Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Сам» «мектеп- бөбекжай» кешені» КММ-сі
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
Бөлім: |
4.1 Ондық бөлшектер.Ондық бөлшектерге амалдар қолдану. |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Айтқалиева Ақмоншақ |
|
Күні: |
13.02 |
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны:8 |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
4.5. Ондық бөлшекті натурал санға көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау |
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады,яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдас-тыру, Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Топқа бөлу: қиындыларды оқушылар таңдау арқылы «ондықтар» және «бірліктерге» бөлінеді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. «Көршіңмен жұптас» әдісімен дәптер алмасып,үй тапсырмасы тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді. Оқу мақсаты жарияланады. |
Топтарға бөлінеді.
Тапсырма-ны тексертеді. |
Топтарға топ басшысы сайланып,бағалау парақшасы беріледі. |
Үлестір-мелі қағаздар |
Жаңа білім 10 мин 5 мин 6 мин 3 мин Бекіту 10 мин |
(ҰЖ) 1. «Миллион кімге бұйырады?» әдісі. Оқушылар өткен сабағынан қайталау ережелері мен есептеріне жауап беру арқылы миллионер атанады.№820,824-есептер (ТЖ) 2. «Хаттар» әдісі. Қайталау сұрақтарынан соң оқушыларға топтық жұмысқа хат беріледі.Хатта тапсырмалар берілген.Бұл тапсырмаларды әр топ постер арқылы ортаға шығып қорғайды. 1)Ондық бөлшектерге көбетудің ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып есеп құрастыру. 2) Ондық бөлшектерге көбетудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып есеп құрастыру. (ТЖ) 3. «Пазл» әдісі. Интерактив тақтадаға оқушылар назар аударады.Онда пазлдарда есептер берілген.Оқушылар есепті толық шығарғанда тақтада еліміздің атақты математиктерінің суреті шығады.Оқушылар оның кім екенін табуы қажет. 2 топтан 2 оқушы шығып есепті шығарады. №855,856-есептер,1)2) нйт Сергіту сәті «Жақсы сөз жарым ырыс» Оқушылар үшбұрыш боп тұрады.Топ атауы бойынша әрбір әріппен жақсы сөздер айтады.
(ДЖ) 4- тапсырма. «Барабан» әдісі Барабан айналып тоқтағанда қай оқушының аты-жөніне тоқтаса сол оқушы тақтаға шығып есеп шығарады. №857,858 есептер |
Сұраққа жауап береді, есеп шығарады. Есеп құрасты-рады. Есеп шығарады. Тапсырма орындай-ды. Жақсы сөздер айтып бір-бірінің көңілін көтереді. Есептер шығарады |
Дескриптор: Оқушылар теңге жинайды.
2 балл
Дұрыс жауапқа- 2 балл
Дұрыс жауапқа- 2 балл
Дұрыс жауапқа- 3 балл
Дұрыс жауапқа- 3 балл |
Математика 5-сынып 2-бөлім слайд Хаттар А4 қағаздар слайд слайд |
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс: «Білім теңізіне кеме жіберіңіз» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 55-бет №860. |
Ойын айтады. жасайды. |
ҚБ қойылады. |
суреттер |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 104-сабақ
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 2 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал бүгінгі сабағымызда таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді талдап шығаруды жалғастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Жаттығу жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. |
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Тапсырманы орындаңдар. Ж: С-салпыерін, Қ-Ангор қояны, Ж-жалқау аң. Екі суретті 3 тәсілмен таңдайды. СҚ, СЖ, ҚЖ. 2)Тапсырманы орындаңдар. Ж: С-сары, Ж-жасыл, К-көгілдір, көк. Екі тотықұсты 6 тәсілмен таңдайды. СЖ, СК, Скөк, ЖК, Жкөк, Ккөк. 3)Тапсырманы орындаңдар. Ж: 3528 санынан үлкен 15 сан бар. 3582, 3825, 3852, 5238, 5283, 5328, 5382, 5823, 5832, 8235, 8253, 8325, 8352, 8523, 8532.
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) А,Ә,Б,В,Г-балықтар. АӘ, АБ, АВ, АГ, ӘБ, ӘВ, ӘГ, БВ, БГ, ВГ. Арманда 3 балықты таңдаудың 10 нұсқасы бар. 5) Әртүрлі тәсілмен есептеңдер. Тиімді тәсілдің астын сызыңдар. (150+20):5=34 (819+45):3=288 (452+148):2=300 128+172+450+50=800 50*(2+12)= 700 25*6*4=600 (50+150)*4= 800 50*(20*5)=5000 (45+16)*2=122 6) Есепті шығарыңдар. Осындай есеп құрастырыңдар. Ш:4*3=12 нұсқа Жасыл көйлек, қоңыр туфли. Жасыл көйлек, жасыл туфли. Жасыл көйлек, күлгін туфли. Қызыл көйлек, қоңыр туфли. Қызыл көйлек, жасыл туфли. Қызыл көйлек, күлгін туфли. Көгілді Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |