|
Бөлімі |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру |
|||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.2.4 ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Үтірден кейінгі разряд бірліктерін қайталайды. Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады. |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сұрақтар:
Ондық бөлшекті жай бөлшекке қалай айналдырамыз? |
Амандасады, жоқ оқушыларды айтады. Сабаққа әзірленеді.Тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар жұптасып, бір бірінің шығарған есептерін тексереді.Серпілген сауал арқылы өткенді қайталау сұрақатары бойынша ойларын жинақтап, жауап береді |
«Стикердегі диалог» әдісімен үй тапсырмасын тексеру Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім А.Е.Әбіл Қасымов Т.П.Кучер, З.Ә.Жұма ғұлова |
||||
|
Сабақтың ортасы |
4. Сабақтың мақсатын анықтау Сабақтың мақсатымен және жетістік критерийімен таныстыру және талдау. 5. Жаңа сабақты меңгеру Жұмыстың мақсаты:Ондық бөлшектерді салыстыру дағдысын қалыптастыру. Кездесетін қателіктерді жойып, күрделі есптер шығаруға ынталандыру. Бір-бірін бағалау арқылы өз ойларын батыл жеткізу. Қателесе отырып қате жою.
. Сыныппен жұмыс.Ауызша орындалады. Оқулықтағы сурет бойынша нүктелердің координаталарын атаңдар. Жеке жұмыс. 1-тапсырма Бірлік кесінді 5 см-ге тең санды сәуле салыңдар және оның бойынан берілген нүктелерді белгілеңдер. A(0,4), B(0,8), C(1,3), D(1,7), E(2,1), F(2,5) 3-тапсырма.
Өсу
ретімен: Оқулықпен жұмыс №618-№619
|
Оқушының әрекеті: Бірігіп жұмыстануға қолайлы жағдай туғыза отырып, тапсырмаларды бірге талдап, бір-бірлеріне көмектесіп оқулықтағы есептерді шығару. Жеке жұмыс санды сәуле салып A(0,4), B(0,8), C(1,3), D(1,7), E(2,1), F(2,5) нүктелерін белгілейді 2-тапсырма Жұппен жұмыс.
3-тапсырма. Бағалау критерийі: - Ондық бөлшекті оқи алады; - Ондық бөлшектерді салыстыра алады; - Салыстыру нәтижесі бойынша өсу/кему ретімен жаза алады; - Салыстыру нәтижесі бойынша ең үлкен/ең кіші ондық бөлшекті анықтай алады.
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және дурысын корсетеді. Дескриптор: Жалпы - 3балл -Сан түзуін салады -Берілген сандардын кемінде 3-ін салады - Берілген сандардын түгел салады Ондық бөлшекті Дескриптор: Жалпы - 2балл Ондық бөлшекті бурыс жай бөлшек түрінде жазады және аралас санга айналдырады |
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||
|
|
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. БББ
Үй тапсырмасы № |
(Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Смайликтер |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу 5 сынып
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу 5 сынып
|
Бөлімі |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру |
|||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.2.4 ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Үтірден кейінгі разряд бірліктерін қайталайды. Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады. |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сұрақтар:
Ондық бөлшекті жай бөлшекке қалай айналдырамыз? |
Амандасады, жоқ оқушыларды айтады. Сабаққа әзірленеді.Тақтада үй жұмысы жауаптары көрсетіледі, оқушылар жұптасып, бір бірінің шығарған есептерін тексереді.Серпілген сауал арқылы өткенді қайталау сұрақатары бойынша ойларын жинақтап, жауап береді |
«Стикердегі диалог» әдісімен үй тапсырмасын тексеру Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім А.Е.Әбіл Қасымов Т.П.Кучер, З.Ә.Жұма ғұлова |
||||
|
Сабақтың ортасы |
4. Сабақтың мақсатын анықтау Сабақтың мақсатымен және жетістік критерийімен таныстыру және талдау. 5. Жаңа сабақты меңгеру Жұмыстың мақсаты:Ондық бөлшектерді салыстыру дағдысын қалыптастыру. Кездесетін қателіктерді жойып, күрделі есптер шығаруға ынталандыру. Бір-бірін бағалау арқылы өз ойларын батыл жеткізу. Қателесе отырып қате жою.
. Сыныппен жұмыс.Ауызша орындалады. Оқулықтағы сурет бойынша нүктелердің координаталарын атаңдар. Жеке жұмыс. 1-тапсырма Бірлік кесінді 5 см-ге тең санды сәуле салыңдар және оның бойынан берілген нүктелерді белгілеңдер. A(0,4), B(0,8), C(1,3), D(1,7), E(2,1), F(2,5) 3-тапсырма.
Өсу
ретімен: Оқулықпен жұмыс №618-№619
|
Оқушының әрекеті: Бірігіп жұмыстануға қолайлы жағдай туғыза отырып, тапсырмаларды бірге талдап, бір-бірлеріне көмектесіп оқулықтағы есептерді шығару. Жеке жұмыс санды сәуле салып A(0,4), B(0,8), C(1,3), D(1,7), E(2,1), F(2,5) нүктелерін белгілейді 2-тапсырма Жұппен жұмыс.
3-тапсырма. Бағалау критерийі: - Ондық бөлшекті оқи алады; - Ондық бөлшектерді салыстыра алады; - Салыстыру нәтижесі бойынша өсу/кему ретімен жаза алады; - Салыстыру нәтижесі бойынша ең үлкен/ең кіші ондық бөлшекті анықтай алады.
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және дурысын корсетеді. Дескриптор: Жалпы - 3балл -Сан түзуін салады -Берілген сандардын кемінде 3-ін салады - Берілген сандардын түгел салады Ондық бөлшекті Дескриптор: Жалпы - 2балл Ондық бөлшекті бурыс жай бөлшек түрінде жазады және аралас санга айналдырады |
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
||||
|
|
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. БББ
Үй тапсырмасы № |
(Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Смайликтер |
||||
шағым қалдыра аласыз

























