Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану
|
Мектеп:
Уақыты
|
Сабақ:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар
саны: 5
|
Қатыспағандар саны:
5
|
Сабақтың
тақырыбы
|
ОНДЫҚ бөлшектерді
көбейту
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
5.1.2.28
ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді
орындау;
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Оқушылар ондық бөлшектерді
көбейту ережелерін білу;
Басым
бөлігі: ондық бөлшекті ондық бөлшекке
көбейткенде ондық таңбаларын үтірмен жылжыта
алу;
Кейбір
оқушылар: Күрделі есептерді шығара
алады
|
Бағалау
критерийлері
|
Оқушылар:
|
Тілдік
мақсаттар
|
Есептерді талқылайды, өз ойын
басқаларға еркін жеткізе алады, қорытынды
жасайды.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Оқушылар
ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе
отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға
дағдыланады.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Информатика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивті
тақта,слайд т.б.
|
Тақырып бойынша
алдыңғы білім
|
Ондық бөлшектерді натурал
санға көбейту;
Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000... сандарына
көбейту;
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3
мин
Білу.
Түсіну
(5
мин)
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
Оқушылармен
сәлемдесу.
Үй жұмысын
тексеру.
(Интерактивті тақтадағы
есептердің жауаптары бойынша бағалау)
«Миға шабуыл» сементикалық
картадағы тапсырмаларды орындайды (Әр топқа жеке карточкалар
таратылады. Орындап болған соң, тақтада жауабы көрсетіледі,дұрыс
жауаптары арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын
ашады)
|
Интерактивті
тақта
|
Сабақтың
ортасы
Қолдану
(10
мин)
Талдау
(7
мин)
Сергіту сәті
«Ұшқыр
ой»
(5
мин)
Жинақтау
(6 мин)
|
-
Жаңа тақырып туралы
түсініктерін толықтыру үшін видео ролик
көрсетіледі
Логикалық тапсырма (жұптық
тапсырма)
Ж:13
Ж:26
«
1,3·1,6
2,7·5,3
18,2·6,1
18,2·6,1
1,28·4,9
29,1·4,5
0,09·6,2
11,07·0,63
10,2·4,6
24,6·4,6
9,05·2,3
10,3·3,5
Орнымды
тап» әдісі бойынша әр оқушыға жеке
тапсырмалар беріледі
Дескриптор:
Смайлік әдісі арқылы бағаланады
Деңгейлік тапсырмалар /жеке жұмыс/
-
6,24·2,45=
-
12,45·0,12=
-
10,2·0,55=
-
245,02·0,12=
«I-деңгей»
«
-
x
:5,8=365
-
x
:0,22=4,9
-
85,6·(20,2-18,51)=
-
(11,12+32,68) ·17,9-95,02=
II-деңгей»
Дескриптор:
«III-деңгей»
-
0,53=
2) Екі волесипедші қалаға бірдей
уақытта
шықты.Бірінші волесипедші
16,5км/сағ жылдамдықпен жүреді.Екінші волесипедші біріншіден 3,003
км/сағ есе артық жүрсе, екінші волесипедшінің жылдамдығын
табыңдар?
Дескриптор:
Қалыптастырушы
бағалау:
|
Видео
сабақ
Үлестірме
№1
Смайлик
слайд
Үлестірме
слайд
Интерактивті
тақта
|
Сабақтың
соңы
Келесі
тапсырма:
(2
мин)
Бағалау
(2
мин)
|
Үй
жұмысы
№1374 (6,7,8,9),
1377,1379, 1380
Кері
байланыс. «Жетістік» баспалдағы. Әр топқа стикер
таратылады. Оқушылар стикерлерді тақтада тұрған кері байланысқа
жабыстырады.
.
|
Стикер
Түрлі-түсті
қағаз
|
Саралау–оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Оқушылар тақырыптың толық
меңгергенін білу үшін тақырыпқа сәйкес стратегиялар таңдап алдым.
Қабілеті жоғары оқушыға деңгейі бойынша жеке логикалық тапсырма
берілді.
|
Табыс крийтерийлері арқылы
топтық, жұптық, жеке «семантикалық карта» тапсырмаларын орындау
барысында жетондардың түстеріне сәйкес білімдерінің деңгейін
білемін.
|
Қимыл жаттығуын жасату, себебі
топқа бөлініп отырған кезде оқушының бел омыртқасына зиян келмей
қимылда болуы.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан
қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы
рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.
Сол бағандағы өзіңіз
маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі
нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1: Әдіс-тәсілдер арқылы
оқушылардың барлығы тапсырмамен
қамтылуы
2: Қабілеті жоғары оқушыны
анықтау
Сабақтың бұдан да жақсы
өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:--------------
2:--------------
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе
жекелеген оқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені
анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге
назар аудару
қажет?
|