Материалдар / Ондық бөлшек және оларға амалдар қолдану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ондық бөлшек және оларға амалдар қолдану

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім мазмұны бойынша жасалынған сабақ жоспары. Жас мамандарға сабақ жоспарын құру кезінде көмегі болады деп ойлаймын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2017
526
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

ҰМЖ тарауы: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп: Шарбақты ауданы Жылыбұлақ негізгі жалпы білім беру мектебі

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Мухамедярова Кульжанат Сагидулловна

Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың

тақырыбы

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу

Осы сабақта

қол жеткізілетін

оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау;


Сабақтың мақсаты

  • ондық бөлшекті натурал санға бөлудің ережесін білу

  • ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлудің ережесін білу

  • есептерді шығаруда ережелерді қолдану

  • логикалық есептерді шығаруды дамыту

Бағалау критерийі

Білім алушы:

  • ондық бөлшекті натурал санға бөлудің ережесін пайдаланады

  • ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлудің ережесін пайдаланады

  • ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындайды

  • ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындайды

Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаттары

- ондық бөлшекке бөлу ережесін айта алады

-ережені пайдалану арқылы тақырыпты түсіндіре алады;

-ойын дәлелдей алады;

Пәнге қатысты лексика мен терминология

  • натурал сан

  • бөлгіш

  • бөлінгіш

  • ондық бөлшек

  • ондық таңба

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін:

1) ондық бөлшектің ... назар аудармай, оны...санға бөлу керек.

2) бүтін бөлікті ... аяқталғанда, бөліндіде ... қою керек.

  • Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу үшін:

1) бөлгіште неше ...таңба болса, бөлінгіш пен бөлгіштегі ... оңға қарай сонша... аттап көшіру керек.

2) шыққан ... санға ... орындау керек.

Құндылықтарға баулу

Тарихтың, мəдениет пен тілдің біртұтастығы

  • өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау;

  • денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Пәнаралық байланыс

Алгебра

Алдыңғы білім

  • ондық бөлшекті натурал санға көбейту

  • ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту




Сабақтың

кезеңдері

Сабақтағы

жоспарланған

жаттығу

түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы






Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал тудыру;

Сергіту сәті «Айна,айна мен қандаймын?»

«Алмалар» арқылы 3 топқа бөлу

Айна, түрлі-түсті қағаздардан қиылған алмалар (қызыл,сары,жасыл)


Үй тапсырмасын тексеру, қайталау

«Шаңырақ» әдісі

Сұрақтар:

1. Ондық бөлшекті 10,100,1000,...разряд бөліктеріне көбейткенде үтір қалай қойылады?

2. Санды 1000-ға бөлгенде үтір неше цифрға және қай жаққа қарай ығысады?

3. Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?

4. Ондық бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдаңдар.

5. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, не істеу керек?

6. Ондық бөлшекті натурал санға қалай бөледі?

7. Егер бөлінгіштің бүтін бөлігі бөлгіштен аз болса, қалай бөледі?

8. Ондық бөлшекті бөлу барысында қалдық қалса, не істеу керек?

9. Ондық бөлшекке бөлу ережесін айтыңдар?

«+ және –» әдісі


Қима қағаздар

Интербелсенді тақта

Дұрыс жауаптардың кілті






Ортасы

















































































Деңгейлік тапсырмалар

Топпен жұмыс «Джигсо» әдісі

А деңгейі

Теңдеуді шешіңдер:


В деңгейі

Амалдарды орындаңдар:

1)


2)


С деңгейі

Тиімді тәсілмен есепте:



«Иә, жоқ» әдісімен бағаланады


Ширату жаттығулары

«Кім жылдам» әдісі

  • 100 теңгелік монетаны 1 теңгелік және 5 теңгелік барлығы 36 монетамен немесе 35 монетамен айырбастауға бола ма? Не себепті?

  • Теңдеулердің түбірін ойша табыңдар:

;


  • Тиісті сандарды тауып, сиқырлы квадраттың бос тор көздерін толтырыңдар.

6




7


11


8


«Қол шапалақтау» әдісімен бағаланады


Тест жұмысы

«Ойлан,тап!»

1. Қосуды орында : 8,65 + 2,38

А) 9,03; В) 9,13; С) 9,93; D) 10,03; Е) 11,03

2. Азайтуды орында : 18,34 – 7,65

А) 11,65; В) 11,69; С) 10,69; D) 25,69; Е) 11,69


3. Есепте: 106,5-64,07-24,3

А) 19,13; В) 18,13; С) 19,23; D) 8,13; Е) 8,23


4. Есепте: 3,57+2,23-4,8

А)10,7; В)1; С) 5,79; D) 1,3$ Е) 1,4


5. Есепте: 5,508:0,27-5,3

А) 20,4; В) 16,1; С) 15,1; D) 15,3; Е) 15,4

6. Есепте:

А) 1,1; В) 2; С) 2,9; D) 2,1; Е) 11,9


7. Теңдеуді шешіңдер:

А) 2,25; В) 0,75; С) 2,16; D) 1,6; Е) 1,5


8. Теңдеуді шешіңдер:

А) 3; В) 2; С) 0,5; D) 5; Е) 2,5

9. Теңдеуді шешіңдер:

А) 2,5; В) 9; С) 10; D) 7,4; Е) 18,5

10. Санды 2,5 есе арттырып, жартысын азайтқанда 1,99-ға артық санды алды. Алғашқы санды табыңдар.

А) 2; В) 7,95; С) 7,96; D) 1,4; Е) 1,99


«Дұрыс және бұрыс» әдісімен бағаланады

Бағалау

1-6 тапсырма-Жарайсын!

7-8 тапсырма-Жақсы!

9-10 тапсырма-Керемет!



Оқулық-5 сынып

«Математика»

Т.А. Алдамұратова

Алматы «Атамұра» ,2015

124 бет, 125 бет,127 бет


























Қима қағаздар



















Оқулық-5 сынып

«Математика»

Т.А. Алдамұратова

Алматы «Атамұра» ,2015









Таратпа қағаздар

Интербелсенді тақта

Тест кілті

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

E

C

В

В

C

B

E

C

A

Е





Соңы















Үйге тапсырма: №1456


Рефлексия-«Бес саусақ»

  1. Бас бармақ- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды.

  2. Балан үйрек – бірлесу. Мен топта қандай жұмыс жасадым? Кімге көмектестім? Кімге риза болдым?

  3. Ортан терек – ойлау. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

  4. Шылдыр шүмек – шынайлық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

5. Кішкентай бөбек – көңіл – күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?

Оқулық-5 сынып

«Математика»

Т.А. Алдамұратова

Алматы «Атамұра» ,2015

126 бет, №1456





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!