Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
24.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. Психологиялық тренинг. Қуанамын мен де (өзімді
көрсетемін)
|
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. 1-мысал. Трактор бірінші күні
13
Шешуі. Трактор екінші күні неше гектар жер жыртқанын табу үшін, келесі өрнектің мәнін анықта. 13 Бөлшек бөлігінің бөлімдері әртүрлі аралас сандарды азайту ережесін қолдан. 13
Жауабы: трактор екінші күні 8,25 га жер жыртты. Тапсырмалар орындау. Деңгейлік тапсырмалар орындау А деңгей Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазыңыз:
Жауабы:
Дескриптор: Білім алушы - ондық бөлшектерді жай бөлшек түрінде жазаады; В деңгей Жұлдызшаның орнына қандай дәреже көрсеткішін қойғанда, жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға болады? Оларды ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 1) Жауабы:1) 2) Дескриптор: Білім алушы - жұлдызшаның орнына дәреже көрсеткішін қояды; - жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазады. С деңгей Алдын – ала ондық бөлшекті жай бөлшек арқылы өрнектеп және қысқартып, шаршының көрсетілген бөлігін қандай да бір әдіспен бояңыз. Мұғалім әрбір топ үшін 10*10 болатын үш шаршы дайындайды.
Дескриптор: Білім алушы - ондық бөлшектерді жай бөлшекпен өрнектейді; - тапсырмадағы шаршының көрсетілген бөлігін бояйды; Топтық жұмыс В Ондық бөлшектер енн диаграммасы арқылы жай бөлшек пен ондық бөлшектердің айырмашылығы мен ұқсастығын ажыратып көрсету,айту.
Жай бөлшектер
Ұқсастығы
Қосымша есептер: 1. Тең ондық бөлшектердің теңдік құрастырыңдар. 0,4; 3,56; 1,2; 3,56000; 0,40; 0,4000; 1,02; 2. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазыңдар:
|
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалдарды жазады. Оқушылар топтаса отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия: "Бағдаршам" / түсінгендеріне қарай түстерді көтереді/ Жасыл түс - толықтай түсіндім Сары түс - сұрақтарым бар Қызыл түс – түсінбедім |
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
24.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. Психологиялық тренинг. Қуанамын мен де (өзімді
көрсетемін) Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
24.01.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.2.25 бөлшектерді бір
жазылу түрінен басқа жазылу түріне
ауыстыру; Сабақтың мақсаты берілген ондық бөлшекке тең
ондық бөлшекті жазу/анықтау; ондық бөлшекті жай бөлшекке
немесе аралас санға айналдыру және, керісінше, жай бөлшек немесе
аралас санды ондық бөлшек түрінде жазу.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар Сабақтың
басы Ұйымдастыру
кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу,
түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру Үй тапсырмасын
тексеру. Психологиялық
тренинг. Қуанамын мен де (өзімді
көрсетемін) Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. 1-мысал. Трактор бірінші күні
13 Шешуі. Трактор екінші күні неше
гектар жер жыртқанын табу үшін, келесі өрнектің мәнін
анықта. 13 Бөлшек бөлігінің бөлімдері әртүрлі аралас
сандарды азайту ережесін қолдан. 13 Жауабы: трактор екінші
күні 8,25 га жер
жыртты. Тапсырмалар
орындау. Деңгейлік тапсырмалар
орындау А
деңгей Ондық бөлшекті жай бөлшек
түрінде жазыңыз: а) 0,3 =
____ 0,33 =
____ 0,333 =
___ 0,033 =
__ б) 1,9 =
____ 1,93 =
____ 19,3 =
____ 0,193 =
__ Жауабы:
Дескриптор:
Білім
алушы
- ондық бөлшектерді жай бөлшек
түрінде жазаады; В
деңгей Жұлдызшаның орнына қандай дәреже көрсеткішін қойғанда, жай
бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға болады? Оларды ондық бөлшек
түрінде жазыңдар: 1) Жауабы:1) 2) Дескриптор: Білім
алушы
- жұлдызшаның орнына дәреже
көрсеткішін қояды; - жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде
жазады. С
деңгей Алдын – ала ондық бөлшекті жай
бөлшек арқылы өрнектеп және қысқартып, шаршының көрсетілген бөлігін
қандай да бір әдіспен бояңыз. Мұғалім әрбір топ үшін 10*10 болатын
үш шаршы дайындайды. а) б) в) 0,5 = Жауабы:
0,5= 0,2 = 0,75
= Дескриптор:
Білім
алушы
- ондық бөлшектерді жай
бөлшекпен өрнектейді;
- тапсырмадағы шаршының
көрсетілген бөлігін бояйды; Топтық
жұмыс В Ондық
бөлшектер
Жай
бөлшектер
Ұқсастығы
Қосымша
есептер: 1. Тең ондық бөлшектердің
теңдік құрастырыңдар. 0,4; 3,56; 1,2; 3,56000; 0,40;
0,4000; 1,02; 2. Ондық бөлшекті жай бөлшек
түрінде жазыңдар: 1,7 = 0,37 5,03 0,103
Алдыңғы сабақта алған
білімдерін еске түсіреді. Мысалдарды
жазады. Оқушылар топтаса отырып
берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға
жазады. Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде
бағаланады. Сабақтың
соңы
Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия:
"Бағдаршам" / түсінгендеріне қарай түстерді
көтереді/ Жасыл түс
- толықтай түсіндім Сары түс
- сұрақтарым бар Қызыл түс
– түсінбедім Үй жұмысын
алады. Рефлексияны ауызша
орындайды. Формативті
бағаланады.
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
24.01.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.2.25 бөлшектерді бір
жазылу түрінен басқа жазылу түріне
ауыстыру; Сабақтың мақсаты берілген ондық бөлшекке тең
ондық бөлшекті жазу/анықтау; (ЕБҚ) ондық бөлшекті жай бөлшекке
немесе аралас санға айналдыру және, керісінше, жай бөлшек немесе
аралас санды ондық бөлшек түрінде жазу.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар Сабақтың
басы Ұйымдастыру
кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу,
түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру Үй тапсырмасын
тексеру. Психологиялық
тренинг. Қуанамын мен де (өзімді
көрсетемін) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


























