Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп: №50 ЖОББМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кажиекпарқызы Бияш |
|
|
Күні: |
14.02.2023ж |
|
|
Сыныбы: 5 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.28 Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу ережелерін; ондық бөлшекті натурал санға қолдану ережесін біледі; Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін пайдаланып күрделі ондық бөлшектерге амалдар қолданып есептер шығарады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну және қолдану |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
а) түгелдеу ә) оқу құралдарын түгелдеу б) психологиялық ахуал (түстер арқылы топқа біріктіру)
Жарға ілінген әр смайлик астына + таңбасын жабыстырады.
«Миға шабуыл» - тіктөртбұрыш, үшбұрыш және шаршы пішіндері арқылы тапсырмаларды орындау: -атауы; -берілген өлшемдері арқылы периметрін табу.
Үй тапсырмасының орындалуын тексеру: «Көршіңді тексер» әдісі арқылы, дұрыс жауабы тақтада көрсетіледі Тақтадағы дұрыс жауаптары арқылы оқушылар көршісінің дәптерін алып тексереді. №820 есеп
|
Амандасу Оқушылар өз көңіл күйлеріне сәйкес смайлик астына + таңбасын жабыстырады. Оқушылар формуланы жазады, есептейді. 1 топ оқушылары тік төртбұрыштың периметрін табады 2 топ оқушылары үшбұрыштың периметрін табады. 3 топ оқушылары шаршының периметрін табады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Үй жұмысы:
|
смайликтері
Үшбұрыш, тіктөртбұрыш, шаршы пішіндері. Маркер, кеспе қағаздар, ДК экраны
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
7 минут
6 минут
9 минут
3 минут
8 минут
|
«Менің есімде» әдісі арқылы өткен сабақты сұрақтар қою арқылы еске түсіру 1. Ондық бөлшек дегеніміз не? 2. Ондық бөлшектер қалай оқылады? Мысалы? 3. Ондық бөлшектерді қалай қосамыз және қалай азайтамыз? 4. Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеміз?
«Wordwall» платформасы арқылы жұптық жұмыс (А деңгейі). Үш топтан оқушы шығарып, ауызша шығарылатын есептер беріп, оқушылар ұшақ ізімен ілгерілейді. Тапсырма: 1-ші топқа 2-ші топқа 1. 1,2х10= 1. 2,3х10= 2. 0,2х3= 2. 2,35х100= 3. 0,5х2= 3. 0,4х2= 4. 3,6х100= 4. 0,3х4= 5 1,3х2= 5. 0,7х3=
3-ші топқа
|
Оқушылар белсенділіктерін таныта отырып, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Ондық бөлшектерді натурал санға көбейтуді орындайды. Сәйкес жауапты таңдайды.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Қима қағаздар
Кеспе қағаздар, ДК экраны, жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс (В деңгейі). Үш топқа да бірдей тапсырма беріледі. Тапсырмаларын тақтадағы дұрыс жауап арқылы тапсырмаларын тексереді.
6. 0,14х4+1,6х3= 7. 4,8х2+1= 8. 6,5х4+0,5=
О. Жәутіков өміріне қысқаша шолу. |
Дескриптор: Оқушылар ондық бөлшектерге амалдарды қолданады, шешуін жазады және өсу ретімен орналастырады.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














