Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ондық бөлшектер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлімі: |
Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерге амалдар қолдану |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.27 Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшектерді бағандап азайту және қосу алгоритмін құрады және қолданады |
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин. 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі (Амандасу және түгелдеу) -Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру «Менің сүйікті оқушым» әдісі арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Мен бүгінгі сабақта сүйікті оқушыммен бірге кинога баргым келіп тур. Сонымен менің сүйікті оқушым кім екен? Үй тапсырмасын тексеру / Ой шақыру: ПОП КОРН әдісі Оқушыларға педагог попкорн ыдысын ұсынады. Олар әр дұрыс жауапқа попкорн жинайды. Оқушыларға смарт сағат ұсынады. Тақырыпқа шығу: Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашады. Бейнематериал ұсынады. |
Сәлемдесу Оқушылар кезекпе кезек оқытушының ұсынған қорабын қарайды. . Оқытушының сүйікті оқушысын анықтайды. Оқушылар ПОП КОРН әдісі бойынша өз ыдыстарына попкорн жинақтайды. Ол үшін берілген үй тапсырамасы бойынша сұрақтарға дұрыс әрі тез жауап беруі тиіс. Оқушылар әр тапсырма сайын өздерін смарт сағат арқылы бағалап отырады. Тақырыпты ашу мақсатында қойылған сұрақтарға жауап беріп, бейнематериалды тамашалайды. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. |
АКТ Оқулық Жұмыс дәптері Қорапша Айна Попкорндар СМАРТ сағат бейнематериал http://bilimland.kz/ru/content/lesson/11197-slozhenie_i_vychitanie_desyatichnyx_drobei |
Сабақтың ортасы 10 мин |
Топтық жұмыс Кино лента әдісімен Есептеп, нәтижесін ондық бөлшек түрінде жаз: №845. Теңдеулерді түсіндіре отырып шеш: №846. Теңдік орындалатындай етіп үтірлер мен нөлдерді орналастыр. Есептеулер арқылы, пайда болған теңдіктерді дәлелде
|
Оқушылар берілген тапсырманы топтасып, тез әрі дұрыс орындайды. Дескриптор: |
Оқушылардың белсенділігі үшін өзін өзі бағалау жүргізіледі. Тиімділігі: Оқушылар –сағат арқылы көңіл-күйін көтереді және қызығушылығын оятады. |
Кинолента А3 форматы Маркерлер |
Жұптық жұмыс 15 Минут 5 минут |
Ссргіту сәті Сиқырлы сусын (оқушылар бір сергіп алайық, шөлдеген боларсыздар. Құтыны(бутылканы алдыға, артқа, солға, оңға, жоғары, төмен қимылдатады, Оқушыларда дәл солай қимылдайды) Әрмен қарай функционалды сауаттылықты арттыру мақсатында Квест ойыны РАФТ әдісімен (шығармашылық тапсырма) аяқ іздері арқылы жасырылған тапсырманы тауып орындайды. Сурет бойынша есеп құрастыру. . ФУНКЦИОНАЛЬДЫҚ САУАТТЫЛЫҚ арттыру негізінде оқытушы тәжірибе жасап көрсетеді. Өлшемелі кәмпиттердің шамасын қосып, салыстыру арқылы оқушыларға күнделікті тұрмыспен байланысын көрсетеді. Жеке жұмыс Фри таяқшалары оқушылар Фри таяқшаларының сұрақтарына жауап береді. Саралау тапсырмалары қамтылады. (немесе осылай көп нүктенің орнын толықтыр деп дәптермен жұмыс)
|
Құтыны(бутылканы алдыға, артқа, солға, оңға, жоғары, төмен қимылдатады, Оқушыларда дәл солай қимылдайды) функционалды сауаттылықты арттыру мақсатында Квест ойыны (аяқ іздері арқылы жасырылған тапсырманы тауып орындайды. Сурет бойынша есеп құрастыру. Тапсырманы дәптерге түсіріп, дәптермен жұмыс жасайды. Тәжірибе барысында шамаларды өлшеуге, мәндерін есептейді. Жеке жұмыс Фри таяқшалары оқушылар Фри таяқшаларының сұрақтарына жауап береді. Дескриптор: - берілген жай бөлшекті оқиды; - Ондық бөлшек түрінде жазады: |
Смарт сағат арқылы бағалау жүргізіп отырады. |
Су құйылған құты Аяқ іздері Үлестірмелі парақтар Өлшемелі кәмпит Таразы Фри таяқшалары Саралау тапсырмалары |
Сабақтың соңы. 4 мин 3 минут |
Кері байланыс Мұғалімге хат әдісі Бүгінгі саяхатымыз қаншалықты ұнады? Қиналған тұстарым болды.... Айтатын ұсынысым бар! Бағалау Смарт сағат бойынша өзін өзі бағалауды қорытындылау МҰҒАЛІМ СЫЙЫ Тәтті жүгерімен бағаланады. Үйге тапсырма: №
|
Кері байланыс парағын толтырады |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай смарт сағат әдісі арқылы бағаланады. Және тәтті жүгері мұғалім сыйлығы |
Кері байланыс парағы Тәтті жүгері стикер |
\