Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
26.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.2.4 ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау: |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. «Жасырын сұрақ» ойыны. ( қорапшадан жасырын сұрақтарды алып жауап береді). 1) Ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің цифрлары қалай аталады? (Ондық таңбалар) 2) Сандарды ондық бөлшек түрінде жазғанда үтірден кейін қанша ондық таңба жазылады? (бөлшектің бөлімінде қанша нөл болса, үтірден кейін сонша ондық таңба жазылады) 3) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек бөлігіндегі разрядтарын ата: 7,6918 4) Координаталық сәуледе ондық бөлшек қалай кескінделеді? Мысалы: 0,4 5) Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша қалай салыстырады? Бүтін және бөлшек(ондық, жүздік, мыңдық) бөліктері салыстырады 6) Бірліктен де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан қалай аталады? (Ондық бөлшек) 7) Сандарды ондық бөлшек түрінде жазғанда үтірдің оң жағына не жазылады? (Бөлшек бөлігі) 8) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек бөлігіндегі разрядтарын ата: 5,6324 9) Ондық бөлшектің соңына нөлдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме?(Жоқ) 10) Ондық бөлшектер координаталық сәуледе қалай салыстырылады? (Үлкен ондық бөлшек оң жақта, ал одан кіші ондық бөлшек сол жақта кескінделеді) Топтық жұмыс 1-тапсырма 1. Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде өсу ретімен жазыңдар: 2,5; ; 0,7; ; 1; 2 2) Бірлік кесіндісі 5 см-ге тең координаталық сәуле сызыңдар. А(0,2), В(1,5), С(1,9), М(2,3) нүктелерін белгілеп., теңсіздіктер құрастырыңдар. 2-тапсырма Саяхатшы түске дейін межелеген қашықтықтың жартысын жүрді. Ол түстен кейін қалған қашықтықтың 2/3-сін жүргенде, межелеген жерге дейін 4 км қалды. Саяхатшы қанша километр жүруі тиіс еді. Сергіту сәті. ( оқушыларға логикалық сұрақтар қойылады) 1. Мектеп ауласында 18 шырша өсіп тұр. Тағы да 4 емен және 3 шырша отырғызылды. Мектеп ауласында барлығы неше шырша бар? 2. Қатар тұрған үш санның қосындысы да, көбейтіндісі де 6-ға тең. Ол қандай сандар? 3. Балықшы балық аулады. «Қанша балық ауладың?» - деген сұраққа: «Сегіздің жартыс, алтауы бассыз және тоғызы құйрықсыз» -деп жауап береді. Балықшы қанша балық аулады? |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді Сұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды толық орындайды |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
smk.edu.kz/ |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Үй тапсырмасымен танысады Рефлексияны орындайды |
Үй тапсырмасы 1-10 балл аралығында бағаланады |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
26.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.2.4 ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау: |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. «Жасырын сұрақ» ойыны. ( қорапшадан жасырын сұрақтарды алып жауап береді). 1) Ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің цифрлары қалай аталады? (Ондық таңбалар) 2) Сандарды ондық бөлшек түрінде жазғанда үтірден кейін қанша ондық таңба жазылады? (бөлшектің бөлімінде қанша нөл болса, үтірден кейін сонша ондық таңба жазылады) 3) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек бөлігіндегі разрядтарын ата: 7,6918 4) Координаталық сәуледе ондық бөлшек қалай кескінделеді? Мысалы: 0,4 5) Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша қалай салыстырады? Бүтін және бөлшек(ондық, жүздік, мыңдық) бөліктері салыстырады 6) Бірліктен де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан қалай аталады? (Ондық бөлшек) 7) Сандарды ондық бөлшек түрінде жазғанда үтірдің оң жағына не жазылады? (Бөлшек бөлігі) 8) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек бөлігіндегі разрядтарын ата: 5,6324 9) Ондық бөлшектің соңына нөлдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме?