Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
23.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. Топпен жұмыс. №1. 1) 0,43 ондық бөлшегіне тең болатын және үтірден кейінгі цифрларының саны төртке тең ондық бөлшекті жаз: 2) 2,07 ондық бөлшегіне тең болатын және үтірден кейінгі цифрларының саны үшке тең ондық бөлшекті жаз: №2. Ондық бөлшектерді разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.
№3. Бөлінділерді тиісті ондық бөлшектермен сәйкестендір.
№4. x-тің мәнін тап. 5(2x + 5) = 43. №5. Өрнектегі ондық бөлшектерді аралас санға айналдырып, өрнектің мәнін тап. Жауапты бөлшек бөлігі қысқартылмайтын аралас сан түрінде жаз. 6,38 – 5,14 + 2,3 = №6. Бос орындарды толтыр.
2 м 3 см
4 дм 7 мм
65 г
1 кг 89 г №7. Ондық бөлшектерді пайдаланып шамаларды километрмен өрнекте: 414 м, 27 м, 7 м, 8 км 171 м.
|
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалдарды жазады. Оқушылар топтаса отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
23.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. Топпен жұмыс. №1. 1) 0,43 ондық бөлшегіне тең болатын және үтірден кейінгі цифрларының саны төртке тең ондық бөлшекті жаз: 2) 2,07 ондық бөлшегіне тең болатын және үтірден кейінгі цифрларының саны үшке тең ондық бөлшекті жаз: №2. Ондық бөлшектерді разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.
№3. Бөлінділерді тиісті ондық бөлшектермен сәйкестендір.
№4. x-тің мәнін тап. 5(2x + 5) = 43. №5. Өрнектегі ондық бөлшектерді аралас санға айналдырып, өрнектің мәнін тап. Жауапты бөлшек бөлігі қысқартылмайтын аралас сан түрінде жаз. 6,38 – 5,14 + 2,3 = №6. Бос орындарды толтыр.
2 м 3 см
4 дм 7 мм
65 г
1 кг 89 г №7. Ондық бөлшектерді пайдаланып шамаларды километрмен өрнекте: 414 м, 27 м, 7 м, 8 км 171 м.
ЕБҚ оқушыға тапсырма: 1. 234,284254 ондық бөлшегіндегі: a) ондық үлесті; b) жүздік үлесті; c) мыңдық үлесті; d) он мыңдық үлесті; e) жүз мыңдық үлесті; f) миллиондық үлесті тап. Жауабы ________________________________________ 2. Ондық бөлшекпен жаз. a) алты бүтін оннан тоғыз b) нөл бүтін жүзден он сегіз c) он бір бүтін жүзден үш d) үш бүтін мыңнан екі жүз он бес e) жеті бүтін жүзден бес f) он тоғыз бүтін мыңнан екі жүз жеті Жауабы ________________________________________
|
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалдарды жазады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алиева Гулжан АманкулкызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 5 сынып матем 3 тоқсан. Оқу мақсаттары: 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру;
Материалдың қысқаша нұсқасы Таныстым: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай жалпы орта білім беретін мектебі Қысқа мерзімді (сабақ) жоспарыПәні: МатематикаТақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Сабақтың барысы
Таныстым: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай жалпы орта білім беретін мектебі Қысқа мерзімді (сабақ) жоспарыПәні: МатематикаТақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













