Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5«Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Ондық бөлшекке бөлу алгоритмін түсініп айта білуге үйренеді және оны есептеуге пайдалана білуге дағдыланады. -Оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру. -Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі : -Оқушылармен сәлемдесу; -Оқушыларды түгелдеу; -Оқу құралдарын тексеру;
(Ұ) «Жұмбақтар». Оқушылармен ұжымдық талқылау,қызығушылықтарын арттыру. |
Жұмбақ : Бүтін менен бөлшекті , Үтірменен айырған . Әп әдемі жазулар, айтыңдаршы ,қандай сан ? Дүниеде бүтін нәрсе
бола бермейді, |
Дұрыс ауызша мәнін білдіріп,«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
Кітап оқулықтар карточкалар зум платформасы Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы |
Ондық бөлшектерді бөлу үшін : -бөлгіште үтірден кейін қанша цифр болса, бөлінгіш пен бөлгіштегі үтірді оңға қарай сонша орынға жылжытамыз. -ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындаймыз. Ондық бөлшекті 0,1, 0,01, 0,001, ... разряд бірліктеріне бөлу үшін разряд бірлігінде қанша нөл болса, бөлінгіштегі үтірді сонша цифрға оңға жылжыту керек. Мысалы, 2,731 : 0,1 = 27,31; 2,731 : 0,01 = 273,1 т.с.с.
1-тапсырма Қайықтың меншікті жылдамдығы 7,85 км\сағ. Ол өзенде ағыспен жүзіп бара жатыр.Ағыстың жылдамдығы 2,6 км\сағ болса, қайық қанша уақытта 12,54 км қашықтықты жүзіп өтеді?
|
2-тапсырма
3-тапсырма .№ 708 есеп 1) 0,21x=6,3 2) 0,04x=2 3) 0,132x=132 4) 0,6x=4,2 5)13,5x=16,48 6)0,34x=10,54 7) 0,35x=2597 8) 2,7x=2,727 9) 17,5x=0,63 4-тапсырма. Есепте : 6,57(x+0,2)+7,56:(x-0,2) мұнда х тің мәндері : 1) 0,3; 2) 0,7; 3)1,8; №5 Амалдарды орында :
|
Деескриптор : -Ондық бөлшекті бөлуді орындайды; - Қосу азайту
Дескриптор: - Бөлуді орындайды; -Теңдеуді шешеді;
Дескриптор: -Қайықтың 12,54км ге жұмсалған уақытын есептейді; Дескриптор: -Ондық бөлшекті бөлуді орындайды; -Қосу азайту амалдарын қолданады; Дескриптор: -Ондық бөлшекті көбейту бөлуді орындайды; - Ондық бөлшектерге қосу азайтуды орындайды; |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қима қағаздар топтамасы
ДК экраны
Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып бөліп шығару мүшелерімен танысады. |
||
|
Сабақтың соңы |
«Жетістік сатысы» әдісі. Тақырыпты меңгердім деген оқушылар сабақ басында берілген фигураларын жоғарға орналастырады, ал сабақты дұрыс түсінбедім, өзіне сенімсіз оқушылар ағаштың төмен жағына орналастырады. Фигуралардың арт жағына есімдерін жазады.
|
Оқулықпен жұмыс Үй тапсырмасы |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5«Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Ондық бөлшекке бөлу алгоритмін түсініп айта білуге үйренеді және оны есептеуге пайдалана білуге дағдыланады. -Оқушылардың математикалық ойлау қабілетін дамыту және пәнге қызығушылығын арттыру. -Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі : -Оқушылармен сәлемдесу; -Оқушыларды түгелдеу; -Оқу құралдарын тексеру;
(Ұ) «Жұмбақтар». Оқушылармен ұжымдық талқылау,қызығушылықтарын арттыру. |
Жұмбақ : Бүтін менен бөлшекті , Үтірменен айырған . Әп әдемі жазулар, айтыңдаршы ,қандай сан ? Дүниеде бүтін нәрсе
бола бермейді, |
Дұрыс ауызша мәнін білдіріп,«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
Кітап оқулықтар карточкалар зум платформасы Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы |
Ондық бөлшектерді бөлу үшін : -бөлгіште үтірден кейін қанша цифр болса, бөлінгіш пен бөлгіштегі үтірді оңға қарай сонша орынға жылжытамыз. -ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындаймыз. Ондық бөлшекті 0,1, 0,01, 0,001, ... разряд бірліктеріне бөлу үшін разряд бірлігінде қанша нөл болса, бөлінгіштегі үтірді сонша цифрға оңға жылжыту керек. Мысалы, 2,731 : 0,1 = 27,31; 2,731 : 0,01 = 273,1 т.с.с.
1-тапсырма Қайықтың меншікті жылдамдығы 7,85 км\сағ. Ол өзенде ағыспен жүзіп бара жатыр.Ағыстың жылдамдығы 2,6 км\сағ болса, қайық қанша уақытта 12,54 км қашықтықты жүзіп өтеді?
|
2-тапсырма
3-тапсырма .№ 708 есеп 1) 0,21x=6,3 2) 0,04x=2 3) 0,132x=132 4) 0,6x=4,2 5)13,5x=16,48 6)0,34x=10,54 7) 0,35x=2597 8) 2,7x=2,727 9) 17,5x=0,63 4-тапсырма. Есепте : 6,57(x+0,2)+7,56:(x-0,2) мұнда х тің мәндері : 1) 0,3; 2) 0,7; 3)1,8; №5 Амалдарды орында :
|
Деескриптор : -Ондық бөлшекті бөлуді орындайды; - Қосу азайту
Дескриптор: - Бөлуді орындайды; -Теңдеуді шешеді;
Дескриптор: -Қайықтың 12,54км ге жұмсалған уақытын есептейді; Дескриптор: -Ондық бөлшекті бөлуді орындайды; -Қосу азайту амалдарын қолданады; Дескриптор: -Ондық бөлшекті көбейту бөлуді орындайды; - Ондық бөлшектерге қосу азайтуды орындайды; |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қима қағаздар топтамасы
ДК экраны
Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып бөліп шығару мүшелерімен танысады. |
||
|
Сабақтың соңы |
«Жетістік сатысы» әдісі. Тақырыпты меңгердім деген оқушылар сабақ басында берілген фигураларын жоғарға орналастырады, ал сабақты дұрыс түсінбедім, өзіне сенімсіз оқушылар ағаштың төмен жағына орналастырады. Фигуралардың арт жағына есімдерін жазады.
|
Оқулықпен жұмыс Үй тапсырмасы |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
