(Жоқ) 10) Ондық бөлшектер координаталық сәуледе қалай салыстырылады? (Үлкен ондық бөлшек оң жақта, ал одан кіші ондық бөлшек сол жақта кескінделеді) Топтық жұмыс 1-тапсырма 1. Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде өсу ретімен жазыңдар: 2,5; ; 0,7; ; 1; 2 2) Бірлік кесіндісі 5 см-ге тең координаталық сәуле сызыңдар. А(0,2), В(1,5), С(1,9), М(2,3) нүктелерін белгілеп., теңсіздіктер құрастырыңдар. 2-тапсырма Саяхатшы түске дейін межелеген қашықтықтың жартысын жүрді. Ол түстен кейін қалған қашықтықтың 2/3-сін жүргенде, межелеген жерге дейін 4 км қалды. Саяхатшы қанша километр жүруі тиіс еді. Сергіту сәті. ( оқушыларға логикалық сұрақтар қойылады) 1. Мектеп ауласында 18 шырша өсіп тұр. Тағы да 4 емен және 3 шырша отырғызылды. Мектеп ауласында барлығы неше шырша бар? 2. Қатар тұрған үш санның қосындысы да, көбейтіндісі де 6-ға тең. Ол қандай сандар? 3. Балықшы балық аулады. «Қанша балық ауладың?» - деген сұраққа: «Сегіздің жартыс, алтауы бассыз және тоғызы құйрықсыз» -деп жауап береді. Балықшы қанша балық аулады? ЕБҚ оқушыға тапсырма Бірлік кесіндісі 10 см-ге тең координаталық сəуле сыз. Оның бойынан 0,15; 0,4; 0,65; 0,8; 0,95 сандарын кескіндейтін нүктелерді тауып, əріптермен белгіле. Нүктелерді координаталарымен жаз. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді Сұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды толық орындайды |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
smk.edu.kz/ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Үй тапсырмасымен танысады Рефлексияны
орындайды Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
26.01.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.5.2.4 ондық бөлшектерді
координаталық сәуледе
кескіндеу; Сабақтың мақсаты ондық бөлшектерді координаттық
сәуледе кескіндеу; координаттық сәуледе
кескінделген нүктелердің координатын табу.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
сұрау: Жинақтала ды,сабаққа ынталанады Сабақтың
ортасы
Өткен сабақты пысықтау.
Тапсырмалар орындау.
«Жасырын сұрақ»
ойыны. ( қорапшадан жасырын
сұрақтарды алып жауап береді).
1) Ондық бөлшектің бөлшек
бөлігінің цифрлары қалай аталады? (Ондық
таңбалар)
2) Сандарды ондық бөлшек
түрінде жазғанда үтірден кейін қанша ондық таңба жазылады?
(бөлшектің бөлімінде қанша нөл болса, үтірден кейін сонша ондық
таңба жазылады)
3) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек
бөлігіндегі разрядтарын ата: 7,6918
4) Координаталық сәуледе ондық
бөлшек қалай кескінделеді? Мысалы: 0,4
5) Ондық бөлшектерді
разрядтары бойынша қалай салыстырады? Бүтін және бөлшек(ондық,
жүздік, мыңдық) бөліктері салыстырады
6) Бірліктен де кіші
разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан қалай аталады? (Ондық
бөлшек)
7) Сандарды ондық бөлшек
түрінде жазғанда үтірдің оң жағына не жазылады? (Бөлшек
бөлігі)
8) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек
бөлігіндегі разрядтарын ата: 5,6324
9) Ондық бөлшектің соңына
нөлдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек
өзгере ме?(Жоқ)
10) Ондық бөлшектер
координаталық сәуледе қалай салыстырылады? (Үлкен ондық бөлшек оң
жақта, ал одан кіші ондық бөлшек сол жақта
кескінделеді)
Топтық
жұмыс
1-тапсырма
1. Жай бөлшектерді ондық
бөлшек түрінде өсу ретімен жазыңдар:
2,5; ; 0,7; ; 1;
2
2) Бірлік кесіндісі 5 см-ге
тең координаталық сәуле сызыңдар. А(0,2), В(1,5), С(1,9), М(2,3)
нүктелерін белгілеп., теңсіздіктер
құрастырыңдар.
2-тапсырма
Саяхатшы түске дейін межелеген
қашықтықтың жартысын жүрді. Ол түстен кейін қалған қашықтықтың
2/3-сін жүргенде, межелеген жерге дейін 4 км қалды. Саяхатшы қанша
километр жүруі тиіс еді.
Сергіту
сәті. ( оқушыларға логикалық
сұрақтар қойылады)
1. Мектеп ауласында 18 шырша
өсіп тұр. Тағы да 4 емен және 3 шырша отырғызылды. Мектеп ауласында
барлығы неше шырша бар?
2. Қатар тұрған үш санның
қосындысы да, көбейтіндісі де 6-ға тең. Ол қандай
сандар?
3. Балықшы балық аулады.
