Материалдар / Өндіруші өнеркәсіптер мен қоршаған орта 6 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Өндіруші өнеркәсіптер мен қоршаған орта 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қосымша презентация слайд бар: Слайд өндіруші өнеркәсіптер мен қоршаған орта ҚМЖ деп іздейсіздер
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қараша 2023
300
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

ШҚО Білім басқармасы Күршім ауданы білім бөлімінің «Шоқан Уәлиханов атындағы Сарыөлең орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Өндіруші өнеркәсіптер мен қоршаған орта


Бөлім:

6.2 А Бөлім Заттар және материалдар

Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты

Қособаев Қымбат Мұратұлы

Күні:

22.12.2022

Сынып:

6

Қатыспағандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өндіруші өнеркәсіптер мен қоршаған орта

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.3.3.5 пайдалы қазбалардың өндірілуі мен өңделуінің қоршаған ортаға әсерін түсіндіру

Сабақ мақсаты

Пайдалы қазбалардың өндірілу жолдары мен өнделуінің қоршаған ортаға әсерін түсіндіру, қоршаған ортаны қорғау шаралары мен жасыл экономикаға көшу жолдарын қарастыру.

Сабақ барысы

Сабақтың басы

0-2минут










2-5 минут








5-8 минут










8-15 минут











Сабақтың ортасы

15-23 минут








23- 26минут












26- 34минут











Сабақтың соңы

34- 40минут

















40- 44 минут












44- 45минут








Оқушыларды

түгендеу, күнді

көрсету.

Пазл әдісі арқылы шағын топқа топтастыру






Үй тапсырмасын тексеру

Интервью ретінде авторға сұрақ әдісі арқылы, оқушыларды

тақтаға шығарады.



Пазлдағы суретпен ой қозғап, жаңа сабақты бастау.

1-сурет: Өндіруші өнеркәсіп 1-топ

2-сурет: Қоршаған орта 2- топ

Бағалау парағын тарату, бағалау жолын түсіндіру.

Жаңа сабақ жайлы мәлімет береді, түсіндіреді сабақ мақсатымен таныстырады. Маңызды ақпаратты дәптерге түртіп алуды айтады

1-тапсырма:


Оқулық мәтінін, үлестірме материалды,

қосымша материалдарды,

интернет желісін,пайдаланып рөлдік ойын ойнаңдар.


Сергіту сәті

Кинофильм

Жарнамасы










2-тапсырма:

Үлестірме материалдар және қосымша материалдар арқылы полиэтилен пакеттің және экопакеттің зиянын, пайдасын айтыңдар. Топ аты өзара ауысады


Жер-ана клип көрсетеді.

Печ-куча әдісі арқылы

1.Қоршаған ортаны қорғау үшін не істейміз? 2.Жасыл экономика бізге қажет пе? 3.Қоршаған ортаны қорғау үшін қандай әрекет жасадың?

4.Пайдалы қазбаларды өндіру, өңдеу, планетамызға қауіп төндіре ме? Қандай?


Ашық микрофон әдісі арқылы рефлекция жүргізеді.Оқушылардан бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, көңіл-күйлерін микрафонмен жеткізуді сұрайды.

Әртүрлі әріптер таратады.


Бағалау парағын жинап алады.Бағалайды


Үй тапсырмасы Жасыл экономика Эссе жазу


Оқушының әрекеті

Пазлды алады,топқа топтасады. Пазлдағы жасырынған суреттерді сәкестендіру арқылы топ болып отырады.


Бір оқушы тақтаға шығады,оқушылар сұрақ қояды.






Тосыннан туындаған, жаңа мәселе туралы сұраққа жауап береді.Бағалау парағымен танысады




Жаңа мәліметті тыңдайды, визуалды түрде ақпарат қабылдайды,сақтайды,маңыздыларын дәптерге түртіп алады.




Тапсырманы түсініп алып,қосымша материалдар, үлестірме материалдар және интернет желісі арқылы орындайды.


Кинофильм жарнамасын көреді. Сабаққа көңіл-күйі артады









Тапсырманы түсініп алып, қосымша материалдар, үлестірме материалдар арқылы орындайды.




Клип тамашалайды.Оқушылар мұғаліммен бірге шеңбер болып орындыққа отырады. Бетпе-бет сұрақ жауап алмасады.











Ашық микрофон әдісі арқылы рефлекция береді. Жаңа сабақ бойынша көңіл-күйлері әсерін айтады.

Әріптерді алып

I love you Earth сөзін шығарып көрсетеді.


Бағалау парағын

өткізеді.



Үй тапсырмасын жазып алу


Мұғалім шағын топқа оқушылардың топтасуын бақылайды, ұйымдастырады.





Өзара бағалау

Өзін-өзі бағалау

Мұғалімнің фармативті бағалауы


Өзара бағалау

Мұғалімнің фармативті бағалауы






Өзін-өзі бағалау Мұғалімнің фармативті бағалауы







Өзара бағалау

Өзін-өзі бағалау

Мұғалімнің фармативті бағалауы
















Өзара бағалау

Өзін-өзі бағалау. Жарнамалау арқылы бағалайды.

Мұғалімнің фармативті бағалауы


Өзара бағалау

Өзін-өзі бағалау

Мұғалімнің фармативті бағалауы












Өзін-өзі бағалау

Мұғалімнің фармативті бағалауы








Мұғалімнің фармативті бағалауы


Үй тапсырмасын береді

Оқулық,

Жұмыс дәптері.

Пазл суреттер









Оқулық,

Жұмыс дәптері.







Бағалау парағы, оқулық, пазл сурет.









Оқулық видео

ролик

және Планета Земля қосымшасы арқылы

https://earth.google.com/

web/@46.8513984,38.7079963,34.97478522a,695.17961478d,35y,0h,0t,0r






Үлестірме материалдар,қосымша материалдар,

интернет желісі


338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!