Күні |
10.10.23 жыл |
|||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты- жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Пән/ сынып |
Жаратылыстану/ 3- сынып |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы |
Жануарлар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
3.2.2.5 Жануарлардың айқындалған мінезқұлықтарының мекен ету ортасының ерекшеліктеріне байланыстылығын түсіну және түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының ерекшеліктерін біледі -Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың маңызын түсінді. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 10 мин |
- Сәлеметсіздер ме, оушылар. Көңіл- күйлеріңіз қалай? Бүгінгі сабақа дайынбыз ба? Алдынғы тақырыпта біз не өтіп едік? Еске түсірейік. -Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы дегеніміз не екен? -Жанурарлар өсімдіктерге қандай көмегін тигізеді? -Жалпы өсімдік бізге керекпе? |
Өткен тақырыпты еске түсіреді, қысқаша ойларын білдіріп сұрақа жауап береді. |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 7 мин |
-Бүгінгі жаңа тақырып Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар -Жануарлартың қадай тағы топтары бар? -Омыртқа деген не жалпы? -Адамдарда омыртқа болама? -Жалпы омыртқалы жануар дегеніміз не және омыртқасыз жануар дегеніміз не?
1 -сегіз аяқ омыртқалыма әлде омыртқасыз жануар мекен? 2-тапсырма. Суретерте берілген жануарларды топқа бөліп жаз.Дәатермен жұмыс Жылқы, қой, құмырсқа, теңіз жұлдызы, жер құрты, сегіз аяқ, қаз, көбелек, балық
|
Жаңа тақырыптың атауын ашады.
Суретке байланысты жұмбақты шешеді. Берілген сұрақа жауап береді.
Кестемен жұмыс жасайды. |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы
|
Жаратылыстану оқулық. 3- сынып 34- бет. Алматы «Назарбаев Зиаткерлік мектебі» 2018ж. Андриянова Т.
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 минут
3 мин
|
С
Сергіту сәті: «Кубик әдісі» |
Сурете берілген омыртқасыз жануарларды тауып сөз құрайды.
Сергіту сәтін өткізіп сергіп алады. |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың Жақсы
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут |
ҚБ: «ия», «жоқ» әдісі (әр дұрыс жауаптың тұсына «+» белгісін қойыңыз)
|
Торт тіліміндегі сұрақтарға жауап береді және сабақты бекітеді. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 3 минут |
Рефлексия. «Жетістік басбалдағы |
Тақырыпты түсінгендігін немесе қиындық туғызған тапсырмасын біледі. |
Өзін- өзі бағалайд. |
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

өзді тап. Суретегі
жануарлардың қайсысында омыртқа жоқ? Оларға сәйкес келетін
әріптерден сөз құра. Бұл сөз омыртқаның басты сөзін
білдіреді.Қортыныды жаса:қандай жануарда омыртқа
болмайды.