«Қанша балық ауладың?» - деген сұраққа: «Сегіздің жартыс, алтауы
бассыз және тоғызы құйрықсыз» -деп жауап береді. Балықшы қанша
балық аулады? Алдыңғы сабақта алған
білімдерін еске түсіреді Сұрақтарға жауап
береді Тапсырмаларды толық
орындайды Әр дұрыс жауапқа 1
балл smk.edu.kz/ Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия «Еркін микрофон»
әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау
мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын
тыңдайды. Мақсаты:
Оқушы
алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:
Тақырып
бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің
құнды болуын қадағалайды. Саралау:
Бұл
кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі
көрінеді. Үй тапсырмасымен
танысады Рефлексияны
орындайды Үй тапсырмасы 1-10 балл
аралығында бағаланады
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
26.01.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.5.2.4 ондық бөлшектерді
координаталық сәуледе
кескіндеу; Сабақтың мақсаты ондық бөлшектерді координаттық
сәуледе кескіндеу; (ЕБҚ) координаттық сәуледе
кескінделген нүктелердің координатын табу.
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
сұрау: Жинақтала ды,сабаққа ынталанады Сабақтың
ортасы
Өткен сабақты пысықтау.
Тапсырмалар орындау.
«Жасырын сұрақ»
ойыны. ( қорапшадан жасырын
сұрақтарды алып жауап береді).
1) Ондық бөлшектің бөлшек
бөлігінің цифрлары қалай аталады? (Ондық
таңбалар)
2) Сандарды ондық бөлшек
түрінде жазғанда үтірден кейін қанша ондық таңба жазылады?
(бөлшектің бөлімінде қанша нөл болса, үтірден кейін сонша ондық
таңба жазылады)
3) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек
бөлігіндегі разрядтарын ата: 7,6918
4) Координаталық сәуледе ондық
бөлшек қалай кескінделеді? Мысалы: 0,4
5) Ондық бөлшектерді
разрядтары бойынша қалай салыстырады? Бүтін және бөлшек(ондық,
жүздік, мыңдық) бөліктері салыстырады
6) Бірліктен де кіші
разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан қалай аталады? (Ондық
бөлшек)
7) Сандарды ондық бөлшек
түрінде жазғанда үтірдің оң жағына не жазылады? (Бөлшек
бөлігі)
8) Ондық бөлшекті оқы, бөлшек
бөлігіндегі разрядтарын ата: 5,6324
9) Ондық бөлшектің соңына
нөлдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек
өзгере ме?(Жоқ)
10) Ондық бөлшектер
координаталық сәуледе қалай салыстырылады? (Үлкен ондық бөлшек оң
жақта, ал одан кіші ондық бөлшек сол жақта
кескінделеді)
Топтық
жұмыс
1-тапсырма
1. Жай бөлшектерді ондық
бөлшек түрінде өсу ретімен жазыңдар:
2,5; ; 0,7; ; 1;
2
2) Бірлік кесіндісі 5 см-ге
тең координаталық сәуле сызыңдар. А(0,2), В(1,5), С(1,9), М(2,3)
нүктелерін белгілеп., теңсіздіктер
құрастырыңдар.
2-тапсырма
Саяхатшы түске дейін межелеген
қашықтықтың жартысын жүрді. Ол түстен кейін қалған қашықтықтың
2/3-сін жүргенде, межелеген жерге дейін 4 км қалды. Саяхатшы қанша
километр жүруі тиіс еді.
Сергіту
сәті. ( оқушыларға логикалық
сұрақтар қойылады)
1. Мектеп ауласында 18 шырша
өсіп тұр. Тағы да 4 емен және 3 шырша
отырғызылды. Мектеп ауласында барлығы неше шырша
бар?
2. Қатар тұрған үш санның
қосындысы да, көбейтіндісі де 6-ға тең. Ол қандай
сандар?
3. Балықшы балық аулады.
«Қанша балық ауладың?» - деген сұраққа: «Сегіздің жартыс, алтауы
бассыз және тоғызы құйрықсыз» -деп жауап береді. Балықшы қанша
балық аулады?
ЕБҚ оқушыға
тапсырма
Бірлік кесіндісі 10 см-ге тең
координаталық сəуле сыз. Оның бойынан 0,15; 0,4; 0,65; 0,8; 0,95
сандарын кескіндейтін нүктелерді тауып, əріптермен
белгіле. Нүктелерді координаталарымен
жаз. Алдыңғы сабақта алған
білімдерін еске түсіреді Сұрақтарға жауап
береді Тапсырмаларды толық
орындайды Әр дұрыс жауапқа 1
балл smk.edu.kz/ Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия «Еркін микрофон»
әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау
мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын
тыңдайды. Мақсаты:
Оқушы
алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:
Тақырып
бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің
құнды болуын қадағалайды. Саралау:
Бұл
кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі
көрінеді. Үй тапсырмасымен
танысады Рефлексияны
орындайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













